bugün

Uzak doğuya gitmek istiyorum. Kore, japon kültürünü görmek istiyorum bizden çok farklılar bunları yerinde gözlemek istiyorum.

Bir de amerika tabi. 4 5 şehrini görmek isterim. San francisco, new york, los angeles, las vegas, miami.
(bkz: cennet)*
distopik yerler.
(bkz: zimbabwe)
dünyanın ucu...
belki de gidilcek yer o kadar cok kurulmuştur ki, bu suretle o yer tahayyul edile edile hiç bir kusurun olmadiği mükemmel bir mevzi olmustur.

gelgelim kişi ister istemez zihninde kusursuz olarak düsündüğü yerin kendi yüzünden gerceklikten kopmasindan dolayi sükut-u hayale dönüşmesini istemez. bu yıkımı kaldiramayacağini bildiğinden kendi gitmek istemez.

çünkü hayatini bir vehimle oyaladiğini kabul edemez. bazi zamanlar varmaktansa sadece hayal etmek daha iyidir.
insana huzur verilecek yerdir. gidilemez cunku nerde oldugu hicbir zaman bulunamiyor. eger olmekse gidilecek yol...
(bkz: kuba)
(bkz: prag)
hacettepe üniversitesi...*
hindistan.
(bkz: miami sahilleri)
dünya ile ilişkinin kesilmesi arzulanan güzel düşünceler içinde kötülüklerin yok olduğu sadece kendini bulmak istediğin düşsel yerler.
(bkz: kudüs)
kendini huzurlu mutlu hisetigin yer.
en çok reklamı yapılan yer.
sevgilinin yanı yamacıdır*.
şahsım adına
(bkz: ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi)
(bkz: kabe)
(bkz: ütopya)
(bkz: idealar dünyası)
şahsım adına
(bkz: norveç)
yapılan pişmanlıklar, hatalar, kaçırılan fırsatlar için geçmiş bir tarihe hepimiz geri dönmek, gitmek isteriz. ama asla geçmişe dönemeyiz, gidemeyiz.
ıssız bir ada tabii ki. ve üç şeyi yanına alamayarak!
(bkz: kripton)
gidip de varılamayan yerden farklıdır.
gitmek istenir ama yola çıkacak güç yoktur, cesaret yoktur, ortam yoktur. belki rota yoktur, harita yoktur. yalnız gidilecek yer vardır zihinde. "keşke" denilen yerdir, özlenen yerdir.