bugün

istanbul'un galata limanının turizme açılması hadisesidir.
istanbul'un nevi şahsına münhasır bir çok güzelliğinin yer aldığı kıyı şeridinin, sami ofer isimli bir israilliye peşkeş çekilmesidir..

ozellestirme kapsaminda 49 yilligina toplam 3.8 milyar avro ya kiralanan bolge, liman vs.. ancak odeme plani incelenip, ekonomistler tarafindan hesaplamalar yapilmasinin ardindan bu paranin aslinda pesin 200 milyon avro gibi bir fiyata denk dustugu ve kiradan cok peskes oldugu belirtilmistir.

ancak bu aymazlığın farkına varılmış proje şu anda rafa kaldırılmıştır.
başarılı şair ve aydın sunay akın bu konuyla dalgasını şöyle geçmiştir;

"... bu kültür mirasımız ne yazık ki son zamanlarda galataport ile anılır oldu. kusura bakmayın ama galata'nın yanına insanın yellenirken çıkardığı sesi koyarak oluşturulmaya çalışılan kent projeleri ortalığı kokutmaktan öteye gidemez!! "
tamamlanmasından sonra, akp hükümeti'nin sami ofer ile beraber en çok değer verdiği yabancı sermaye kişisi, dubai şeyhi, şeyh muhammed bin raşid el-maktum'a 105 milyon peşkeş çekilen yarımca limanı'nın değerini 1,5-2 milyar dolara çıkaracak olan projedir.

galataport; sami ofer'e, yarımca limanı; şeyh maktum'a kazandırılan milyar dolarlardan bi sakal atılır artık. belki de atılmıştır...
insani yardım gemileri için özel yer yapılacakmış burada.
tekrar ihalesi yapılacağı söylenen proje.
sami ofer 3.5 milyar euro verdi danıştay iptal etti. bugün ise doğuş grubu sadece 702 milyon dolar vererek ihaleyi aldı. kim zararlı çıktı hesap edin.
--spoiler--
2005'te 3,5 milyar euroya verilen Galataport bugün 702 milyon dolara gitti. O dönem ihaleyi iptal ettiren 'vatanseverlerin' hakkı ödenmez!
--spoiler--
sami ofer'in aradan geçen sürede ölmesi sebebiyle zaten ödeyemeyeceğini düşündürüp belki de böyle daha iyi olmuştur, yerli malı yurdun malı dedirten ihale.
(bkz: 16 mayıs 2013 galataport ihalesi)

(bkz: galataport a fıkra gibi ödeme planı)

(bkz: galataport projesi)
Son hali.
görsel
Şu nitelikte bir bina (Galata Yolcu Salonu) Dünya'da sadece ancak Türk beton tarikatı tarafından yıkılabilirdi... rant uğruna kıyanların burnundan gelir inşallah.

görsel
deniyor ki 1.2 km lik halkın boğaz manzarasında yürüyüş yapabileceği kamu şeridi oluşuturulacak. buraya kadar şer şey güzel ama projeyi incelediğimizde galataporta tam 3 tane Kruvaziyer demir atacak. bu Kruvaziyer dediğimiz gemiler yüzen şehir olarak adlandırırlar.

özetle o kamu şeridi hiçbir bir boka yaramaz. bu gemilerden bırak boğazı görmeyi gölgesinden güneşi bile göremezsin.

yine yurdum vatandaşı boğazı göremeden istanbulda yaşarken elin avrupalısı amerikası istanbulun tadına varacak.
uzun yıllardır inşaat sürecinde olan, karaköy ve fındıklı arasındaki 1.2 kmlik sahil şeridinde konumlanmış liman, avm ve yaşam merkezi.

sonunda açıldı diyoruz ancak hem eksileri hem artıları var bahsetmek gerek.

cruz gemileri limana yanaştığında zeminin bir kısmı doksan derece kalkıp duvara dönüşüyor. cruzlar ve bu duvar deniz ve güneş ile bağlantıyı kestiği için konumun önemli kalmıyor.

boğazın en geçiş noktası olduğı için çok soğuk, kışın 3 ay kadar rıhtım kısmına yaklaşılmaz.

ancak yine de beyoğlu taraflarında eksikliğini gösteren temiz, büyük ve güzel dinlenme tesisini görevini hakkıyla yerine getiriyor. hayırlı olsundur.