bugün

tuttuğum takımdaki ruhsuzlara örnek olmasını dilediğim kulüptür. tebrikler.
26 subat 2009 galatasaray fc bordeaux maci ndan sonra sonra uefa kupasın da son 16 ya kalmıştır. *swh~ ~
26 subat 2009 tarihi itibariyle uefa kupasını kazanma ihtimali bir hayli artan takımım, canım, ciğerim... yürüyedur cim bom'um... çıldırıyoruz mütemadiyen...
(bkz: cildirtir)
akilli oynayarak hamburg'u da yenmesi olasi, ceyrek finalde gormek istedigimiz canimiz, cananimiz, cimbomumuz.
kalp hastalarının tutmaması gereken takım, takımım. gol sevinciyle ne yaptığını bilmeden kapıyı yumruklayıp, parmağımı yaran biricik sevgili. *
bu gece boğazımı parçalayan, sesimi kısan takım. canım feda olsun ulan size, yürüyedurun....
galatasaray ruhunu yansıtmaya başlarsa , gönlümü tekrardan kazanacak olan eski aşkım .
ilginç bir takımdır maçı ayakta izlememe sebep olan takımın 10 numarası değil sağ bekidir buna rağmen son dakikada saçlarını tarayasım gelmiştir. hepsini ayrı ayrı seviyoruz sabri bundan sonra ortayı taça açsa da çok umrumda değil.
önce üzüp sonra sevindiren sonra tekrar üzüp en son ağlatabilen bir takımdır. söz konusu bir takimdır film veya kitap değildir.
bülent korkmaz'dan uefa ruhunu ödünç alan takım. yine başladı geriden gelip maç çevirmeler, bitti derken heyecanlandırmalar. saracoğlu'na kadar gelebilirse eğer fenerbahçe taraftarı da o gün orada olup desteğini vermelidir.
taraftarını kalpten götürecek takım. bir gurur daha yaşatmıştır.

(bkz: şereftir seni sevmek)

bir gun bu kalp duracak.
dudaklarım susacak.
mezar taşımda bile,
şanlı cimbom yazacak...
bu kafayla cimbomum eristigi basarilari asla gerceklestiremeyeceklerinden dolayi, fenerbahcelilerin catir catir kiskandigi takim.
gerçek aşk, büyük aşk.
bunları dememin nedeni hiç bir sevgili beni dün olduğu gibi sevindiremez, yine hiç bir sevgili masanın üzerine nasıl çıktığımı hatırlamayacak kadar beni sevindiremez, yine hiç bir sevgili sesimi böylesine kısamaz ve yine hiç bir sevgili bir hafta önce ağlatıp bir hafta sonra bu kadar büyük kahkahalar attıramaz.
seni seviyorum galatasarayım, iyi ki varsın.
(bkz: sevilir ki bu)
avrupanın fatihi, kupaların kralı, tarih yazma konusunda usta, son dakika takımı.
tüm günü "çıldırın, çıldırın" diye geçirmeme sebep olan helal olsun takımı.*
dipnot: (bkz: ezeli rakip)
1995 senesindeki, futbol takimi kadrosu gelmis gecmis en hovarda kadro olmaya adaydir, kalede brad friedel, yedekleri ise hayrettin demirbas ve ruh ikizi nezihi bologlu. sadece yedek kalecilere bakarak ne denli bir efsane kadro oldugu anlasilabilir gerci.neyse gelelim defanslara; buyuk kaptan bulent korkmaz ve kardes kontenjanindan takima kaynayan mert korkmaz, binbir cakallik yaparak guzel paralar kazanmis van gobbel ( tanju tarzinda bir mercedes vakasi yasamisti bu adam da sanirim, zencinin gunahini almayayim simdi), hakan unsal, fethi ve biraci berry venison , sahanin ortasina denk gelen yuvarlak seklin oralarda takilanlar ise ; tugay, hugo suat, buruklarin koca burun okan, ilyas, yusuf , ugur tutuneker , ceyhun eris ( o forma sana hic yakismadi ceyhun), evren turhan, taaa avusturalyalardan kalkip gelmis,deli oglan ufuk talay ve mike marsh. gelelim forvet hattindaki isimlere; arif erdem, hakan sukur, dean saunders, saffet sancakli ve tabi ki kubilay turkyilmaz. simdi bakiyorum da bu kadro ile 4. olup bir de turkiye kupasinin almisiz hakikaten buyuk adammis souness simdi cmciler diyecek ki ; ya olur mu, van gobbel sikilming\'i 95 , tugay\'in zamazing\'i 156. guzel kardesim yorma kendini ben de biliyorum yetenekli adamlar ama bu takimin yarisindan cogu hovarda basta kel kafali gonul hirsizi evren olmak uzere, kubi , arif , van gobbel, okan buruk ..ulan bu adamlar yuzunden turk modasi kan kaybetti be . arif ve okan kankalarin hizli gece yasantilarina ugur tutuneker\'i dahil etme cabalari sonucu mankenler turkiye sinirlari terk ettiler .kubi zaten yakisikli futbolcular listesinde hep ust siralarda oldugu icin cok zorlanmadan genc kizlarin aklini celdi. brad o seneler moda olan cirkin adam esasinda guzel insandir trendinden nasiplenip bir iki istabul sarisininin aklini aldi.hey gidi gunler ..
Her sene ligde fenerbahçeye yenilen takım.
gerçek aşktır.
1987 yılında 14 sene aradan sonra şampiyon olduğunda sadece tribünlerdeki tezahurat nedeniyle müthiş bir sevgi doğuran türkiye'nin en büyük takımı.

http://www.youtube.com/watch?v=jVk1CkX6pc0
sayesinde burada kaçıncı kez çaylaklığa düşürüldüğümü hatırlamadığım, uğruna girdiğim iddayı kaybedince 3 ay kafa izni alıp da sözlükten uzaklaştığım gerçek anlamda iki aşkımdan birisi (diğeri sevdicek tabi). yine de öyle olmaya devam edecek. ne bu sevdadan vazgeçebiliyoruz ne de ona uzatılan dillere cevap vermekten. yeri gelir sırf siliniriz bu sevdadan belki ama olsun. en azından silikliğimizin de gerçek bir duruşu olur sanal kanyonlarında.
(bkz: rab bime sordum cimbom dedi)
leeds united'i en guclu zamaninda deviren takimdir.
bursaya karşı iyi oynayamadılar, fakat maçı kazandılar kutlarım galatasaraylıları.