bugün

samsung cep telefonlarının türkiye distribütörüdür.
gecen pazartesi verdigim telefonumu parca bekliyor gerekçesi ile hala bana ulastıramamıs firmadır.tavsiye edilmez.

edit büdüt:artık nişantaşı'nda ikamet etmemektedir.uzun yol teperek oraya ulasmaya calışmayan.şu an levent'te kanyon'un 100 metre ilersinde bulabilirsiniz kendisini.
anladığım kadarıyla bayram tatilini 9 güne tamamlayan ilginç bir telefon şirketi.

18 kasım günü samsung marka cep telefonum bozuldu. bir anda şarjı boşalmaya başladı. telefon kapanıyo kendi kendine vs vs.
garanti belgesine baktım telpa ve daha 1 yıl garantisi var. internetten adanadaki şubelerinin telefonunu buldum.
bir yandan da geçici çözüm bulmaya çalışıyorum. şimdi telefonu kaptırırsak kim bilir kaç günde geri verirler acaba diye.
ama ne iştir ki adana şubeleri bayram tatiline çıkmışlar.
aradım cevap yok, aradım cevap yok.
iyi dedim bari telpa genel merkeze mail atayım da durumu bilsinler. bi çözüm bulabilirler belki.
adamlara 18 kasım günü attığım mesaj 22 aralık pazartesi günü cevaplandı.
cevap da şu; cep telefonunu istanbula kargolayın, biz bi çaresine bakarız.

arkadaşım ekmek doğrama makinası mı satıyorsunuz bu cep telefonu.
işim var gücüm var, lak lak için kullanmıyorum ki ben bu aleti.
özel sektörün pazarlama yaparken herşeyi toz pembe gösterip sonra başımız sıkışınca böyle yavşaklaşan tavrından nefret ediyorum.
yazdım rahatladım be sözlük. gerçi bunları aynısını telpa'ya da yazdım da o bile bu kadar rahatlatmamıştı. oohhhşşş..
Bizzat oldukça uzun bir süre leventteki ana şubesinde teknisyen olarak çalıştığım çoğu zaman bana nazi kamplarını hatırlatan yöneticilerinin bulunduğu, her gün belli yapılması gereken bi kotanın (yani cihaz tamiri için sayının) verildiği, teknisyenlerin ise azar işitmemek için ölümüne yardırdığı bir teknik servisi olan kurumdur. Adamı yorar, yaşlandırır, hayattan bezdirir inanın ki verdikleri üç kuruş prim ile tabiri caisse it gibi çalıştırırlar adamı.
Bir müşteri temsilcileri vardır (call center) adı altında aman allahım adamı kanser ederler. Hiç bir zaman istekleri bitmez, teknisyen olarak horgörülürsünüz her daim. Hergün her an saçma sapan kurallar gelir degişim, degişim, degişim prensibini ilke edinmiştir. Capitalist sistemin o diskli çarkları altında çok genç yaşta böylesine kurumsal ve büyük bir firmada ezilen biri olarak sonradan görmüş oldugum kadarıyla başka firmalardada ananız aglamaktadır. Bu yüzden acilen Lys 2011e calışmaya dvm etmem lazım ne işim var lan burda benim..
http://www.telpa.com dolandırıcı ve hatasını kabul etmeyen, musteriye atan, köşeye sıkışınca tüm yalanlarını yutup pişkin pişkin özür dileyen beceriksizler topluluğu.sistem hatası, kullanıcı hatası, yazılımsal sorun, sular kesik, elektrikler gitti...gibi lafları sıkça duyabileceğimiz ortam. bunun için insan istihdam etmeye luzum yok, koy oraya bi papağan gelene geçene tekrar etsin, bir yem bir su verirsin, gül gibi işler düzen...

edit: kullanıcı hatası diye yutturmaya çalışıyorlar bir çok meseleyi. özellikle discovery modelinde şarj girişi sorunu çok sık rastlanıyor. böyle bir durumla karşılaşırsanız, telefonu servise bırakın ve geri almayın. düzenlenen servis form/formlarını ve faturayı tüketici hakem heyetine şikayetiniz ile birlikte ibraz ediniz. bu şekilde ben kanırta kanırta ücret iadesini geri aldım.
son günlerde iyice cozutmuş distribütördür. peşin para verir mal alırsın gelmez. sonu geliyor heralde.
teknik servisine telefonla ulaşılamayandır. dakikalardır müzik dinliyorum.
11 dakika boyunca beklememe rağmen cevap vermeyen çağrı merkezine sahip firmadır. Üstelik müzik de dinletmemekte arada bir ses kaydıyla özür dilemektedir.
Özürünüzü kabul etmem mümkün değil bayan, halleşemedik ki zaten...
distribütörü olduğu general mobile firmasının discovery model telefonunda çok çok sık bir şekilde şarj soketi arızası meydana gelmesine ve bu arızanın konik arıza olarak kendi genel müdürleri de dahil olmak üzere herkesçe kabul edilmesine rağmen. bu arızanın giderilmesi için servisleri tuttuğunu öpmektedir. üstelik müşteri hizmetleri de, bu madrabazlığı; "ama bu telefon düşürülmüş biliyorsunuz bunlar çok hassas cihazlar!" diyerek savunmaktadırlar.
telefonumu yapın ve bana faturalandırın talebime de "ama biz öyle çalışmıyoruz!" diye dansözvari cevaplar vermekteler.
ciddiyetsiz, saygısız, şark kurnazı bir anlayışla müşterilerini umursamayan firmamsıdır!
bakalım daha ne kadar bu hırsızlık devam edecek?
size tavsiyem telpa nın telefonlarından özellikle gm discovery'den uzak durun. paranıza, zamanınıza ve huzurunuza önem veriyorsanız!
Distribütörlüğünü yaptığı ürünlerden uzak durulması gereken firmadır.
Bu firmadan gm Discovery alarak nasıl büyük hata yaptığımı teknik servise gidince anladım.
Garanti kapsamında yapılması gereken arızalara ücret isteyen rezil firma.
pardon ama bok gibi garanti şirketi. benim telefonun garantisi telpaydı. hatta daha dolmasına da 2 sene falan var. gm discovary. telefonda sıkıntılar çıktı. ekranı sarardı , google play store bozuldu , telefonu 2 kere resetlememe rağmen düzelmedi. kendi kendine kapanmaya başladı , 4 saatte şarj oluyordu falan filan. neyse telefonu yolladık. bir hafta sonra bilgi almak için aradım , ulan kullanıcı hatası dediler. yahu google playı nasıl bozabilirim ? ekranı nasıl sarartabilirim. bide telefonda çizik var falan demişler , telefonumda en ufak çizik yok. eğer telefonlardan ve teknolojiden iyi anlamasam belki kabul edebilirim. gerçekten ayıp ya.

siz ne sorunla telefonunuzu yollarsanız yollayın bir kulp bulup kullanıcı hatası diye yollayan boktan bir garanti firması. ayıp be.
Kız girenin kadın çıkacağı servis.

Telefonu sağlam verdim bozmuşlar. Vay anasını.