bugün

cami önlerinde toplanan öfkeli kalabalıklar, yeşil renkli bayraklar yer yer ağız köpüklü salyalı sloganlar ve yumruk edilmiş bilekler...

- allahu ekber!
+ allahu ekber!

+ şurası yahudinin dükkanıymış!
- allahu ekber! allahını seven vursun, yıksın parçalasın.

allah allah ne iş lan?
allah sizi yuhudi olmaktan korusun!
dinimiz amin.
(bkz: filistin üzerinden ümmetçilik yapan insanlar)
bu başlıktaki ilgili yazımda belirttiğim üzre en tehlikeli hain tipleridir.
haması açıkça destekleyen bir ülke olarak şaşırılmaması gereken durumdur.
bu genel olarak islami çevredeki şuursuzluktan kaynaklanıyor. *

dün gece 2ye kadar israil konsolosluğunun önünde protestodaydım. tamam dinci minci değiliz ama israile tepkimiz var bizimde kendi çapımızda. ama amacım o gruplarla slogan atmak bu işi fanatikliğe sarmak değil, fotoğraf çekmek. neyse efendim, hayatımda görmediğim türden islami gruplar gelmişti oraya, hiç evden çıkmaz dediğimiz dört karılı cüppeli adamlar, kadınlar, radikal örgütler filan. bi tanesinin elindeki bayrakta kalaşnikof vardı. arapça yazı yazan bayraklar, çocukların başına bağlanmış yazılar, sadece gözleri görünen kara çarşaflı kadınlar filan... herneyse, kötü demiyorum tabiki, ben katılmıyo olabilirim onlara ama onlar da bir biçimde tepkilerini ortaya koyuyorlar. şuursuzluk nerde biliyor musunuz? şuursuzluk şu, elinde filistin bayrakları olan çarşaflı kadının ikiyüzmilyarlık jipin kornasına basarak israili protesto etmesi. yani yanındaki adam belki aynı cematte olduğu adamla arasındaki gelir uçurumunun farkında bile değil. adaletsizlik budur lan, günahsa bu da günah allam ya. birisi mercedesle birisi bmveyle birisi jiple konvoy oluşturmular kornaya basarak protesto ediyorlar. bu mudur müslümanlık, ne bilim lan? muhammed mülksüz değil miydi? yada muhammed'in derdi bizans sorunları mıydı yoksa bizzat kendi çevresindekiler miydi? ... uzar bu. *
şehit haberleri her gün gelirken, daha memleket sorunlarını çözemez iken gazzeye ağlayanların içinde bulunduğu buhrandır.

dün çarşaflı, alınlarına yeşil arapça bant takmış teyzelere denk geldim. ellerinde "siyonizm kahrol" ibareleri yürüyüş yapmakta idiler. bölücü örgütün büyük şehirlerde savaşa gideceğinin ilanı olduğu gün, şehit haberlerinin geldiği gün.

filistinde çocuklar ölmektedir, ama bizim de çocuklarımız ölüyor beyler. gazze için akıttığınız gözyaşlarınızın bir kısmını vatani görevini yapan evlatlarımıza dökseniz. bıraz ümmet değil millet olsanız, türklüğünüzden utanmasanız. din kardeşlerimiz derken çeçenistanı ne çabuk unuttunuz?

sizin samimiyetinize inanan yok zaten.
islamiyetin kendisi şuursuzluktur. sen şuurlu arap gördün mü hiç. din kardeşlerinizin hiçbirisinin umrunda değilsiniz. hiç biri fikir bile belirtmediler. çünkü adamlar şuursuz olsalar da yine de senden daha şuurlular. çünkü onlar sadece arap. bizimki arap hayranı çöl bedevisi sevicisi şuursuz. 3-4 sene önce lübnan üserinden hamasa saldırdığında israil, lübnan ordusu kuzeye çekilmişti aradaki boşluğa da israil ordusu girip iki yandan sıkıştırmıştı. bütün araplar bıkmış artık hamastan destek veren yok. lübnan satmış bunları geçen sefer. sen 3-5 götündeki boku temizlemekten aciz arap sevicisi, toplanıp yanına 3-5batılı alınca insani yardım yaptım sanıyorsun. bir günde tüm dünya bizi müslüman bir arap ülkesi sanmaya başlıyor sayende.
yahudi katlimanı gerçekleştiren hitler den saygı ve hasretle bahsetmeleri, protestolarda o diktatörün posterlerine yer vermeleri bir şuursuzluğun içine düştüklerini göstermiyor değil.
çok değil bir kaç gün önce dünya gözünde türk, şimdi ise dünya gözünde müslüman olan bir ülkeyiz. kendimizle değil dinimizle anılıyoruz artık.

-vuruuuun yahudi var vuruuuun.
+abi yahudi değil o, sende iyice sapıttın ha.
-ne biliym lan, gece kavgam'ı bitirdim. herhalde ondan.