bugün

fifa tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 10 futbolcusu en iyi 5 solağından biri seçilmiş aşmış futbolcu.
futbolu bıraktıgı için uzuldugum yıldız
türkiye topraklarının görebilecegi en büyük yabancıdır *.
son on numara
Bursaspor'un bir dönem teknik direktörlüğü yapmış ve bursa'nın tarihinde ilk kez 2.lige düşmesini sağlamıştır. Ancak küme düşeceğini anlayınca son 6 haftada takımdan ayrılmış olan bir futbol üstadıdır.
türkiye'ye gelmiş geçmiş en iyi en artistik en mucizevi goller, paslar, şutlar, çalımlar atan ilah insan!!!
romanya'yı bizlere kardeş ülke olarak sevdiren futbolcu. kalitesini asla tartışmadığımız, en azılı fenerli dostların bile izlemekten keyif aldığı, real madrid maçında roberto carlos'u maymun eden adam. uzaktan şutların hakimi, gelmiş geçmiş türkiye'de oynayan en iyi yabancı 10 numara.
türkiyenin gördüğü en iyi futbolculardan biridir. bayıldığım insandır. frikikleriyle meşhurdur. zaten o gittiğinden beri GS da kimse frikik atamamaktadır
normalde format icabi ustteki entrye cevap vermem ama ali kırca amcamız veriyor ben degil.

http://www.sabah.com.tr/2005/04/14/yaz06-80-134.html

edit: (bkz: atfedilen entrynin silinmesi)
edit2: silmeseydin de ben de senin kini eksileseydim.iyi valla hem sil,hem de sonra bas eksiyi.
39 numara olan ayaklari ile mucizeler yaratan ve izleyenleri* buyulemeyi basaran futbol efsaneleri arasinda kendine yer edinmis yasayan futbol efsanesi. adidas copa mundial ayakkabilarini giyerken konclarinin bileklerinden itibaren keserek ciplak ayaklari ile giyerdi. bunu topu daha iyi hissetmek icin yaptigini soylerdi. onu ciplak gozle izleyebilme sansini bana veren yaradana ne kadar sukretsem azdir.
(bkz: i love you hagi)
Hagi deyince ceza sahasının etrafından attığı goller akla gelir hemen. Tam bir serbest vuruş ustasıydı. Orta çizgi ile kale çizgisi arasındaki hemen hemen her noktadan gol atmıştır. Yalnızca serbest vuruştan değil, oyun içinde de mesafe tanımaksızın vurduğu şutlar her zaman çok tehlikeli olmuştur. Bu tip şutları hem isabetli hem de beklenmedik zamanlarda attığı için çok tehlikeliydi. Kalecinin bir anlık dikkatsizliğini fark eder ve bazen 30 - 35 metreden şut çekerdi. FIFA'nın Yüzyılın En Güzel Yüz Golü listesinde 5. gol Hagi'nin attığı 1994 Dünya Kupası'nda Kolombiya'ya attığı goldür. Tanışmak fırsat olmadı malesef.
(bkz: dün yine seni andım en derinden)
türkiye futbolunun gördüğü ve belki de görebileceği en yetenekli isim. ayrıca hagi oynadığı zamanlarda, platiniden sonra gelen en iyi orta saha olarak gösterilirdi.

saygıyla anıyoruz
gabriel popescunun sagdıc ı ve hayatını futbolla adamış romanyalı futbolcu.
bir fenerbahçeli olarak hayranı olduğum galatasaray ın efsanevi 10 numarası.kendisine saygılarımı sunuyorum tekrar.
son imparator. romanya'da bir bankanın sponsorluğunda gerçekleştirilen ve kendisinin de görev aldığı futbol yarışmasında dereceye giren 9-15 yaş arası 10 oyuncuyu, galatasaray'la 1 hafta antrenmana çıkma şansıyla ödüllendiren hagi, genç sporcularla birlikte 16 ay sonra florya'ya geldi. hiç gitme hagi, hep burada kal..
galatasaray'dan gitti gideli hep aranan adam olmuş, yeri doldurulamayan muhteşem futbol yıldızı. hep aranacaksın, hep özleneceksin hagi...
"Ah ulen bu akşam* takımda olacaktı" diye iç geçirmeme sebep olan büyük futbol idolü. *
karpatların maradonası olarak bilinen, en güzel günlerini galatasaray'da yaşayan dünyanın en iyi futbolcularından biri.
topu adres ve pul eklemeden istedigi yere postalayan ilk çift sayı kodlu büyücü.
yaptığı spektakuler hareketleri , liderliği ve galatasaraylılığı unutulmayacak futbol ilahı.
galatasaray taraftarlarına kayseri deplasmanında telefonunun çalınması üzerine "hepiniz hırsızsınız" diye bağıran yetenekli futbolcu, yeteneksiz teknik direktör
türkiye ye gelmiş en iyi yabancı oyuncudur. *
hayatımda gördügüm en iyi futbolcudur.bunun içine belki abartı olacak ama ronaldinho ve messi de girer...o derece yani... unutmadan bilen bilir hasta bir fenerbahceliyim...ama beni en cok etkileyen futbolcudur ve gs takımının avrupada bu kadar basarılı olmasındaki en büyük pay kesinlikle hagi nin dir.en önemli özelligi topa vurusundaki büyüdür! onun gibi topa vuran yeryüzüne gelmemiştir bir daha da zor gelir...