bugün

Türkiye'nin dünya çapında marka olmuş tek spor kulübü.
23 aralık 2009 türkiye kupası maçında trabzonspor karşısına çoğunluğu yedek ve a2 den gelen oyunculardan kurulu bir kadro ile çıkmıştır, yabancı oyuncusu 82. dakika ya kadar yoktu*, bu yedek ağırlıklı kadro, ilk yarıda trabzonspor a öyle bir pres yaptı ki, rakibin kaleye tek şutu vardı*. özellikle ilk yarı hakikaten çok iyi futbol oynadı bu gençler, ayrıca caner erkin deyim yerindeyse döktürdü, çok koştu, pres yaptı, dripling, seri çalımlar, bir kanat oyuncusunun ne yapması gerekiyorsa yaptı ve uzun süreden sonra kendinden beklendiği gibi oynamaya başladı.
galatasaray bu maçta 65 dk gayet iyi oynadı, ondan sonrası için garip bir hastalığımız var, özellikle gol veya golleri attıktan sonra bir durgunluk yaşıyoruz, bunu çözmemiz gerek.
Trabzonspora Trabzon uzun sokaktan mor yazma alan başarılı bir takımdır.
ara transferde gökhan zan, emre güngör, barış özbek, aydın yılmaz, tobias linderoth, ve ayhan akman isimli faydasızlardan kurtulması gereken * kulüp. bunların yerine ilk 11 oynayabilecek birer defans, orta saha ve forvet almalı, hatta onların da yedeği olabilecek futbolcular da almalıdır. yoksa hedeflere ulaşmak biraz zor.
fenerlilerin devamlı karalamaya çalıştığı, taraftar kitlesinden dem vurduğu kulüp.

uygulamalı anlatım: http://www.youtube.com/watch?v=qATBIyAJe5Y şekildeki videoda, bazı fenerli arkadaşların ne olduğu belli oluyor. buna bakarak, tüm fenerlileri ibnelikle itham etmek, hem yanlış hem de saçmadır.

kardeş, sen yenisin galiba! madem sallayacaksın bari usturuplu salla.
hayatımızı verdiğimiz takım. hayatımızı bağışlayabileceiğimiz takım. dünyanın takımı. türkiye'nin takımı.
yoğunlukla kürt vatandaşlarımızın sempatizanlığını yaptığı spor kulübü.

not : bazı şahıslar alınmış, genelleme nedir nasıl yapılır sorularını bilmeden, aha bu genellemedir bunu yapanda salaktır diyen salaklara genelleme dersi verebilecek kaliteli hocalar tavsiye edilir.

not 2 : tutulan takımın bu ülkenin bir parçası olan kürtlerce sevilip sayılmasından rahatsızlık duyan beyinsizlerin ne kadar yoğun olduğunu bir kez daha görmüş oldum.
forvete ve orta sahaya bir türk defansa da tecrübeli bir yabancı alması gerken kulüp. şu şartlar altında türkiye'de şampiyon olacaktır, olur. ama avrupa'da en azından bir yarı final isteniyorsa bu eksiklikler giderilmelidir.
'sevinmek için sevmedik' cümlesini içten söyliyebildiğim, yaklaşık 5 yıldır tribünlerinde sürekli yer aldığım, kadıköy deplasmanına gidebilmek için biletin çıkacağı sabahtan önceki akşam samiyene gidip yaklaşık 12 saat bekleme nedenim olan, türkiye'nin gururu, bize ilkleri yaşatan takım. kısacası canım, ciğerim, herşeyim!
(bkz: başarılar gelir geçer asaletin bize yeter)
(bkz: futbol takımına taraftarları üzerinden sallamak)
bursaspor'lu sercan'ı almak için 3 futbolcu + 4 milyon euro para verecek olan takım. şaka gibi, bu paraya daha iyi futbolcu alınabilir.

