bugün

ayrı bir karizması olan erkektir. maç olduğu akşamlardan haberi yoktur, futbolcu kimmiş, spor yorumcusu kimdir bilmez. hep size tabiidir hep. ohh mis..
erkek ya da kadın herkes futboldan anlamalı futboldan zevk almalıdır. barça-real maçını izlememek ayıptır mesela zira o gün biz futboldan öte bir şey gördük.
futboldan anlamasamda takım tutmasamda bazen izlemesi eski 1-2 futbolcu dışında isimlerini bilmesemde bazen heycanlı oluyor.
normal bir erkektir.
futboldan başka bir hayat görüşü olmayan erkekten daha makbuldur. ama bir gerçek var ki, futbolla hiç ilgilenmeyen erkek - ufak da olsa - hayatında birşeyler kaçırmaktadır. demem o ki, bunun bir ortasını bulmak lazım.*
fanatik veya holigan olmasın tabi de, futbol f sini bilmeyene de erkek denmez bu ülkede..
o kadar da değil bir barça real maçı izlenir hacı.
satranç bilir, ayrıca menüsküse de iyi gelir.
ilgilenmediği içn dünyanın en iyi erkeği olduğunu zanneden kişidir.
yarım adamdır.
sünnet olmamış çocuk gibi şamar oğlanı olarak dalgaya alınır arkadaşlarınca.
Futboldan anlamayan bir erkeğin hayat damarları kopmuş demektir. (bkz: ben takım tutmuyorum Türkiye yi tutuyorum)
futboldan anlamadığı halde ağzından total futbol, bloklar arası mesafe, defans güvenliği, handikap, kademe anlayışı, ters kademe gibi terimleri iki tırnak işaret içinde satan, okuduğu, dinlediği yorumları kendi yorumu gibi lanse eden "erkek" lerden daha erkektir. erkeklik anlayışı futboldan ve penisten ibaret zihniyetinizi okşuyorum şefkatle.
erkek : e
yazdığı kız : yk

yk : hangi takımı tutuyorsun ?

e : fb liyim ama ben futboldan anlamam. bana ilk 10 u say desen sayamam.

yk : zaten o 10 değil 11.

e : !!!
futbolu sevememiş ve sevmek için çabalamamış erkektir.arkadaş çevresinde yer etmek için,çocuklugun da ve gençligin de futbolu ogrenmeye çalışmamış erkektir.
edit:evet senden bahsettim yukarıda.zoruna mı gitti gerçekler ?
anlam veremeyecegim ve muhabbetimin kisitli olacagi erkektir. Mümkünse uzak olsundur.
Erkekler arasında en önemli sohbet konusuna katılamazlar bu yüzden sıkıcı da olabirler.
modadan anlamayan kadın kadar doğal bir varlıktır.
büyük ihtimalle başka bir spor dalıyla ilgilenen erkektir. örneğin futbol yerine basketle ilgilenir, hemde hemcinslerine göre daha havalı bir görünüme sahip olur. **
22 kişinin 1 top peşinde koşmasına anlam veremeyen erkektir.

kadın olarak kendisiyle hayatı paylaştığınızda şanslı sayılan yeryüzündeki bir iki kişi olma özelliğini korursunuz.

futbol profesörü ile dolu yurdumda, oturduğu yerden, görmeden sadece sesini duyarak bir arabanın markasını modelini anlayabilen kaç erkek vardır?

erkeklik herkesin anladığını anlamakla tanımlanıyorsa ve eksik diye niteleniyorsa varsın bunu diyen de 23. kişi olarak koşsun diğerlerinin peşinde anlaya anlaya.
(bkz: bu değil de bir yenisi varmış) böyle anlıyormuş futboldan ama cool olmak için salağa yatıp anlayamıyorum ayağında takılanı. ha o işte. yavvvvvvvvvşaak. (nokta)
Okan bayülgendir efenim.
bizden değildir.
ligtv si olmayan erkektir.hemen digiturk ligtv alsa oda dahil olur futbol muhabbetine.
her sene takım değiştirir. üstelik şampiyon olunca sevinirde.*
eleştirilmemesi ama hakkında üzüntü duyulmadan da edilemeyen kişidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar