bugün

köpeğe it demek değildir. tdk'ya göre it ve köpek eş anlamlıdır.

dil kurallarını bilmemek diyebiliriz.
Köpeğe it demek.

Not: köylüyse başka.
parayla takipçi satın almak.
Bir fikri savunmada ısrarcı olmak. Herhangi bir şeyi çok doğruymuş ve asla yanlış olamazmışçasına savunmak. Öğrneğin; aşı karşıtlığı, sokak köpeği savunuculuğunu, feminizm, veganlık, sağcılık-solculuk, dini görüşler, ekoller ve kollar.

Herkesin kabulleri var fakat bunu başkasına dikte etmek, hayatın merkeziymiş, tek gerçeğiymiş gibi davranmak ya da o davranışın en doğru olduğunu düşünerek aksi olana asla ihtimal vermemeden yaşamak ciddi zeka düşüklüğü.
“herkeşin cebinde 5 milyarlık telefon var demekle ki ehonomi çok eyi yiğenim.”
Her davranışa gülerek cevap vermek.
Sürekli gülmek. Gereksiz yerlerde gülmek. Net budur.
Düşük zeka belirtileri diye bir başlık açmaktır. Nasıl sen açacağın başlığı bana sormuyor san benimde bunu eleştirmeye hakkım yoksa insanların fikir ve görüşleri ile zekasını ölçemezsin.
Maaş zamanı gelmediği halde bankamatiği sallayıp tekme atan paramı ver lanet makine sözlerini sarf eden teyze geldi aklıma birden.
"Yol yabdı" demek. Bu insanlardan görürseniz depar atarak uzaklaşın.
(bkz: aşgım tayyipi mi daha çok seviyorsun beni mi)
ülkenin götüne her kazık girişinde büyük resmi gördüğünü idda eden iktidar sempatizanı.
Savunduğu görüşü neden savunduğunu bilmemek. Kulaktan dolma bilgileri benimsemek. Konuşmak için konuşmak.
Yol yaptı yol.
Ağız şapırdatmaktır.
Radikal solcu olmak.
(bkz: rush b)
(bkz: ehonomi çoohh eyyii)
Yol yaptı.
mesela hocaefendi türkiye´ye mitingine katıldıktan 3 yıl sonra "kandırıldım" mitingine katılmak da aynı tür belirtiler arasında yer alır.
Çocuk olmak geri zekalı olmak demek değildir.
Yaşını başını alıpta 30 yaşında iken zeka gelişiminin olmaması tamamlanamaması sonucu zeka olarak 10 yaşında bir çocuğun zekasında kalmaktır.
Buna da düşük IQ denir
IQ zeka yaşı demektir.
Beyin 20 yaşına kadar gelişiyor, gelişemezse al sana koca bi geri zekalı.
Kendi zekasını başkasının zekasindan ustun tutan mal insanlar olabilir mesela.
ormana gidip " kupamı istiyoruuuum ! " diye bağırmak.
Torpil ve kız kaçıran tozlarını cam macunu ile yoğurup plastik patlayıcı yapmaya çalışırdım.

Çocuk Olmak geri zekalı olmak belki de.

(bkz: stay hungry stay foolish)
Troll olmak veya olmaya çalışmak.

ikisi de aynı ölçüde geri zekalılıktır.