bugün

bugüne kadar her seyrettiğimde yurtdışında çevrilip te türkiye ye apartılan reklamların ne kadar saçma olduğunu düşünmeme sebep olan ama bu akşam daha dikkatli baktığımda türkiye de çevrilmiş olduğunu görünce dumur deryasına dalmama sebebiyet veren gavat örneği. ulan türkiye de hangi delikanlı kız arkadaşına 1 karış mini etek giymesi için ısrar eder ve sonra da ben demiştim yakışıyor diye filan der. biraz mantıklı olun be.
(bkz: türkiye de reklamcılık sektörü)
ayrıca da salak, bağyanların aralarında şifreli konuşmalarını da anlamıyor! tabii "kısa" duyunca aklına "kıl" gelmiyor, hormonların da etkisiyle gözler faltaşı gibi açılıp: - evet evet giysen süper olur "gavatlığını" yapıyor.

nazo reklamında oynatılası varlık işte.
tv'de sabah akşam dönen, insanın durduk yere sigortasını attıran reklamlardan. tamam bize ne, eninde sonunda bir reklam. sinir oluyorsam izlemem. ama* insan bu kadar salaklık karşısında tepkisiz kalamıyor. birazcık olsun samimiyet izi görelim reklamlarda, azıcık gerçeklik payı olsun. midem bulanıyor çünkü. samimiyetsizlik fışkırıyor adeta.*

"bir epilasyon yaptım, her şeyi giyebilecek vücuda sahip oldum!" izlenimi verilmiş olunması mı yoksa o erkeğin kız arkadaşına yaptığı "bi mini giy de görsünler güzel bacaklarını" demeye getirilen ısrarının mı daha sinir bozucu olduğuna hala karar veremedim.
reklam izlerken iyice dikkat edildiğinde ben demiştim kısalar yakışıyor diye dediği anda suratında gerizekalı ve embesil bir anlatımın belirdiği gavattır.

belki az daha dikkatli bakıldığında alnının köşelerinden yeni yeni çıkmakta olan boynuzcukları farkedebilenleriniz olmuştur. *
Kısalar sana çok yakışıyor lafının akabinde yiyeceği boynuzunlarında gavat şahsiyeti baya açacağı kanaatindeyim.
bir meslek olarak (bkz: üç gün pezevenk derler sonra bey derler)
şapşal şapşal sırıtması vardır bu şahsın..görmeye değerdir. birde yine şapşal şekilde "ben size demiştim yakışıyor diye" demesi vardır ki insanı çatlatır. ama bu saçma reklama yakışmış gerçekten cuk oturmuş yani.
(bkz: killarindan baska bir sey konusmayan braun kizlari)
insanı kıl eden bir tiptir, böyle düşününce başarısız bir reklam mıdır? bir kere ürüne ters. belki de değildir muhabbet kıl, tüy olunca misal:
-braun silk epil reklamındaki beye kıl oldum
-ah ne güzel işte bizde o temayı yakalamak istemiştik
-hımmmm kıl diyosun
-evet kısalar *
-nasıl yani?
-kısa kessen sana çok yakışacak
-tamam sustum *
reklamın sonundaki gerizekalı surat ifadesiyle sapık-öküz vs izlemini uyandıran beydir...
aslında reklam oyuncuları cuk diye oturmuş... bu kişinin reklamda oynaması isabet olmuş, benim gibi bir delikanlıyı oynatıp temayı bozacak değillerdi adamlar değil mi? rol de olsa ben sana kısa yakışıyor diyemem kardeşim... adam surat ifadesiyle öküzlüğün hakkını vermiş...
asıl sinir bozucu olan ise, yakışıyor demiştim. diyen beyden ziyade, bayin tam karşısında apta aptal sırıtan diğer kızdır..
reklamda gordugumden beri kendisine asırı uyuz oldugum beydir. ben boyle itici birsey gormedim..
banyodan cikarken farkettim; gotume benzeyen beydir.
reklam sonu surat ifadesine tukureyim. ne bicim bakiyor, neden oyle bakiyor, bu yonetmen sarho$ mu? merak ediyorum lan, cevap versin artik biri!
arkadaşlar bu bey lafi benim değildir dediğim başlık. ben açtığımda gavat idi sonra bey e döndü. sonra bana laf sokmayınız.
----- yasal uyarı ------
sert bir giriş yapılacak , cocukları monitorden uzak tutunuz!!!

televizyon açılır. gayet sevilen bir programın reklam arasında önce pek dikkat edilmeyen fakat ne dediği dinlenildiği takdirde hiç alakasız olmanıza rağmen, sanki kızın akrabaysıymışçasına yüzünüzün asılmasına , ''ne diyor lan bu gavat?'' demenize sebebiyet verecek olan, tam bir süzme onun bunun cocuğudur aferdersiniz...

bu cisim , cisim diyorum mazur görünüz , ''ben demistim kisalar yakisiyor diye'' diyor bir yerde. hadi hayal kuralım.
sokağa çıkıldı. malum o çok yakışan kısalar giyilmiş , gece yarısı abazanların kol gezdiği sokaktan o cisimle geçmekte kızımız.
apansız bir ses;

- hepsin senin mi yavrummmmmmmm?

başka bir ses;

- azcık da suyundan koy anammmmmm!!!

diğer ses;

- yoğurt koysan ayran olur! hay maşallah! o nasıl kalçalar öyle!!!

abazanlar çılgınca yaklaşmakta , ağızlarından salyalar tazyikle fışkırmaktadır. niyet ve hedef bellidir. kız niyazi olacaktır!!!

bu arada o kısaların çok ama çok yakıştığı kızımız tabi ki rahatsız olur durumdan. bizim cisime çıkışır;
- ya cisim! bir şeyler yapsana!!! korkuyorummm....
cisim gayet sakin ve futursuzca

- ben demistim kisalar yakisiyor diye!!!

(bkz: onu diyen bunu da der) *

alnından öpülesi edit:
bu başlık önceden ''braun silk epil reklamindaki bey'' iken , kim tarafından yapıldığı bilinmemekle birlikte bir mod tarafından ''braun silk epil reklamindaki gavat bey'' olarak düzeltilip adaletin yerini bulması sağlanmıştır. o modu da alnından öperim...
bildiğin şapşal.
"ebleh nedir" sorusunun cevabı.
reklamı henüz izleyemeyenlerin kafasında "ya bu adam nasıl bir gavat beymiş" sorusunu zuhur ettiren reklam.
gözleri fıldır fıldır mübareğin.
reklamin iyisi kötüsü, dogrusu yanlisi olmaz deyimini kanitlamis reklam filmindeki sümsük tip, kral oyuncu. kendisini ekranlarda daha farkli projelerde görmek istiyoruz*.
(bkz: söyleyecek söz bulamamak)
(bkz: tanımlanamayan cisim)*
bir erkek arkadaştan ziyade daha çok senden zarar gelmez diye tabir edilen kişilere benzeyen, tipi ve özellikle ebleh surat ifadesiyle reklamdaki rolüne cuk diye oturmuş, gavatın önde gideni hatta ve hatta gavatların en önde bayrak sallayanıdır.
ne desem ağır tahrik ve hakaret olacak. kısaların yakıştığı insandır. ne diyim.
hiçbir türk erkeğinin yerinde olmayı istemeyeceği gavat beydir. *
kıssadan hisse malın önde gideni beydir.
nasıl bi erkektir öyle erkek mi olur yada erkek midir..??? sorularını arka arkaya sorduran insana benzer obje..