bugün

gazze insani yardımının islami şuursuzluğa dönmesi

bu genel olarak islami çevredeki şuursuzluktan kaynaklanıyor. *

dün gece 2ye kadar israil konsolosluğunun önünde protestodaydım. tamam dinci minci değiliz ama israile tepkimiz var bizimde kendi çapımızda. ama amacım o gruplarla slogan atmak bu işi fanatikliğe sarmak değil, fotoğraf çekmek. neyse efendim, hayatımda görmediğim türden islami gruplar gelmişti oraya, hiç evden çıkmaz dediğimiz dört karılı cüppeli adamlar, kadınlar, radikal örgütler filan. bi tanesinin elindeki bayrakta kalaşnikof vardı. arapça yazı yazan bayraklar, çocukların başına bağlanmış yazılar, sadece gözleri görünen kara çarşaflı kadınlar filan... herneyse, kötü demiyorum tabiki, ben katılmıyo olabilirim onlara ama onlar da bir biçimde tepkilerini ortaya koyuyorlar. şuursuzluk nerde biliyor musunuz? şuursuzluk şu, elinde filistin bayrakları olan çarşaflı kadının ikiyüzmilyarlık jipin kornasına basarak israili protesto etmesi. yani yanındaki adam belki aynı cematte olduğu adamla arasındaki gelir uçurumunun farkında bile değil. adaletsizlik budur lan, günahsa bu da günah allam ya. birisi mercedesle birisi bmveyle birisi jiple konvoy oluşturmular kornaya basarak protesto ediyorlar. bu mudur müslümanlık, ne bilim lan? muhammed mülksüz değil miydi? yada muhammed'in derdi bizans sorunları mıydı yoksa bizzat kendi çevresindekiler miydi? ... uzar bu. *