bugün

izlemeyen, hatta konuyu bile bilmeyen, bilmek istemeyen şahsıma inceden dışlanmış hissettiren dizi, hiç de tınmam normalde.
görsel
Khaleesi denen Kibirli ergenin taraklara yan bastığı dizi.

§§§ şipoyler §§§

7. Sezon 3. bölüm ilk sezondan beri beklenen khaleesi - John Snow karşılaşmasına sahne oldu. Aralarındaki konuşmalar harika yazılmış akıl dolu dialoglardan biri olsa da efsanevi ve görkemli bir karşılaşma olması beklenirken bir oda içinde muhabbet şeklinde geçti.

Khaleesi'nin yanındaki çok zeki danışmanları ve akılsız kibri donanmasını ve lekesizleri b*k yoluna gitmesine neden oldu.

Lannister'lar resmen yardırıyor. Cersei'nin demir bankanın elçisiyle olan kısa süreli konuşması Lannister zekasını sonuna kadar gösteren etkili bir sahneydi.

§§§ şipoyler bitti §§§

Kısacası 3. Bölüm dizinin özlenen ruhunu yakalayan nefis bir bölümdü. 4. Bölümü izlemek için sabırsızlanıyorum.

Mağara soğuk onun için izleyemedim.
--spoiler--
bronn'un lannister'lardan s07e04 itibariyle "ayın elemanı" ünvanını kaptığı dizi.
--spoiler--
John snowdan sonrasını okumadım.
(bkz: jon snow)
tek bölüm için yaklaşık 10M$ harcanan dizidir.

1 ay önce başlayıp, dün akşam itibarı ile 4. sezonu tamamlamış bulunmaktayım. 5. sezona geçiş yapma sürecince sona yaklaştıkça ya da güncel bölümlere yaklaştıkça ne yapacağımı bilemiyorum. Sezon beklemek çok sıkıcı. aynı şeyi TWD de yaşamış biri olarak, güncel sürüme yetişmek istiyorum fakat, gecede 3 bölüm yaptığımdan dolayı, daha sonra bir bölüm için hafta hafta beklemek işkence haline gelecek.
sene oldu 2017 hala izlemeye başlayamadığım tek dizi.
En özenli karakter analizinin jaime lannister üzerinden yürütüldüğü dizi.

-7x04 spoiler-

insanların diri diri yakılmasının önüne geçmek için kingslayer isminin yükünü bir ömür boyu taşımayı göze alan jaime'nin çaresizliği net bir şekilde hissettirilmiş bölümde. Adam yıllar önce babayı öldürmüş yıllar sonra ise kızı çıkıp geliyor ve bu sefer de o m.na koyuyor* ortalığın. Sizi bana sayıyla mı verdiler hüleyn diye çıldırsa haksız mı şimdi bu adam. Tabii ki mızrağı kaptığı gibi bodoslama dalacak, daha önce de yaptı bu işi sonuçta.

Onu, ordusunun yanışını izlemek zorunda bırakan kadını canı pahasına öldürmeyi deneyen koca yürekli jaime lannister. Westeros senin kadar salak ve cesur başka asker görmedi.

-7x04 spoiler-

"Flee you idiot, you fucking idiot."
hiç bişi şey bilmiyom jon la zincirkıran ejder anası yedi krallığın koruyucu ve ölmüş gitmiş soyu kesilmiş ilk insanlar ve andalların kraliçesi daneriz hala yeğen galiba.
Başlamamış olanlara final yaptıktan sonra başlamalarını tavsiye ettiğim dizi. Çünkü güncel olarak bölümleri izlediğinizde o gün yayınlanan bölümü hemen izlemezseniz spoiler yemeniz nerdeyse kaçınılmaz oluyor. Ancak başlamamış birine istediğin kadar spoiler ver, karakter çok fazla olduğu için diziye başlayana kadar hepsini unutacaktır. Bu seneye kadar ben öyleydim en azından. Keşke bi bok yiyip 15 günde 6 sezonu izleyerek güncel bölümlere yetişmeseydim.
9gag den çalıntı espri, leşşş.
bir dizi.
yerlisi de eğlenceli.
https://youtu.be/KG6b1vavFDs
Bölümün yıldızı jorah mormont'tu
Nettt.
görsel
Yiğitlerim...
şimdi o 7 gün 168 saat nasıl geçer ?
s07e05

