bugün

machester city'de oynayan 1.93 lük yunan forvet oyuncusu. 1985 doğumludur ve yavaş yavaş milli takımda da yer almaya başlamıştır. dikkat etmekte fayda var.
sc heerenveen takiminda parlamaya baslamistir.
dar alanda etkili ve ani driplinglerle rakip savunmanın kanatlarını dağıtan yunan forvet oyuncusu.
24 nisan 2007 yunanistan turkiye maçının cool genç adamı. öyle ki, yunan taraftarı kafayı yemiş bir halde saldıracak yer ararken, o kendini oynadığı manchester city takımının maçında zannedip, maç sonrası rakibi kutlayıp, forma değiştirip, taraftarı alkışlamayı başarmıştır. tebrik etmek lazım.
çok uzun bir boya sahip olmasına rağmen, yüksek top tekniği ve oyun zekası ile dikkat çeken yunan forvet. geleceğin yıldız adaylarındandır.
bir habere göre fenerbahçe'nin yakından ilgilendiği futbolcu.
kaynak: http://spor.mynet.com/spo...ws&date=05Haziran2008
(bkz: lada samara)*
(bkz: gregor samsa)*.
braun silk epil reklamındaki gavat bey'e benzerliğiyle dikkat çekmektedir.*
celtic e 3 yıllığına imza atmış 23 yaşındaki yunan futbolcu.
celtic'te bu sezon coşmuş golcüdür kendisi.
Leblebi gibi gol atmak tabirini yerine getiren futbolcudur. Bir umuttur ki Celtic'in yeni Henrik Larsson'udur. Ama tabi biraz daha bekleyip görmek gerekir.
henüz 23 yaşında olmasına rağmen premier lig , hollanda ligi , kıbrıs ligi şimdilerde iskoçya ligi gibi değişik liglerde boy göstermiş goal machine
1.95'lik kule forvet.. galatasaray'a gelseydi "aslan yeni hakan şükür'ünü buldu!" manşeti atılırdı, bundan eminim.. ilk çıkışını heerenveen takımıyla yaptı.. afonso alves vari yaptığı patlamayla, o da alves gibi premier lig'e geçiş yaptı.. 2 sezonluk başarısız manchester city macerasının ardından da geçen sezon celtic'e transfer oldu.. henüz 24 yaşında..

2 hafta önce oynanan şampiyonlar ligi 3. ön elem turu'nda da oldukça kritik bir gole imza attı.. ilk maçı kendi evinde 1-0 kaybeden celtic, dinamo zagreb'i deplasmanda 2-0 mağlup ederek arsenal'in rakibi olurken, maçın 2. golünü samaras, 90+3. dakikada filelere gönderdi..
saçları inanılmaz kadınsı duran futbolcu.

yüzlerce uzun saçlı erkek gördüm, hiçbirini kadın zannetmedim. çünkü erkek saçı belli olur yani. ama bu adama arkadan baksanız, ayırt edemezsiniz. fotoğrafı falan varsa dikkatli bakın efendim, ya da şu anki yunanistan maçını izleyin. nasıl desem, çok ipeksi lan ahah.
takıl sen ilerde futbolcusu. ben samaras olup milli takıma çağrılsam ve forvette oynatılacağımı otto rehagel den duysam, ''hocam ne olur beni defansa al, ufakken aslında ben defansttım'' derim, 90 dakika boyunca elizabeth takılıp da ekranlara rezil olmamaya çalışırım.
dünkü arjantin maçında da görüldüğü üzere mükemmel bir forvet. boyuna göre hızlı, top kontrolü mükemmel, hırslı, havasal hakimiyeti üst seviyede, çok güçlü ve gol (atamasa da) vuruşları da fena değil. hakan şükür tipi çağdaş forvet tanımına uyuyor. *
rangers derbisinde oldfirm'de forvet nasıl olunur dersini vermiştir . vucinicle beraber dünyadaki underrated forvetlerin başını çekerler .tapılası forvettir.

bu arada yeni tarzını sevdim koçum (bkz: sakallı futbolcu görmeyi özlemek) (guizayı yoksayalım lütfen)
umursuz top tepici.
denize girse batmayacak topçu. tipik odun.
düşük bonservis bedeliyle almeida'nın yerine düşünebilecek yunanlı forvet.
türkiye liginde iş yapar ama biraz daha mental olarak lincoln tarzında oyuncu. biraz poh poh layınca yapamıyacağı iş yok ama takıma bir iki yıldız alındı mı inamoto performansından öteye gidemez.
topu ayağına aldığında ne yapacağını bilmiyormuşçasına amatörce hareketler yapan, boyuna göre bilekleri, tekniği ve hızı iyi yunan futbolcu. mental olarak zayıf ve savruk bir oyuncu izlenimi verdi bana ilk izlediğimden beri.

ayrıca kendisini bir üst seviyeye taşıyacak patlamayı bir türlü yapamadı. kariyerindeki en iyi takım celtic olacak gibi görünüyor şu anlık. 2012 avrupa şampiyonası son büyük şansı olabilir.

celtic'te 111 maçta 32 gol atmış.
yunanistan milli takim forveti. patlamayi bir turlu yapamamakta.
görsel