bugün

akape hep nal toplmıştır. şimdide metro inşaatına taş koyuyorlar. geciktirmek için yırtılıyorlar. ama inşaat seve seve bitecek.

nah alır izmiri.
izmir e gavur denmesinin asıl sebebini bilen insandır.

100 yıl önce izmir nufusunun önemli bir bölümü gayrimüslümlerden oluşuyordu.
Ancak günümüzde böyle bir duurm söz konusu değildir.

Recep bey bir gün izmir den oy alamamasına kızıp gavur izmir dedikten sonra bu tanımlama yeniden meşhur olmuştur.
recep beyin mantığına göre akp ye oy vermeyen insanlar gavurdur.
gavur izmir denilince günümüzde anlanılan akp ye oy vermeyen izmir dir.
akp ye oy vermemekten övünen insanlar işte bu yüzden gavur izmir liyim demekten de guru duyarlar.
farklı bi ülke gibidir zaten izmir her ne kadar dışlanmak için söylense de haklıdırlar... farklıdır zaten izmir insanı. insanlar vapurda hala sigara içer vapur keyfi için mesela. mesela bakışları farklıdır o kadar boktan duruma rağmen umutla bakar deniz kokusuna parfüm kokusu karışır biriyle göz göze gelirsin gülümser bütün sıcaklığıyla. vapurun ortasında kimseyi umursamadan açar birasını içer düşkündür alkole. çoğu yerde alkolik muamelesi görür umrunda olmaz. onca kötülemeye rağmen duruşunu değiştirmemeye çalışır izmir farklılık göze batıyodur çünkü aşk varsa onadır herhalde izmir insanı için denizi gördüğünde bütün derdi gider kalmaz bi şey ondan gavurdur çoğu klişeleri takmadığından gavur denir ama mutludur izmir insanı çünkü gavur diyenlerin öyle görmesi doğaldır onlardan olmadığı için mutludur
son zamanlarda ciddi ciddi boku çıkmış motto. laiklik gavurluk oldu ona yanıyorum.

not: elazığlıyım.
bir gavur söylemidir.
izmir kemeraltı girişindeki camii den ileriye dogru hiç tarihi camii yoktur. çünkü o bölgelerde gayrimüslümler yaşardı.izmirin müslüman halkıda o tarafa Gavur izmir derdi.
Şimdiki entrikacılar olayları nerden nereye çekiyorlar.
izmir'in ne yapıp da kazandığı konusunda ihtilaflara yol açan ünvanı.

(bkz: gaziantep)
(bkz: şanlıurfa)
(bkz: kahramanmaraş)

(bkz: gavurizmir)
akp ye oy vermiş gavur anadolu şehirlerinden on kere daha türk olan şehire hakiki yerli gavurlar tarafından yapılmış salakça yakıştırmadır.
çanakkale savaşı'nda ankara'dan daha fazla şehit vermiş bir il için söylenilebilecek en son şeydir.
akepeli olmamayı gavurluk sanan zihniyetin yaftasıdır. -ki biz bu durumdan mutluyuz
balkan, çanakkale savaşlarında en çok; kurtuluş savaşında ise iç anadolu'dan sonra yüzde 38 ile ikinci en çok şehit vermiş olan bir şehre, ya da bölgeye yakıştırılan sıfattır.
hani kürtler, doğu ve güneydoğu anadolu'lu der ya, kurtuluş savaşında türk kürt birlikte savaştı; ama aslında o savaşlarda o bölgelerden verilen şehit sayısı ise sadece yüzde 0,5'tir.
osmanlı, oranın insanına güvenmiyordu o yüzden onları askere çağırmadı denebilir, ama bu batının utancı değil...
yani; gavur denmeden önce destur çekilmesi gerekir bu şehre.
bu başlığı görünce aklıma şu geldi.

izmir nasıl bilinir ? *
atatürk nasıl bilinir ? *
din nedir peki akp mi ? ben kelime i şehadet yerine akp'ye oy verdiğim zaman mı müslüman sayılacağım ?
izmir için kullanılan bir sıfatmış. Öyle diyorlar, ben kullananı görmedim daha.