http://www.htspor.com/spo...yon-Euro--3-futbolcu.aspx
sevinmek için sevmedik sözünü içten söyleyenlerin takımı.ezeli rakipleri gibi kalecilerini dövmezler. forvetlerine are you player diye sormazlar.ha bir de uçakta necati'yi dövmezler. http://www.frmtr.com/gala...ecati-ucakta-dovuldu.html şampiyonlar ligi maçında,yenik durumdaki takımlarına kızıp sahaya ve hatta kaleye girip gol olmazlar * * http://www.yorumla.net/ga...araftar-sahaya-girdi.html
derbide kendi stadlarının koltuklarını kırıp ateşe vermezler http://www.supersatforum....fb-derbide-olaylimac.html
havaalanında kendi futbolcularını tartaklayıp, kendi yöneticilerinin kafasına laptop atmazlar. http://www.tumgazeteler.com/?a=5031238
türkiye'nin futbol anlamında uluslararası alanda adının çokça duyulmasına başarılarıyla katkıda bulunan futbol takımı.
bazı takım taraftarlarınca hala uefa kupasına laf edilen takım.. facebook'ta galatasarayın aslantepe videosunu izledikten sonra farkettim ki bu lafları eden takımın böyle video izleyip duygulanacakları tek bir maç bile yok.. bunların çoğu bırak avrupa kupasını türkiye kupasını bile görmemişken ben uefa kupasının final maçını tekrar tekrar izleyip duygulanabiliyorum.. ne mutlu bana.. iyi varsın galatasaray..
liglere verilen aralar başlar başlamaz özlenen takımım. nasıl oluyor bilmiyorum ama özlüyorum. hani sadece sahaya çıksa, ısınma hareketleri yapsa, oyalansa, "gık" demeden izlerim. seviyoruz, aşığız uleyn! (bkz: peşindeyiz)!

(bkz: yok böyle bir şey)
(#6903862) ezik ve hazımsız yazarların birer birer ortaya çıkmasına sebep olan takım.

(bkz: bir troll gördüm sanki)
birilerinin bir yerlerine kaçmış olması muhtemel dalgaya sahip olan kulüp, bir başka külüp tarafından tekrar edilmesi mümkün olmayan başarılara sahip derya, asla dinmeyecek fırtına. her gün biraz daha fazla büyüyen dalgasına dikkat.

cankurtaran lazım mı?
tesisi olmadığı iddia edilen kulüp. sizin samandıra tesisleri yapılmadan çoook önceleri florya metin oktay tesisleri vardı galatasaray'ın. olmayan para denmiş. kewell'ı, keita'yı, baros'u öpücükle aldık biz ne para vercez, öpücüğü kabul etmezlerse masa altı da olur her türlü. para ne ki lan? geleceği yokmuş. bu takımın geçmişte yaptıkları geleceği için taraftarlarına her zaman umut vermiştir. en azından bir vizyonu vardır, "en yakın rakibimizi yenelim yeter" mantığı yoktur, gs için her zaman avrupa'daki başarılar öndedir. zaten kulübün kuruluş amacı "türk olmayan takımları yenmek"tir.
hakkında yapılan en büyük ironi yıllarca manchester united'i kendi sahasında 0-1 yenmekle yetinen, avunan, gururlanan garip bir taraftar kitlesinin yaptığı başarılarla dalga geçmeye çalışmasıdır. Galatasaray 20 senedir şampiyon kulüpler kupası, şampiyonlar ligi, uefa kupası gibi organizasyonların daimi katılımcısı olmuş bir kulüp olup, sayısız defa tur atlayarak, çeyrek finaller, yarı finaller, finaller gören bir kulüptür, hadi galatasaraylılar 10 sene önce alınmış iki kupayla övünüp duruyorlar da sizin övünç kaynağınız, dalga geçmeye yeltenmek için dayanağınız nedir kuşum?
türkiye dışında 4 kupa alan tek takım.

uefa, süper kupa, bayan basketbol avrupa, engelliler şampiyonlar ligi.
taraftarı kavram kargaşası yaşayan takım.işlerine gelince ezeli rakiplerinin taraftarı için "çekirdekçi seyirci,tiyatro seyircisi "derler; fakat 10 senelik hezimetlerine kılıf uydurabilme adına salya sümük eşliğinde "ühüü ühüü kadıköyde futbolcularımız taraftar baskısı altında kalıyor,minnoş futbolcularımızın psikolojisi bozuluyor" diyerek ikilemde kalırlar. bir de bu takımı destekleyen insanların kendi içlerinde tutarlı bir diğer özelliği ise derbi önceleri bir hafta kafa ütüleyip, derbiye ithafen pankartlar açıp,derbi sonrası geleneksel hezimet ile karşı karşıya kalınca,platini den alıntılar eşliğinde en iyi yaptıkları iş olan salya sümük ağlamayı devam ettirmesidir.
haberturk'e göre ali turan'ı transfer etmiş futbol takımıdır.
kayserispor açıklamasına göre 125 bin euro ve a2 takımından bir oyuncu karşılığında ali turan'ı almış takım.
ali turan transferinin hayırlı olmasını dilediğim, sarı-kırmızısına hasta hatta aşık olunan takım, takımım. peşindeyiz!