bugün

kelime anlamı olarak insan ömrünün güneşsiz geçen yarısı. 1.4 türk versiyonu olarak çok fonksiyonlu, kıpır kıpır, eğlencenin dibine vurduran* şey.
eger ise gec kalama gibi bir probleminiz yoksa(kendi isinizse)haftaiçi carsamba haftasonu cumartesi sizin için büyük gündür. istanbul bu tür eglenceler ev sahipliği yapan sayısız mekana sahip oldugu icin gideceginiz yerin kalitesi cok önemlidir. ipsiz sapsız herkesin takıldıgı ücüncü sınıf mekanlarda basınıza her isin gelmesi mümkündür. kaliteli mekanlarda iyi müzikler esliginde kopmak, kendiniz koyvermek istiyorsanız parasal problem sahibi olmamanız gerekmektedir. kız arkadasınızla gittiginiz bir mekanda eger samimi bir tanıdıgınz yoksa, kapı girisi,(ne için alınır bu para hala anlamıs degilim)vestiyer parası (tabi kış mevsimi için)ve otopark parası yaklasık 100 ytl tutabilir. iceride hafif cakır keyf olana kadar partnerizle beraber ictiklerinizde bu mizana eklendiginde bir gecelik iyi ve kaliteli bir clup ortamı size yaklasık 300-400 ytl'ye patlar.
gidilesi mekanlar
taksim: dali, zarifi, karaborsa, roxy, angelic buzz
ortakoy:212,kapkara
kurucesme: reina, sortie vs'dir..
ankara da olmayan olay, bestekar ve arjantindeki mekenlar 12 de kapanıyorlar. Eller havaya, cakkıdı oynamam lazım diyorsanız mutlaka koru ,gop üst taraflara gitmeniz gerek, o da hafta sonu insan yüzü görebilirsiniz, hafta içi en iyi eğlence arkadaşlarla yapılan pijama partisi veya sinema
Yaşlandıkça, babanı daha iyi anladığın hayat.

Özellikle, uzun bir aradan sonra eskiden gittiğin, şimdi belki adı değişmiş olan bir mekana gittiğinde, müziğin seni rahatsız etmesi, mekana karşı bir yabancılık hissi, insanların görgüsüz çoluk çocuk gibi gelmesi ilk tepkiler.

Daha sonra "ne işim var lan benim burada ?" "Vay be eskiden ne güzel eğlenirdik. " " ya neyse eve döneyim ben rahat rahat oturayim " şeklinde devam eder.
gecenin hali gündüzden çok başkadır. bir iki kadeh eşliğinde sohbet daha keyiflidir, iş hayatının insanı katleden baskıları bitmiştir, eğlenen insanlar arasında eğlenmek, cemiyet hayatına bir uçtan dalmak insanın enerjisini artırır. romantizm katsayısı gece tavana vurur. bütün duyulara iyi gelir. ortam yapacam diye bar senin bu bar benim danalar gibi koşturulmaz ve monotona bağlanmazsa kült bir alışkanlık olur bünyeye yerleşir. ilk ve orta gençlik yıllarının olmazsa olmazıdır. bir kültürdür.
içelim güzelleşelim sloganıdır bu hayatın..
geçe hayatı ne lan, yok peçe hayatı amk!.
genelde eğlence dolu hayattır. güzel müzik çalan ortamlarda, barlarda, içkili mekanlarda takılınılır.
aynı zamanda hep olsun isteyip hiç ulaşamadığım hayattır. pişman olacağım yaşlanınca biliyorum.
sözlükten sözlüğe, forumdan foruma, face den twitter a uzanan uzun bir gece.
sadeçe!! geçeleri yaşanan hayattır.
Ukrayna'da meşhur olan hadise *
bir sürü belanın gizlendiği hayattır.
hadi diyelim her şey iyi o zaman da gece uyunup vucüd tamir edilmediği için en azından erken çökmeye sebep olur.
Adamı bitirir. Harcar. En güzel vakitlerini emip bir paçavra gibi köşeye atar insanı.
tadını bir kere aldın mı vazgeçemeyeceğin şeyler arasında yer alır. ne para dayanır, ne bünye, insanı resmen çökertir.
gece, yaşanırken güzeldir. eğlenirsin, paran vardır, kızlar... derken gece biter. sonrası işte en önemli kısım; ''adamın amına kor''. sabah 6-7 sularında kendini çuval gibi hissedersin. uyuyup uyandıktan sonraysa başı ağrıyan bir çuval olursun ki bu durum içler acısıdır. yine de gece hayatı vazgeçilmezdir. (bkz: gülü seven dikenine katlanır)
her zaman yaptığım şey. abur cubur, oyun, sözlük akıyorum. ne barı, ne içkisi.
günün belirli bir saatinden sonra* kişinin bar, disko tarzı mekanlarda partilere, etkinliklere katılıp eğlenmesine verilen isim.

belirli bir yaştan sonra sürekli gidince sıkan, zevk vermeyen olay. yazları 15-16 gibi küçük sayılabilecek yaşlarda gece hayatına adım atıp 18 yaşını doldurunca 1-2 sene düzenli olarak aralıksız her hafta dışarı çıkınca genç yaşta bezdim bu gece hayatından hiç zevk vermiyor artık. hele alkolsüz ayık aman evlerden ırak olsun. bazıları geceleri alkol almadan eğlenebiliyor bunu da hiçbir zaman anlayamayacağım.
müslümanların gece hayatı: sahur.
eğer fakirseniz çok tehlikeli hayattır.

cebinizdeki üç kuruş ile bir yerlerde bok yoluna gidebilirsiniz.
Çok yorucudur çok paranız yoksa çıkamaya bilirsiniz.
izmir'de harkulade bir biçimde olan bir olay. izmir'e kız arkadaşımla görüşmek için gelmiştim. bi aksilik oldu parasız kaldım. kız da ailesiyle kaldığı için onda kalamadım. haliyle para olmayınca da hiç biryerde kalamıyorsunuz. her neyse, mecburi olarak sokakta, bir gece geçirmek zorunda kaldım. ilk başta tedirgindim, fakat izmir'de öyle bir gece hayatı var ki, o tedirginliğim yok oldu gitti. şimdi diyorum ki, o geceyi iyikide sokakta geçirmişim diye. izmir'de yaşanır dostlar çok ciddiyim. hayat orada.

(bkz: alsancak kordon)
(bkz: balıkçı)
gece uyumayan insan için rahatlatıcı hayattır. gündüz uyumayanlar anlamaz bunu.
Gece eğlenceleri anlamına gelir.