bugün

entry'ler (55)

gezi parkı sorununu vatan millet sorunu sanmak

* tamam anladım olay park değil . osursa olay çıkarıcaz diyosunuz . onca şehit verildiğinde niye olay cıkmadı ? reyhanlıda niye olay cıkmadı ? neden şimdi ? bunlara cevap verebilirmisin ? ama dur ben sana söyliyim neden şimdi . çünkü halkı galeyana getirenler önceki olaylarda hareket yapmadı çünkü bu isyan ellerinde patlayabilirdi . şimdi onlara bağlıcak hiç bi neden yok bu yüzden olaylar bu dereceye vardı .

gezi parkı sorununu vatan millet sorunu sanmak

sonunda mantıklı olarak nitelendirdiğim cümledir . anlamıyorum arkadaş neden insanların büyük çoğunluğu bu kadar sığ düşünceli . emin olun benden cok nefret eden olamaza rte den . polislerin yaptığı ise yorumsuz tek kelime ile . ama farkında değilmisiniz artık olay park sorunundan çıktı . bu kadar insan nasıl olduda bu kadar çabuk galeyana geldi . sağa sola saldırıyorlar , hiç bi taneside durup düşünmüyor "ulan ben napıyorum" . şu sokakların haline bak , kırılan camlar parcalanan dükkanlar . parkı kurtardık (ki o da belli değil ) ama milyarlarca zarara yol actık şükür .

şimdi derslerde okutulan çerkez ethem isyanı , jön türkler , bilmem bab-ı ali baskını falan hep böyle isyanlardı . bundan 30-40 sene sonra yine böyle isyanlar ders olarak okutulacak . evlatlarımız " nasıl atalarımız varmış mahfetmişler canım ülkeyi" diyecek . neyse umarım taraflardan biri bir an önce fikrini değiştirir . yoksa bunun sonu hiç hayra alamet değil .

yazarların son rüyaları

az önce şiddetinden dolayı uyandığım rüyadır . bu kadar gerçekçi rüyalar olabildiğini bilmiyordum . liseden beri görmediğim , yolda görsem yüzüne bakmayacağım bir kızı rüyamda gördüm . kızla çatur çutur sikiştik . rüyanın hemen arkasında aşırı bi istek oluştu kıza karşı . bi mesaj falan atayım bari , duştan sonra tabi . bakarsın rüyalarım gerçek olur .

aynı amda görüşen 19 erkek

(bkz: yanlış amda yanlış zamanda olmak)

uyku geldiği halde yatmama nedenleri

işsiz bi insan olmak .

ben bu yazıyı öylesine yazdım

"allaha emanet ol" derdin sürekli . böyle söyleyince allah seni görmeden öldürmezmiş beni . çok seviyordum bu düşünceni . şimdi ise saçma geliyor , bu konulardaki düşüncelerim epey değişti . yinede umarım haklısındır diyorum içimden .

hayata dair bir çok planlar yapıyorum . dersime giderken , evime dönerken , gece vakti müzik dinlerken ve tabii ki uykuya dalmadan önce . artık bütün parçalar yerine oturdu sevgili . planlarımın hiç birinde yoksun . herşey tam istediğim gibi gidiyor . zamanında verdiğin destekler sayesinde geleceğim istediğim yerlere ama unutma sen yoksun ! tabii bazen şunu düşünmeden de edemiyorum ;

ya bu planlarda sende olsaydın ? tamda istediğimiz gibi... sen , ben mutlu bir hayat , tamamen toz pembe . hayallerini kurduğumuz herşey gerçek olmuş .

dur yine güleceğim geldi . tamam ciddileşiyorum .

üzgünüm ama senin böyle bir hayatın olmayacak . adım gibi eminim ki çok sorunla karşılacaksın . elbet bunu zaman göstericek , ama ben sonucu biliyorum sevgili . sende bunun üzerine kafa yormalısın ki yaşayacaklarından en az zararla kurtulabilesin . yinede temennilerim güzel gözlerinin hep gülmesidir .

biraz vakit geçince telefon numaramı değiştireceğim ki bana ulaşamayasın . çünkü hayata dair planlarım bitmek üzereyken gelip içine etmeni istemem sevgili . kendine çok iyi bak...

sözlükteki bütün kızların güzel olması

evet şahsen her günümü başka bir uludağ sözlük bayanı ile geçi.... (bkz: oha kız mı var burda)

evde sütyensiz gezmek

(bkz: bana bişey oluyo mutluğğğ)

türkiye de ayyaş denilince ilk akla gelen isim

(bkz: kenan abi)

hayat için sevgiliden vazgeçmek

akıllı , mantıklı insanın yapması gerekendir .

fazla zeka yalnızlıktır

doğru olan önermedir . Yanlız insan gündelik saçma olaylara kafa yormaz , sürekli kafasında birşeyler kurar . Böylece hayal gücü genişler , olaylara felsefi boyuttan bakmaya baslar .

kitap yalnızların en iyi dostudur

özneldir kişiden kişiye farklılık gösteren yargıdır . Şahsen yanlız insanlar listesinin başını çekebilecek potansiyelde olmama rağmen en son 1 sene önce kitap okumuşumdur .
Sırada şarkı : such a lonely day

ben bu yazıyı yatağa yazdım

bu sabah biraz aceleyle çıktım üzgünüm... Oysaki daha doyamamıştım bile sana . Hayat koşulları diyelim . Ama üzülme akşam elimden geldiğince erken vakitte yanında olacağım . Görüşmek üzere.

şehir dışında üniversite okumak

yaşamamış insanın , yaşamak istediği merak ettiği yaşam biçimidir . karakteristik özelliklerim olan utangaçlık , çekingenlik , asosyallik ile am üstünde göt sikemeyeceğimin farkında olmama rağmen düşünmeden edemiyorum .

günün tek cümlelik özeti

bugün de doyduk şükür

türk kızının teknolojik aletleri

"bizde çocukluk dönemi geçirdik anasını satayım" dedirten videodur .

seksi başlatan efsane sözler

bazen sadece manalı bakışlarla birlikte çıkartılan "pşşt" sesciğidir .

durduk yere peki sana iyi geceler diyen kız

ilgi isteyen kızdır . eğer yaptığı bu densizliği ona geri yedirmek isterseniz "sanada" diyerek son noktayı koyabilirsiniz .

yazarların yapmak istediği saçmalıklar

kulaklıkları takıp şehrimin en işlek caddesinde yabancı bir şarkıyı bağıra bağıra söyleyerek yürümek .

madem atatürk iyi bir önderdi neden sevmeyeni çok

madem tanrı yok o zaman bu pilot kalem nasıl oldu .