bugün

marka takıntılı insanların almayacağı telefondur. (bkz: ben) ulan o paraya ben mis gibi iphone 4s alırım, hemi de android ve adı sanı duyulmamış bir markanın sefillikleriyle uğraşmam.
özellikleri piyasanın en iyisi diyebilirim. kasası ve renkleride gayet hoş. marka takıntısı olan kişiler tarafından bile bile tercih edilmeyen cihaz olacaktır.
yalan olmuş telefondur.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
çekemeyen yazarların "kronik sorunları olacaktır." diye bok atmaya çalıştığı telefondur.

kabul edin lan artık markası için enayi gibi binlerce tl verip siktiriboktan telefonlar aldığınızı.
ismini elit koyarak ne kadar lümpen bir duruma dustuklerinin kanitidir. (bkz: lümpen)
iyi telefonların diğerlerine nispeten daha ucuza alınabileceğinin canlı kanıtı, binlerce lirayı markalara kanıp bayılan kardeşlerimizin pişmanlığının temelidir.
ios kullanıcılarını şiöyle bir kenara ayırıp, android işletim sistemini tercih edenlere söylemek istiyorum.

çoğunuz ilk akıllı telefonunuzu aldığınız zaman iphone 3gs'e paranız yetmediği için, android kullanan samsung vb. telefonları tercih ettiniz. sonra androide alıştığınız için apple ürünleri size enayililk gibi duruyor. hem fiyatı yüksek, dışardan uygulama yüklemek istesen jailbreak vs. vs..
geri kalanlar ise iphone ile ilk akıllı telefon piyasasına adım atmış, çeşitli sebeplerle android'e dönüş yaptınız. şahsım adıma en şanşlı ve en şanssız grup sizlersiniz. her iki işletim sisteminin avantajlarını ve dezavantajlarını gördünüz.

ios stabil bir sistem iken, android pek o kadar da stabil değil. ama androidde türlü olumsuzluğa rağmen epey yol katetti. iphone kullanıcıları alışkın oldukları sistemi bırakıp, android telefona geçeceklerini zannetmem. geçseler bile ilk deneyimlerini bu telefonda yaşayacaklarını zannetmiyorum. çünkü benim nazarımda apple ürünü kullanan kişilermarka düşkünü ve bir sony gibi, bir samsung gibi bir marka güveni veremiyor ne yazık ki general mobile.

android kullananlar ise işletim sistemi için tercih edeceklerse marka ayırımı yapmayacaklarını düşünüyorum. yok marka ayrımı yapacaklarsa bu telefon onlarında işine gelmez. yetkili bayi, servis sorununu dert edip duracaklar ve bu markayı tercih etmek isteyenleri de engelleyeceklerdir.

android sistemine alışkın ve marka ayrımı yapmayan kişiler için ikinci telefon olarak düşünenler ve model yükseltmek isteyenlere eşsiz bir telefon. fiyatına göre gayet başarılı bir donanımı mevcut. custom romunu kullanmak istemeyenler, android oluşu sebebiyle başka bir rom kurabilir.

ayrıca ilk android deneyimini dandik bir telefon yerine kaliteli bir telefonda yaşamak isteyenlere de tavsiye edebilirim. kalitesine göre diğer rakiplerinin yarı fiyatına satılan bir telefonun dediğim gibi marka ayrımı yapılmadığı müddetçe, piyasa da tutacağını zannediyorum.

ayrıca parası yetmediği için veya sırf son model telefon kullanıyorum havası vermek isteyenler kore malı, samsung çakması telefonlara yönelmek yerine, bu telefonu alıp adamakıllı bir akıllı telefon kullanım deneyimi yaşayabilirler.
iphone varken hala daha ezik kalmış telefon. Elit demekle elit olunsaydı ooo.
discovery 1 i ilk çıktığında alanlardanım. adamlar bu işi yi akıl etti ve çok deli paralar kazandılar ama malzeme kalitesi düşüktü discovery 1de. ayrıca servisi kaliteli değil bence (bkz: telpa) elite modelinde nasıl olur bilemeyeceğim ama kağıt üstünde çok iyi telefon (bkz: adamlar yapmış abi) . diğer konularda telefonu detaylı inceleyince yaparız. ayrıca (bkz: buralar değerlenir) (bkz: reserved)
almayı düşündüğüm şaheser telefon.
görüntüsü bile çok çok iyi.
discovery 2yi anama veririm.
Çıktığı anda alacağım telefondur kendisi.
Gün itibari ile Discovery Elite 3Gb ismiyle Telpa Market'te 1299 liradan ön siparişe açıldı.

http://www.10line.net/201...y-elite-on-sipariste.html
http://2.bp.blogspot.com/...ryelite%C3%B6nsiparis.JPG
telefonda her şeyin donanım olmadığının kanıtı cihaz.
paraya kıy. iphone 5s al kurtul.

çıkış fiyatı da 1299 tl yazıyor sitelerde. peh fiyata bak.

