bugün

herhangi bir partiyi körü körüne desteklemektir.
malum kişiyi ne dese ağzı açık dinleyip şopar gibi alkışlamak.
Psikoloji den hatırladığım kadarıyla bir ipe boncuk dizememek.
sapıkça başlıklar açmak.

sosyal alemi pasif, önemsiz bir yer sanıyor bu tipler ancak o kadar da basit bir yer değil. senin bilinçaltını, düşündüklerini, fikirlerini yansıtıyor. Bu sapkın tipler "troll" adı altında aslında kendi rezillikleri dışa vuruyorlar. günlük hayatta fişlenip toplumdan dışlanmalıdır alayı. evet abartmıyorum. hepsi dışlanmalıdır. hepsi potansiyel sapık. hatta daha ileri gideyim hepsi alenen sapık!
kafa kazıtıp kara gözlük takmak. sakal da bırakmışsa eğer sonsuz geri.
çok konuşmak. alttaki her şey bununla ilgili aslında

her konuda konuşmak.
karşıdaki insanı ilgilendirmeyen şeylerden konuşmak.
ilk kez görüşülen, hassasiyetleri bilinmeyen insanlarla siyaset, din gibi hassas konularda konuşmak.
sabah akşam siyaset konuşmak.
genellemeler yapmak.
Bol bol saçma esprilerle karşı cinsin ilgisini çekmek için maymun kılığına giren erkekler ve bunları çekici bulup peşlerinden giden karşı cinsleridir. insanca medenice bi iletişim yoktur ve hayatlarında da başka bi uğraşıları yoktur, ellerinden bişey gelmez, hazır yiyicidirler.
Sol frame'deki açılan başlıkların çoğu bile yeterince belirti verir elimize.
ısrarcılık. Yapılması istenmeyen bir konunun yapılmaya çalışılması.
Troll olmak veya olmaya çalışmak.

ikisi de aynı ölçüde geri zekalılıktır.
Torpil ve kız kaçıran tozlarını cam macunu ile yoğurup plastik patlayıcı yapmaya çalışırdım.

Çocuk Olmak geri zekalı olmak belki de.

(bkz: stay hungry stay foolish)
ormana gidip " kupamı istiyoruuuum ! " diye bağırmak.
Kendi zekasını başkasının zekasindan ustun tutan mal insanlar olabilir mesela.
Çocuk olmak geri zekalı olmak demek değildir.
Yaşını başını alıpta 30 yaşında iken zeka gelişiminin olmaması tamamlanamaması sonucu zeka olarak 10 yaşında bir çocuğun zekasında kalmaktır.
Buna da düşük IQ denir
IQ zeka yaşı demektir.
Beyin 20 yaşına kadar gelişiyor, gelişemezse al sana koca bi geri zekalı.
mesela hocaefendi türkiye´ye mitingine katıldıktan 3 yıl sonra "kandırıldım" mitingine katılmak da aynı tür belirtiler arasında yer alır.
Yol yaptı.
(bkz: ehonomi çoohh eyyii)
(bkz: rush b)
Radikal solcu olmak.
Ağız şapırdatmaktır.
Yol yaptı yol.
Savunduğu görüşü neden savunduğunu bilmemek. Kulaktan dolma bilgileri benimsemek. Konuşmak için konuşmak.
ülkenin götüne her kazık girişinde büyük resmi gördüğünü idda eden iktidar sempatizanı.
(bkz: aşgım tayyipi mi daha çok seviyorsun beni mi)
"Yol yabdı" demek. Bu insanlardan görürseniz depar atarak uzaklaşın.