bugün

çok komiktir. fırsat bu fırsat diyerek sol kesimin iktidarı indirmeye çalışma çabalarıdır. cumhuriyet mitinglerinde milyonlarca insanın beceremediğini bir grup insan başarabileceğini sanmaktadır.
oldukça isabetli bir sanrıdır, olması gereken duyarlılıktır.
sanmıyorum ki orada toplanıp direnişe destek veren, yaşadığı illerin meydanlarına inenlerin tek derdi gezi parkı yerine yapılacak avm olsun.
bunca zamandır insanlara dayatılan zorbalığın ve diktatörlüğün patlama noktasıdır gezi parkı direnişi.
kürt-türk, sağcı-solcu, alevi-sunni, fenerli-galatasaraylı-beşiktaşlı gibi çoğu zaman can yakan kutuplaşmaların insanlık adına tek bilek olmasıdır.
o yüzden başlı başına bir vatan millet sorunu; senin, benim, hepimizin direnişidir.
olması gerekendir. Yüreğin olsa taksim'e çıkar olanı biteni görürdün, ancak otur sen.
sonunda mantıklı olarak nitelendirdiğim cümledir . anlamıyorum arkadaş neden insanların büyük çoğunluğu bu kadar sığ düşünceli . emin olun benden cok nefret eden olamaza rte den . polislerin yaptığı ise yorumsuz tek kelime ile . ama farkında değilmisiniz artık olay park sorunundan çıktı . bu kadar insan nasıl olduda bu kadar çabuk galeyana geldi . sağa sola saldırıyorlar , hiç bi taneside durup düşünmüyor "ulan ben napıyorum" . şu sokakların haline bak , kırılan camlar parcalanan dükkanlar . parkı kurtardık (ki o da belli değil ) ama milyarlarca zarara yol actık şükür .

şimdi derslerde okutulan çerkez ethem isyanı , jön türkler , bilmem bab-ı ali baskını falan hep böyle isyanlardı . bundan 30-40 sene sonra yine böyle isyanlar ders olarak okutulacak . evlatlarımız " nasıl atalarımız varmış mahfetmişler canım ülkeyi" diyecek . neyse umarım taraflardan biri bir an önce fikrini değiştirir . yoksa bunun sonu hiç hayra alamet değil .
(bkz: yasemin devrimi)

halk uyanıyor. her eylemde çoğalıyorlar ve sizler korkuyorsunuz.
* tamam anladım olay park değil . osursa olay çıkarıcaz diyosunuz . onca şehit verildiğinde niye olay cıkmadı ? reyhanlıda niye olay cıkmadı ? neden şimdi ? bunlara cevap verebilirmisin ? ama dur ben sana söyliyim neden şimdi . çünkü halkı galeyana getirenler önceki olaylarda hareket yapmadı çünkü bu isyan ellerinde patlayabilirdi . şimdi onlara bağlıcak hiç bi neden yok bu yüzden olaylar bu dereceye vardı .
gezi parkı sorunu zaten varolan vatan millet sorununun patlak vermesine yolaçmıştır. herkesin bildiğini çarpıtmak gereksizdir.
açıkcası kimsenin ağacı mağacı siklediği yok. madem bu kadar önem veriyoruz bu pakların bahçelerin hali nedir arkadaş. anası bellenmiş bir çok parkın. şimdi burda olan olayların nedeninin ağaçlar olduğunu söylemesin kimse. asıl söylemek istediğim şimdimi aklımız başımıza geldi. avm lerde oturup tıkınırken gidip parklarımıza baktıkmı. benim bu konuda vicdanım rahat arkadaş. doğayı korumak hepimizin görevi. ama bunu anlamamız için illa gezi parkını yada başka biryeri yıkmaları gerekmiyor. bir diğer konu bu hükümet gökten zembille inmedi. yine biz getirdik. madem indirmeye çalışıyoz hükümeti bunu sandık başında gösterelim. he yine yüzde 50 ile başa getirirsek ozaman sikerim böyle işi. kimse masal anlatmasın ondan sonra.
Meseleyi tam manasiyla gotunden anlayanlarin aglamasidir.

Asil siz vatan millet sorununu gezi parki sorunu zannediyorsunuz.