--spoiler--

Jon Snow'un dragonstone dan ayrılırken khaleesi ye söylediği laf ''I wish you good fortune in the wars to come'' daha önce

kimlerden duymuştuk Mance Rayder ve Arthur Dayne son sözleri olmuştu acaba diyorum sakın ha diyorum.

ayrıca arya'nın okuduğu mesaj littlefinger'ın da oyunları bitmiyor valla ama arya'cım gelme bu oyunlara

Robb, I write to you with a heavy heart. Our good king Robert is dead, killed from wounds he took in a boar hunt. Father has been charged with treason. He conspired with Robert’s brothers against my beloved Joffrey and tried to steal his throne. The Lannisters are treating me very well and provide me with every comfort. I beg you: come to King’s Landing, swear fealty to King Joffrey and prevent any strife between the great houses of Lannister and Stark.

--spoiler--
Spoiler

Yap yakışıklı çocuk yanarak can verdi. Khalesi allah seni kahretmesin.

Spoiler
7. sezonun bitmesine 2 bölüm kalmış dizidir. sonra yine 1 yıldan uzun süre bekletecek şerefsizler. tabi çalarlar müstehak bunlara. adam gibi yapın arka arkaya verin kimse çalmasın değil mi.
Azor Ahaisi kısaca, elinde alevli bir kılıcı olan ve akgezenleri bununla mağlup eden şahıstır.

Dizinin 7 sezonu da bitecek ama hala azor ahaisinin, kim olduğu renk verilmedi. Verilmedi ama ben bu düşünceyi sabah akşam düşünür oldum...

Herkesi aday koltuğuna oturtuyorum acaba olur mu diye değerlendiriyorum. Evde, işte her yerde bu soru zihnimde maalesef delirme noktasındayım. Evde hanım neden yüzün asık bey demeleri, işte tacizci patronumun artık benden etkilenmiyor musun başka bir iş mi buldun demesi!

Bir kılıç var ortada valyrian çeliğimi her ne haltsa, suya sok olmazsa aslan bul böğrünü del o da olmazsa karını bıçakla diyor..

Neyse dün gece tıpkı aryanın, ölüm listesi gibi adayları sayıklayarak uyumuşum; daenerys , jon , jaime , tyrioon tekrar daenerys , jon , jaime , tyrioon ve tekrar daenerys , jon , jaime , tyrioon ...

Daha sonra uykuya dalmışım, tıpkı brannın rüyalar görmesi gibi bir anda büyük akgezen ve kuzey savaşında olduğumu farkettim..

Savaşın gerisindeyim ve ön cephelerde yanan bir kılıç görüyorum.. Fakat tıpkı tyrion gibi ne kadar zıplarsam zıplayayım kılıcı kimin tutuğunu göremiyorum..

En son bir ejderhanın sırtında Danyi diğerinde ise ölü bir ejderha sırtında night kingi savaşırken görüyorum..

O an gözlerim kararmaya başladı sanki fişi çekilmiş gibi neo gibi yere yığıldım.. Kendimi ağacın yanında, bran gibi tekerlik sandalyede buluyorum..

Amacım tabi savaşın kimin kazandığı yada kazanacağı değil.. Tek bir şeyi bilmek istiyorum o azor kim ? Gözlerimi kısıyorum ama nafile tekrar uyuyamıyorum..

Yanımdaki yaşlı peder, bran bey bugün kendinizi çok yordunuz istirahate çekilin isterseniz diyor.. Defol dedim beni yalnız bırakın..

O sırada gök yüzünde bir ejderha bana doğru geliyor.. Drogo!!! 7 Kralığın en değerli ejderhası ve yanıma konuyor.

Korku ile gözlerine bakarken, Lütfen bana zarar verme diyorum..

Oda Merhaba bran, korkmana gerek yok hem savaşın kaderi senin elinde hadi gel diyor bana..

Benimle nasıl konuşabiliyorsun diyorum sen ejderhasın.. ?

Drogo, böyle şeyler olabilir diyor harry potterı hatırlasana, orada yılanla küçük bir şöylesi yapmıştı.. Sihire inan diyor ve beni sırtına alıyor..

Hızla savaş alanına doğru uçarken yerdeki ölüleri görüp, savaşı kazanmamız imkansız beni geri götür diye korkmaya başlıyorum.

