ülkücü topluluklar yüzünden ismi lekelenmiş güzel okulum.

yer olarak ankaranın pavyon başkenti olan maltepede bulunan mühendislik-mimarlık fakültesi ise tam tersine gazinin bu ülkücü imajını silmeye çalışan aydın öğrencilerle doludur. sosyal açıdan çevre üniverstelerin gerisinde olan gazi üniverstesi eğitim açısından türkiyenin sayılı üniversitelerindendir.
ankaradaki diğer devlet üniversitelerinin gölgesinde kalmış fakat standartın çok üstünde olan okuldur.
siyası duruşu bu kadar keskin olmasaydı çokçokçok daha iyi yere gelirdi.
faşist yuvası sıfatını taşıyan okul.
kendisine 3-4 beden büyük gelen kadir cangızbay ve ahmet çiğdem gibi değerleri bünyesinde bulunduran üniversite.
yüksek lise.
ülkenin ilk ve en yaşlı üniversitelerinden biri olduğundan ruhu olan üniversitedir. verdiği eğitim oldukça kalitelidir. öğrenci-hoca ilşkileri çok iyidir.
insanların eğitim değil de siyasi nedenlerle eleştirdiği, bünyesinde çoğu üniversiteye göre çok sayıda profesör barındıran eğitim yuvası. ayrıca iibfsi atamalarda kendi alanında türkiyenin en iyilerindendir.
siyasi olaylarından dolayı adı kötülenen üniversite.
bir dönem rektörünün eşcinsel ilişki iddialarıyla gündeme geldiği üniversite.
beşevler ankaray durağının amına koyacak derecede öğrenci nüfusuna sahip üniversite.
çok kaliteli eğitimi olan ve ülkemize çok güzel insanlar kazandıran nadide birim. özellikle akademideki eğitim çok kalitelidir. diğer iibf'lerin dönüp bir bakması gerekir.
bu okulda okumayanların dışardan atıp tuttuklarının aksine pek çok fakültesi - ki eğitim fakültesinden bahsetmiyorum bile - ile ülkemizdeki pek çok üniversiteye bin basan okuldur. akademisyen kadrosu genel olarak çok kalitelidir, merkez kütüphanesi ülkemizin en büyük kütüphaneleri arasındadır. en çok yatırımı tıp fakültesine yapmaktadır ki bu da zaten ana haber bültenlerine sık sık konu olan buluşlardan da belli olmaktadır. bazı hocalarının sağ görüşe yakınlığı doğrudur fakat ben pek çok hocanın sapına kadar solcu olduğunu da gözlemledim, ayrıca kendilerini cemaat olarak adlandıran topluluğunun mensuplarının pek çok fakültesinde atını koşturduğu da doğrudur. özetle bu okulun tek açığı denebilir ki sosyal açıdan biraz türk muhafazakarlığına yatkın olmasıdır. eğer üniversite hayatımı yatarak bir bohem gibi değil de gerçekten bir yüksek öğretim kurumundaymışım gibi yaşamak, düzenli olarak derslere giderek, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıfta tez yazmak istiyorum derseniz bu okul biçilmiş kaftandır. eğitim fakültesindeki bazı bölümlerden de mezuniyet tezi yazmadan mezun olamazsınız. son olarak fiziki yapı olarak da çok fazla eksiği yoktur.
millet kardan adam yapar gazililer kardan bozkurt.
yıllar geçse de değişen bir şey yok ne kadar eğitimi iyi olursa olsun gazi hala ülkücü yuvası.
görsel
odtü den daha iyidir.
5 yıl burada okuyupta bu başlıkta yazan "ülkücü" gerçeğini birtürlü göremediğim yer. aaa bi kere yemekhanede kafamın üstünden sürahi geçmişti ama ozamanda 4 nisandı alparslan türkeş'in anma töreni vardı yani gazi de gazililerden başka herkes vardı. ama diğer zamanlar sessiz sakin kendi hallerinde insanların geldiği tek sorunlarının büyük bir kampüs olmamasından yakınan insanların okuduğu genelde mezunlarının kpss de derece yaptığı güzel bir üniversitemizdir.

peşin edit: iibf li değilim, harun'un deyimiyle "fen fuck"
bu kadar reklamını yapan okul olamaz. kapıdan girersin, her yerde gazili olmak ayrıcalıktır yazıları ve fakülte reklamları. sanrsınız özel okul. eğitimin iyi olsada ne yaparsan yap o puanlar yükselmez gazi ve öğrencilerin hep böyle kalitesiz kalır.
ankara'nın en iyi lisesidir. ana kampüsü tam bilmem ama hukukta kız yok bişey yok. (bkz: gazideki kızların kız olmaması)
bazı üniversiteler gibi pkk-tikko-mlkp-dhkp/c yuvası değildir! o sebeple eleştirilir. içine iftar çadırı kurulur, namaz kılınacak mescid de vardır!

terörist yuvasında olmaktansa ülkücülerin *hegemonyasında okurum daha iyi.
bundan 5 sene önce tavla turnuvasında bayan olarak sadece iki kişi başvurduğumuz için birinci ve ikinciyi belirlemek adına turnuvaya çağıran üniversite. bildiğiniz gibi bir erkekle bir bayan karşılıklı tavla oynayamaz,günah(!) birinci kim mi oldu? ben gitmediğim için diğer başvuran tabi.
ankara'nın en merkezi yerlerinde kurulmuş kampüsleri olan üniversitedir.

anadolu'da kurulan herhangi bir üniversiteyi görmeden, asosyal falan fiye sallamak ne kadar kolay. amfiyi, organizasyonu bırak, dağın başında, en yakın yerleşim yerine 20 km. mesafede olan, kampüsü bile olmayan, tek binadan ibaret üniversiteleri gördükten sonra, gazi üniversitesi size cennet gibi gelir gençler, merak etmeyin.

siz asosyallik görmemişsiniz.
Şerefsizlerin , çakalların ve solcuların giremeyeceği üniversite. Gerçi üçü de aynı ama.
"adamın top sakalından kan alırlar vallahi"

böyle de güzide bir üniversitemizdir...
efendim amma da hakkında atıp tutulan bir üniversite. ana kampüste değilim ama eskiden küpe takan, top sakal bırakanların "kardeş gel senle bir konuşalım." sözüyle karşılaşması yaklaşık 8-10 sene evvelde kaldı. ana kampüste değilim dedim çünkü diğerlerinde ana kampüsteki kadar icraatta değil ülkücü tayfa. küpe takan arkadaşlarım var hiç de böyle bir zorbalıkla karşılaşmadılar. boşuna atıp tutmayalım.
ülkücü olanların gitmek için çaba sarfettiği üniversitedir.
milliyetçi değil islamcılarca yönetilen okul. zira amerikan futbolu oynayıp oruç tutmayanları dövmek bildiğin amerikan dincisi faaliyetidir.