bugün

diyet bozmak.
evde tek kalan pasta dilimini yemektir. aklında kalacağına midende kalsın hesabıdır.
başkası gördüğü zaman açıklamakta zorluk çekilen ve anlamını yitiren eylemler.
(bkz: iltica),
(bkz: münacaat).
edt:format kaygısı.
Hiçbir kuvvet gece yarısı benı uyandırıp yataktan kaldıramaz. Hersey sabaha kadar bekleyebilir.
kızımı öpüp, sevmek.
sevgiliden gelen mesaj üzerine evden gizlice firar edip bir kaç saatliğine misafir olmak. hiç bir şey olmamış gibi eve dönüp yatağına uzanmak.
sigara içmek, telefonla sevgiliyi aramak, su içmek de bunları yapmak için neden gizlice kalkıyoruz onu anlamadım.
(bkz: gizlice yapılan şeyler) (bkz: yataktan gizlice kalkmak) (bkz: hem gizlice kalkıp hem gizlice bişeyler yapmak)
* bir kelimeyi ne kadar çok söylersen anlamını yitirir salakça bişey olur ya. gizlice ne lan?
ebeveynler iş üzerindeyken çişe kalkmak, sevgiliyle gece seansı için evden kaçmak, bahçede kafayı çekmek, annenin gözü gibi sakındığı tatlıları götürmek...
sevgilinin telefonunu kurcalamak, gelen mesajlarını okumak, sonra o kim diye sorulup sen nerden biliyosun sorusuna ben bilirim diye cevap vermek. *
(bkz: işemek)

davulla zurnayla gidecek değiliz sonuçta. gizlice kalkıp yapıyoruz...
yemek yemek.
gizlice değil fakat su ve tuvalet ihtiyacıdır.
beni başka hiç bir kuvvet kaldıramaz.
çok sevdiğim bira, çok sevdiğim uykumu bölüyor bu yüzden.
lise giriş sınavına hazırlandığınız yıllarda babanızın derslerinizi engellemesinden korkup sakladığı harry potter kitabını vitrinin üstünde bulup baba geldiğinde seri kaçabilmek için sandalyenin üstünde okumak da gece yapılabilir hatta (bkz: yaptım oldu).

gereksiz not:sınavı kazanamadım.
kocasının / karısının cep telefononu kurcalamak.
akşam rejim,diyet ayağına bi gıdımcık yenen göz önünden kaldırılmış,browniye bodoslama gömülmek.*
facebook a bakmak.
pencereden kafayı çıkartıp sigara içmek.
buzdolabının kapağını açıp uzun uzun bakmak ve sonra üşüyüp kapatmak ve hemen yatağa dönmek...
oruç bozmak.
yada hiç başlamadığın orucu başlamamışsın gibi devam ettirmek.
üstünü değiştirmek . Evet evet.. ben rahat edemiyorum bazen yattığım kıyafet ile gece 3-4 neyse hiç farketmez , kalkıp üstümü değiştiriyorum . Allah tan birine yakalanmıyoruz yoksa açıklık getirmek çok zor olaya.
kocaya kaçmak.
Ağlamak.
sözlüğe girmek ve entry girmeden sabahlamak.
diş ağrısıyla uyanıp ilac almak.