(bkz: Apple)
general mobile lg olma yolunda hızla ilerliyor uçuk olmayan fiyat kaliteli ürün çok yakında piyasada iphone samsung falan olmaz lg ile general mobile süpürürler piyasayı.

ek olarak telefonu inceledim adamlar yapmış 25 gün önce falan lg g2 almıştım özelliklerini kiyas.la dan baktım lg g2 biraz daha üst bassada adamlar iyi telefon yapmış.
herhangi bir kronik arızası olmazsa alacağım telefondur. geçen seneki şarj soketi olayından sonra biraz bekleyip sorunlar ortaya çıkacak mı diye beklemek lazım.
iphone ve samsunga ders veren telefon.
Aklı olanın almayacağı telefon.

Neden diye soranlar bu başlıktaki ilk entry'de açıklanan özelliklere ve fiyata baksın bir de çıkan telefona ve fiyata baksın...

O kadar para verip aldınız diyelim, en ufak problemde garantiye yolladığınızda altı - üstü bir garanti bir insanın ömründen neler götürür nasıl strese sokar tecrübe edeceksiniz. Hayatınızın tecrübesi olacak acı acı girecek.
daha iki gün önce ön siparişe sunulmuş telefon.
ama alıp deneyenler var herhalde ya da bir önceki model discovery üzerinden konuşuyor. madem önceki telefon üzerinden konuşuyorsun; zaten söz konusu telefon hakkında da konuşuyorsunuz bilmeden, denemeden sanki alıp kullanmış da telefon elinde patlamış gibi. zaten sözlükte bilgi paylaşımında bulunduğunuz, bir halta yaradığınız yok, bilgi kirliliği yaratıp daha da batırmayın işi.

milletin hala bu markayı trident'le falan bir tuttuğuna inanamıyorum. ön yargınızı sikeyim, başka bir şey demiyorum. ben de kuşku ile aldım, sonra deneyince gördüm ki marka iyiymiş. malzeme hede hödö diye ötüyorlar, kaç defa cebimden düştü, merdivenlerden yuvarlandı, betona çakıldı, bir şey olmadı, siz ne kadar götünüzü yırtsanız da olmayacak işte. elite modelinin böyle sağlam olup olmadığını denemeden bilemezsin, bilmeden konuşmayın.

o kadar malzeme kalitesi bik bik diye ötüyorsunuz da samsung alman çeliğinden telefon mu yapıyor, samsung alın malzemesi kaliteli diye ötüyorsunuz. plastik işte plastik amk.

şimdi yine 100 lirayı azımsayanlar olmuş. lan pezevenk madem iphone'dan aşağı düşmüyorsun, para saçmayı seviyorsun, ver lan bu telefona 1300 tl. hiçbir şeydir o senin için, elinin kiridir o senin. hadi bakalım.
general mobile discovery kullaniyorum çok memnunum bunun da gayet iyi olacagini düşünüyorum, garantiye göndermeye takilanlar olmuş sunu söyleyebilirim mükemmel hizli calisiyorlar, gidip telefonumu biraktim kullanici hatasiydi hatta ücretsiz kargo olduğunu bilmiyordum, ben eve dönene kadar telefonu halletmislerdi.
Her şeyi oturma organından anlayanların savunduğu telefon.

General Mobile firması bu telefonun snapdragon s800ac ile geleceğini söyledi s800'le geldi, çift hoparlör olacak dedi tek hoparlör var, fiyat 1199 olacak dedi 1300'e geldi. Discovery kötü değildi, ilk çıktığı zamanlarda benim tavsiyemle 5-10 kişi aldı bu telefonu, ama burada sıkıntı GM'in paragöz tavrı ve yalanları. Ha ben malım, sağılacak ineğim diyorsanız gidin alın, 1-2 ay sonra zaten 1000 tl altına düşer o zaman gideri var yoksa lg g2 varken bunu alanın aklından şüphe ederim.

discovery elite de kötü demedik artık adamın kafa mı güzel yoksa normal hali mi böyle bilemem. Ürün olarak iyi, geri kalan her şey kötü.
telpa güvencesi adı altındaki zımbırtıdan vazgeçmedikleri sürece pek satılmayacak olan telefondur.

general mobile discovery kullanıcısıyım. yaklaşık 7 aydır hiç bir sorun olmadan da kullanıyorum. servis yüzü görmedi yani telefon çok şükür. ama facbook grupları olsun, forumlar olsun servise işi düşenlerin yazdıklarını okuyunca da insan korkuyor. doğal olarak da 1300 lira vermek fazlasıyla risk almak oluyor bu telefona. he ama paran çoktur, merak edersin nedir diye alırsın orası beni ilgilendirmez elbette. paran yokken alsan da ilgilendirmez aslında. ama yine de servis kalitesi göz önüne alındığında da bu telefona o kadar para verilmez.
3 gb ram,
32 gb rom,
5.5 inç gorilla glass 3 ekran,
16 mb arka kamera,
8 mp ön kamera özelliklerine sahip ve
1.299tl fiyatı vardır.
özellik olarak on numara olan ancak teknik servis yüzünden o kadar para verilir mi muallak olan telefondur.

fiyatı pahalı diyenler var da adamlar sizin babanızın hayrına üretmiyor telefonu. kar edecek illaki. zaten aylık kazancın 800-1000 lira iken böyle telefonlara heves etmek nedir ayrı bir şey. neyse.
şu anda androidin türkiye piyasasına gelen en hızlı telefondur. fakat androidin ne kadar stabil bir os olduğu muallaktır.

not: android kullanıcısıyım.
güncel Önemli Başlıklar