bugün

giyimi kuşamı hiç önemsemeyen, bir pantolon bir tişörtle gezebilirm diyen gençtir kendisi.
kız erkek farketmez. verin bunlara bir kot ve penye yazı geçirirler.
parası yoktur.
yokluğu bilen insandır. bazılarının dolapları tıka basa giymediği elbiselerle doluyken o gerekmediği sürece üstüne gereksiz şeyler almamakta, bunu fuzuli olarak görmektedir.

Ayrıca şehirlerin sadece alışveriş merkezlerinden ibaret olmadığının, varoşların farkındadır. Orada ihtiyacı olduğu halde elbisesi olmayan çocuklar/adamlar biliyordur. Kıyamıyordur işte 120 lirasını üzerinde nike logosu olan çoraba, 50 lirasını tazmanyalı don almak için kullanmaya. VE 'keşke herkesin olsa da; bir kotu, bir penyesi olsa' mantalitesindedir.

Ajitasyon değildir efendim. Ajitasyon yapıyor diyene iddia ediyorum ki bir istanbul turu attırsam ferrasini satan bilge olur şerefisizim.
çuval giysem yakışır diyen gençtir. hatta yakışıp yakışmasına da aldırmaz onlar. ki mantıklıdır. kıçındaki kotun hangi marka olduğu markaysa ne kadar pahalı olabileceği, kolundaki saatin işlevini görüp görmediği değil sadece bir metal yığınına ne kadar para bayıldığın, kolundaki çantanın eşyalarını toplamaktan çok üzerindeki etiketinin ederi daha fazladır diye düşünen, insana kılıfı için yaklaşan birçok insancıktan çok daha mantıklı gençtir. bırakın çuval giysin.
şu zamanda görmek istediğimiz gençlerdendir. ye kürküm ye dönemi kapansa da kurtulsak.
(bkz: ne giysem yakışıyor)
dış görünüşe pek takılmayan gençtir. maalesef nesli tükenmektedir böyle gençlerin.
böyle bir şey yok ama olabilir de.
olduğu gibi görünmek isteyen gençtir.
Fakirdir.
parasi yoktur.
ne giyse yakışmaz.
değildir fakir de değildir ama gidip marka marka pahalı pahalı giyinmenin de görgüsüzlük ve haksızlık olduğunu düşünüyordur.
ayrıca neden yabancıya kazandırsın kardeşim.
ne milliyetçidir ne müslümandır bunu yapan müslümanım diyerek 5xlere binmek nedir.
müslümansınız milliyetçisiniz halkımız diyorsunuz güya ama lüksünüzden havanızdan da ödün vermiyorsunuz. sözde herşeyiniz.
yemisim muslumanligini milliyetciligini, birkez geliyoruz su dunyaya iyi giyinmek istiyorum. iyi giyinince dinden mi cikiyoruz?, yabancilar giysileri domuz derisinden mi yapiyor? nedir bu ota boka yabanci gavur sermaye yaftasi vurma, guzel giyin kardesim sokmusum fakirlere.
liseyi yeni bitirmiş kişidir. bir süre salaş, umursamaz, ben böyleyim dostum tarzında takıldıktan ve üniversitede insanları gördükten bir süre sonra sonra elbet üstüne başına dikkat edip düzgün giyinmeye başlayacaktır.
giyim kuşam harcamasını internet ve akıllı telefona harcayan gençtir.
müsrifliğin lüzumu yok felsefini benimsemiştir.
(bkz: yedi numara recep)
benimdir o. parayı daha çok sevdiği ve ona daha mantıklı gelen şeylere harcayan gençtir.
güncel Önemli Başlıklar