bugün

japonyanın dış ticaret fazlasından doğan faiz maliyetinin abd ekonomisi tarafından fonlanmasının avrupa birliği ekonomisi perspektifinde lüksemburg'un gayrısafi milli hasılasına olan etkisi ile beraber en büyük sorunumdu saolsun akp dışişleri halletmiş.

http://www.sabah.com.tr/T...ambiya-ile-vize-anlasmasi

yavşak yandaş basın da haberi öyle veriyor ki sanırsın aya çıkmışız.

bu arada bu kutlu haberi duyup ailece gambia'ya gitmek için valiz toplayan vatandaşlara itidal tavsiye ediyorum. havalanlarında kuyruk var...

edit: ana bacı sülale
"hmm demek ki öyle bi ülke varmış. iyi lan neyse." tepkisi verdirtmiş olay.
Gambiya daki aileme nasıl ulaşacağım ben şimdi tepkisini vermiş olduğum olay.
beni çok sevindirmiş haber. hemen gambiya için aldığım uçak biletini paylaşacağım birisi aranıyor pm e gelin piliss..

gambiya ne amına koyim onlar bize gelsin , vizeler kalkmışmış.
gambiyalı işportacılara gün doğmuştur.
•Türklerin Fransa ABD ingiltere vb gibi ultra gelişmiş bölgeleri yavaş yavaş ele geçirmesini önlemek amacı ile gambiya gibi tüm ülkede sadece 1 adet trafik lambası bulunan bölgelere göçünü hızlandırmak o bölgeyi hareketlendirmek için uygulamaya sokulan faaliyet türüdür.
(bkz: zinisim ninekilhet adnikraf)
allahıma şükürü dedirtmiştir. benim dedemler gambiya göçmeni ama hala vizeyle gidiyorduk. nihayet büyük ayıp ortadan kaldırıldı. teşekkürler akp!
mutlu etmiş, sevindirmiş olaydır.

kara kara düşünüyordu herkes, gambiyaya nasıl gidecez diye. böylece herkes bu muhteşem ülkeyi görebilecek dünya gözüyle.

edit : yazar burada ironi yapmış olup, ''sen gittin mi'' ''nasıl güzel bir ülke mi'' diyen bir takım yazarlar yüzünden bu entry yi editlemek zorunda kalmıştır.
söyleyecek söz bulmanın zorluk çekileceği konudur. ulan zaten gambiya denen yere gitmek için ultra br şeye ihtiyaç mı vardı. ölüyü diriyi siktiniz gözü buna diktiniz yani. tek derdimiz buydu sanki. hayır öyle bir haber yapmışlar ki sanki uzaya çıktık amk.
akabinde malum türk okullarından açılacağının habercisidir.
duyunca bizi havalara uçuran, bir an acaba zambiya mı yoksa gambiya diye tereddüte düşüren ama hgambiya olduğunu kesin olarak öğrenince tekrar sevinç naraları atmamıza sebep olan durumdur. darısı zambiya'nın, mozambik'in başına.
çok sevindiğim hadisedir.

gambiya nerde sayın başbakanım!
gambiya için pasaporta bile gerek yoktu en son vize nerden çıktı.
yanlış hatırlıyor olabilirim; gambiya afrika'da iç savaş olmayan ender ülkelerden.

denizi ve kumsalları harika, hayat ucuz...

gerekli miydi ? hayır. eminönü'de yeterince büyük klüplerin kapısından dönmüş, siyahi, defansif ortasaha oyuncusu var.
ülkemiz için harika sevinç verici bir haber.
hatta yarın tası tarağı toplayıp gambiya'ya taşınmayı da düşünüyorum.
finallerin de kalkması ümidiyle. gambiya ne la?
Hayaldi gerçek oldu sloganının tezahürüdür. AKP seninle ne kadden gurur duysak azdır(!).
türk futboluna katkı sağlaması beklenen hareket.
gambiya neresi lan?
Nerede lüzumsuz ülke varsa ikili anlaşma yapıyorlar. Gambiya'ya kim neden gider arkadaş? Kaç kişi gider senede? Memlekette zaten elini atsan Suriyeliye çarpıyor. Gambiyalı çıkmasın bide karşımıza. Gerçi siyahi dostlarımız en fazla saat falan satıp ekmek parası kazanıyorlar. Suriyeli gibi dilenenini görmedim ben daha. Gelsinler madem sözlük. Belki bi gün biz de gideriz.