O değil de kendini ülkenin geri kalanından soyutlayan, sürekli en iyi, en aydın, en çağdaş, en modern, en uygar olduğunu iddia eden, kendi gibi düşünmeyenlere "yobaz" ya da "cahil" yakıştırması yapan ama eğitim anlamında ışık göremediğimiz, "kemalist" olduğunu iddia ederek toplumda yer bulma çabasına girişmiş, aklı sıra cumhuriyet bekçiliği yapmaya çalışan ancak demokrasi namına hiçbir şeyden haberi olmayan, kompleksli, özentili, türk milletinin tarihindeki hiçbir ama hiçbir değere saygı duymadığı, üstüne üstlük hakaret ettiği halde senden benden daha Türk olduğunu iddia eden bir halka sahip şehir her lakabı alır. Kusura bakmasın.

Not: Entryde genelleme yapılmamakla birlikte izmir halkının belirli bir kesiminin böyle olduğu vurgulanmıştır. Çok isteyenler, izmirli olmayıp da bu özellikleri taşıyan kimselerle birlikte üstlerine alınabilirler. Severim.
izmirliyiz gavuruz biz böyle mutluyuz.

Bir bayanın defteri yan çevirerek yazdıgı slogan.
fethedilemeyen izmir e takılmış lakaptır. ne yalan söyliyim çok da hoşuma gider. öğrencilik yıllarında bana gavur diyen arkadaşlarıma da selam ederim.
modern izmir' in şakirtlerin dilindeki adı.
mustafa kemalin düşmanı denize döktüğü, fakat bir çoğunun canlı şekilde karaya vurup tekrar hayata tutunduğu, ve tekrar denize dökülmemek için atatürkçü takınıp, esasında türkçü görünüp *, islam düşmanlığı yapanların bol olduğu şehir olmasına binaen verilen nick name olsa gerek. * *
mustafa kemal tekrar dirilse, gavurları izmirden tekrar denize dökse.
içki içerek, dinsizleşerek, chpye oy atarak modern olduğunu zanneden bir şehrin gavurlaşmasından dolayı verilen güzel ünvandır.
edit:7 sülalem izmirli.
izmir'li arkadaşınız var ise girin facebook'ta bu sayfalara bakın kesin beğenmişlerdir. bu ne boktan bir şeydir lan? hem laf edilmesine ayar olacaksın hem de beğeneceksin. vallahi bravo !
cuma günleri izmir'e giderseniz ne kadar haklı bir söylem olduğunu görürsünüz. cami bile yok lan.
adam gibi cümle bile kuramayan aptal insanların bir araya gelip "izmir fuhuş alkol vıdı vıdı" diyerekten kötüledikleri izmir şehrinin, başka bir aptal trolümsü tarafından "gavur" diyerek her yerde sıfatlanmasıyla oluşan, izmirliler tarafından zerre kaale alınmayan, aksine benimsenen ismidir.
bazı dar görüşlülerin izmir hakkında en ufak bir bilgisi olmadan atıp tutmasından kaynaklanan tabir.
gri ankara gibi bir tabirdir. hoş mudur? değildir.
ironik açıdan, farklı olmayı ifade eden kavram. bu yönüyle güzeldir, evet biz farklıyız, kimseye benzemeyiz, aynı sudan da içmeyiz. demesi gerekir sevgili izmirlilerin.
din ile ilgili aktivite azalışını iyi veya kötü olarak yorumlayabilen malların yorum yaptığı konudur. ben cumaya gitmiyorum ne kadar modernim veya cumaya gidiyorum ne kadar modernim diye yorum yapan birisini görmedim. bunun modernlikle alakası yoktur.

modernlikle ilgisi olan insanların bunu istediği gibi yapmaları ve kimsenin dikkat bile etmemesidir. yani, ben buradan bile ilgi göstermezken başka şehirde oturup da hangi şehrin cumaya gidip gitmediğini takip ediyorsan, evet gericisin. aynı şey alkol, seks ve diğer her şey için de geçerli.
güncel Önemli Başlıklar