Drogo, Azorun sana ihtiyacı var diyor bak diyor..

Hani nerde kim azor diyorum..

Droga ise eğilde kendin bak diyor..

Sakatım ben eğilirsem düşebilirim diyorum..

Drogo korkma ben seni tutarım diyor..

Eğildim arkadaşlar biraz daha ve biraz daha derken, elim drogonun ıslak ve kaykan göz kapağına değerek kaydım..

Hızla yere çakılmaya başladım.. Günlerce merak ettiğim o valyrian çeliğine saplandım.. O acıyla atmış olduğum çığılık akgezenleri kaçmasına ve yurtlarına dönmesine neden oldu..

Azor ahai kimdi ? kimdi bu kılıcın sahibi derken, Theon Greyjoy çıkıp benim dedi..

Ve ağlayarak terler içinde uyandım arkadaşlar..
7. sezon 6. bölüm fragmanında öyle bir şey gösterdiler ki tüm izleyiciler yoh amına dedi. görüntü şuydu.

görsel

herkes azor ahai için jon, dany ,jamie karakterlerinden birini düşünürken Beric Dondarrion ne alaka dedi. ancak bu tamamen yanıltmaca olduğunu düşünüyorum. bakalım göreceğiz.
7 sezondur ne yaptığı belirsiz tazı.
ateşin tanrısına inanan ışığın yolundan gittiklerini söyleyen şu ölüp ölüp dirilen beric.
berici dirilten ateşin içinde bir şeyler gören thoros.
ilk 2 sezon starklara hizmeti dışında ne idüğü belirsiz theon greyjoy.
kaç sezondur gözükmeyen robert in piçi.

yemin ediyorum kaç sezondur anlam veremediğim anlamsız beşli. al şu beşliyi ve dandik bir handa içki içerlerken arka planda göster yeminle sırıtmaz. kim olduklarının farkına bile varmazsın öyle vasıfsız bunlar. ama tabii ki got gibi bir yapımda bir görevi olmayan adamı bu bölümlere kadar durdurmazlardı hepsi için bir planları vardır elbet ama sıktı artık bir an önce kim ne yapacaksa yapsın.

bu arada jon snow anlı şanlı ejderhadır sonunda lyanna stark ile evliliği tescillenip kütüğü belli oldu bu zamana kadar piçim piçim diye gezdi çocuk biri çıkıp rabbim de milletimde bizi affetsin demeli bu çocuk haketmedi bunları.

ayrıca jon un müttefik fetişine hayranım. adam en sonunda nefes alsın yeter kıvamına geldi adam müttefikliğe aç. jon'un bile nefes alsın yeter dediği yer de bizi harcarlar aga.
izlemeyi çok istediğim ancak herkesin çok sevmesi herkesin izlediği için kendini övünmesi yüzünden izleyemediğim bir dizi. ah jon snow ahhhh.
harbiden diyorum şunun kadar güzel, emek isteyen bir yapım var mı varsa söyleyin de izleyelim. yani yüzüklerin efendisi film, bu ise uzun soluklu bir dizi, verilen emek kıyaslanamaz bile hiçbiriyle.

--spoiler--

-kaşar daenerys.
-şu littefinger mıdır lord baelish midir nedir sıkıcı geliyor bana, sarmıyor.
-duvarın arkasına giden ekip sağlam oldu o ekibe birkaç isim daha koyup yollayacaksın aslında katliam yapsınlar.
-ejderha jon'u sevdi. tyrion'u da sevmişti. zaten jon ile tyrion da targaryen diye spoiler yemiştim. kalan iki ejderha'yı bunlar kullanır herhalde.
-jaime'ye kız olsam veririm.
-şu üstat bozuntuları adamı ayar ediyor.
-şu bran mıdır nedir amk yatalak veledi o da kıl ediyor beni gözü mözü dönüyor.

falan filan güzel dizi izleyin.

--spoiler--
Peki iri kadın ?

Benim için 5. Bölümün özeti tormund un sorusundan sonraki yüz ifadesidir.
Ne kadar şirin bir aşk efendim.
"Vah sam'im, garip sam'im, çilekes sam'im, yetim sam'im" nidalarina yol acan yeni bölümü olan dizi.
güncel Önemli Başlıklar