bugün

Gerek gitar çalışı,gerekse vokali ile kitleleri peşinden sürükleyebilecek bir insan.Ömrüm boyunca hiç benzerine denk gelmediğim belki de bir daha gelemeyeceğim inanılmaz müzisyen.Kendisini çıkış parçası olan kendimi kontrol edemiyorum ile tanıdık.Akabinde bu şarkının klibiyle iyice unutulmazlar arasına girdi kendisi.Buradan tebrik ediyor basarılarının devamını getirmesini diliyoruz...*
turk pop muziginin ilahı olarak da bilinen, son zamanlarda ortalarda gozukmeyerek hayranlarını* üzen ulvi sahsiyet
mutlaka izlenmesi gereken klibi için:

http://www.youtube.com/wa...4&search=gen%C3%A7kan
(bkz: kendimi kontrol edemiyorum)
klibinde kendisinden çok dansçı arkadaşlarının yaptığı enfes dans figürlerine dikkat edilmesi gereken pop ilahı. klasik gitarla elektro solo atışı hayat boyu unutulmayacak.
özellikle beyazlar içindeki,monk kıvamındaki garip dansçı eleman kafasını güvercin yürüyüşü gibi ileri ileri oynatarak klibe mistik bir hava katmıştır.ama takdir edilmelidir ki bütün dansçıların ayrı bir havası,duruşu,tarzı vardır...
gerek klibi gerekse şarkısı gerekse klibinde oynattığı kızlarla milyonları peşinden koşturan türk popunun ilahı.
bu sene eurovisiona girmesini kesin gözüyle baktıgım uzun saclı ve klasik gitardan bas gitara çok iyi geçiş yapabilen ender sanatçılardan
baş parmakla virtüoz gibi solo atan insan.giyimiyle klasik gitarda elekto sesli solo atışıyla herkesi büyüleyen zaat*
işte türk rock müziğini kurtaracak olan adam,bu adam bambaşka sesi,duru yorumu,vurucu şarkı sözleri,kliplerinin kalitesi,kayıtlardaki profesyonel teknik ile,tarkan'ın teoman'ın şebo'nun duman'ın yapamadığını yapacak kişidir. Pink Floyd bir araya gelip altgrubu olarak çıkacaktır. Klasik gitarla attığı o müthiş elektro solosuyla ayrıca ustalığını göstermiştir.
dağdan şehre inen psiko gitarist..."kendimi kontrol edemiyorum" adlı klibinde,attığı bakışlara aşık olduğum insan...
yeni şarkılarını ve kliplerini heyecanla beklediğimiz sanat(!) insanı...**
tubitak'in 109 denek üzerinde yaptığı araştırmaya göre , deneklerden en fazla dayanabilen bu eziyete 59 saniye kadar dayanabilmiştir. 3 gün sonra o da diğerleri gibi ölmüştür..
'ajdar ın öz kardeşiymiş ' rivayetinin dolaştığı elvis in kamyon ezmiş hali..
"kontrolsüz güç güç değildir" özlü sözünü bir kez daha hatırlatılması gereken kişidir!
2 ay önce garip klibini izleyerek keşfettiğim ve ilginç bir şekilde şarkısı dilime dolanan bir zamanların popçu adayı. büyük ihtimalle klipte şarkıyı söylerken aslında duymadan söylüyor. klip çektiği ekipte şarkıya duymadan eşlik ediyor. yok eğer müzik çaldığı halde bu kadar uyumsuz hareketler yapabiliyorlarsa, kesinlikle yönetmenlik başarısıdır. burdan kendiisine selam ederim.

not: benim gibi hastası olursanız her gün işte canınısız sıkıldığı an bünyeye ilaç gibi gelmektedir. Yanlız dikkat bağımlılık yaparsa ortalıkta kendimi kontrol ededemiyorum diyerek dolanırsınız.
klibin bir yerinde bir gitar çalma sahnesi vardır ki gönüllere taht kurmuştur. tellere dokunmadan gitar çalmak zor olsa gerek.
klasik gitardan elektronik gitar sesi çıkarabilme yeteneğine sahip, ajdar benzeri.
"kendimi kontrol edemiyorum" şarkısıyla dünya çapında hayran kitlesine kavuşan, senkronu kaymış bir klip çekmeyi başaran (vayahut VHS dan internet ortamına aktarıldığı için bize öyle geliyor), jack'sız klasik gitardan jack lı olsa bile çıkmayacak sesleri yakalayabilen, giyim kuşamıyla bir döneme ilah olmuş, muhtemelen inşaatta keşfedilmiş büyük insan.
(bkz: sana vermezsem kime verecegim)
zamanı için normal sayılabilecek bir amatör çalışmaya imza atmış ve tanımlanamayan bir özgüvenle höstmodern bir de klip çekmiş pop bir abimizdir. şu anda neler yaptığı en çok merak edilenlerdendir.
kendimi kontrol edemiyorum parçasında klasik gitardan elektro gitar sesi cıkarabilen tek şahsiyet.

http://www.youtube.com/watch?v=GkdmZ8LDQAU
bu adama siz de bir gün delirsinizşaşmayın.
sadece bir müzisyen olmayan, aynı zamanda elektronik dahisi müthiş bir beyin. öyle ki, klasik gitarını öyle bir modifiye etmiştir, öyle bir manyetik düzenek kombinasyonu koymuştur ki (içi boş olmasına rağmen) onu feriştah bir elektro gitara döndürmüştür, üstelik dünyada öyle blutut flutut yokken bu adam wireless bir şekilde amfiye de bağlamıştır o übergitarını. saygıyla eğiliyoruz önünde gençkan! gençkan is überkvlt!
en baba rock grubu.