bugün

5. sezon posteri yayınlanmıştır.

https://twitter.com/miser...01272033280/photo/1/large
bilim kurgu konusunda izlenesi guzel dizi.
(bkz: fringe)
peter'ın gülüşü için bile izlenebilecek dizi. arasan hata bulursun ama böyle karmaşık bir kurguyu yine de iyi sunduklarını düşünüyorum. bir de eklemeden geçemeyeceğim bell'in gözleri ne kadar küçük öyle ya.
5. sezonunda Georgina Haig'e en az bir Peter, bir olivia kadar yer verilmezse izlenmesi caiz olmayan dizidir.

hem arkadaş bir trailer ancak bu kadar kötü olaibilirdi.
resmen s04e19 sahnelerinden bir kolaj yapmışlar.
ayıptır.

j j abrams'sın sen. büyük düşün.
5. sezon fragmanı gösterip ellettirmeyen cinstendi. buna rağmen fazlasıyla zevkten zevke uçurdu diyebiliriz. fragmanın yarısı geçen sezondan olsa da diğer yarısı 5. sezondan yeni bölümlerin baya sağlam olacağını gösteriyor. son 13 bölüm için baya para harcamışa benziyorlar.
Supernatural' dan sonra ısınabildiğim tek dizi. Bir bölüm izlemek kesmez adamı, üst üste 3- 4 bölüm izlettirir kendini.
ayrıca jenerik müziği de en az dizi kadar kalitelidir.
fizik, bilim ve muhendisligin icine sicmis, ama yine de enteresan konusu olan bir dizidir... azicik bir fizik bilginiz varsa, sinirlenebilir, uzulebilirsiniz... ama bu gibi detaylar goz ardi edilerek sadece kousu icin izlenip zevk alinabilir.
paralel evrendeki dunham işin içine girince boka sarcağını düşünerek bıraktığım dizi. O değilde insan ne garip hemen sahipleniyoruz bizim dunham diğer evrendeki dunham diye bu rekabeti izleyecek gücü bulamadım.
4 sezonu da bitirince boşlukta hissettiğiniz dizi. 5. sezon merakla beklenmektedir.
kendini 1 günde 13 bölüm izlettirebilen dizidir.
Gerizekalilarin spoileri entrynin sonunda verdigi dizi.
artık olaylara şaşırmadığım dizi. bu dizide annannemi görsem şaşırmam. zira beşinci evrende annannem fbı yöneticisi olabilir ve walterla daha önce kuantum deneyleri yapmış olabilir. ayrıca diziye göre peter bu evrende benim kuzenimde olabilir. yani işin aslı bu dizide her şey olabilr. ayrıca ilk sezonu dandik 2 sezonu biraz daha iyi ama en iyi 3 sezon olan dizi. 4 biraz çıtayı düşürmüşler. beşinci sezon daha iyi olacak gibi.
dizinin Yapımcısı ve Senaristi J.H. Wyman, 5. sezon ile ilgli tüyoları vermiş:

http://divxplanet.com/icerik/168/
2.Sezonun 11.Bölümüne kadar sabredebildiğim bilim-kurgu dizisidir.bu kötü bir dizi olduğu anlamına gelmiyor tabi , şans verilebilir.

edit: sonra yeniden başlanıp,ne kadar mükemmel olduğu fark edilen dizidir.
ortalama olarak ilk 2 sezon fazlsıyla x-files çakması olmasına rağmen, her bölüm farklı birşey olup hafif csi modunda olmasına rağmen 3 ve 4.sezonlarda muhteşem bir hal alan abrams yapımı dizi.
aslında ilk 2 bölüm supernatural tadında izlenir, sakin kafa ile, usul usul. sonra ise çıtayı yükseliyor kafanızda 40 tilki dolaştırıyor.
teoriler, paralel evrenler, zamanda yolculuk alayını harmanlamış yine abrams.
gerçi abrams senarist falan değil dizinin yartıcısı ama şablonu ve temasını oluşturan o. zira dizi acayip şekilde alias havasında.

umarım sonu lost gibi sıçmak yerine alis gibi sıçmasa bile enazından elle tutulur bir şekilde biter.
kıacası ilk sezonları atlattınız mı sizi muhteşem bir beyin fırtınası bekliyor diyebilirim.

ayrıca walter karakteri nasıl bir karakterdir arkadaş.
adam döktürüyor resmen.
o üzgün, çaresiz baba rolünü öyle harika canlandırıyor ki.
1.sezonuna başladığım dizidir. arkadaşım yavaş izle demesiyle pek kasmıyorum. muazzam yapıt.
2 günde 2 sezon bitirten dizidir. bazen yok artık lebron james dense de her şeye normal gözüyle bakmaya başlanır sonlara doğru.
dizinin ortalarında biri izlemeye başlamasın sizinle bu ne lan bunlardan 2 şer tane var sen de izliyor musun mu bunu çocuk filmi gibi tepkiler alınabilir. yalnız bir sorun var ki
--spoiler--
bellin yeni bir evren kurması hatta yaratması gösterilmektedir. yeni canlı türleri, ölümsüz olması bilmem ne. bu yüzden dini kesimin tepki vermesi gerektiğini düşündüğüm hayal gücünün sınırlarını zorlayan dizi.
--spoiler--
Başladığım günden beri müptelası olduğum dizi. Yeni sezonunu merakla bekliyoruz.
an itibariyle 4.sezonunu da bitirdiğim peki şimdi nasıl bekleyeceğim? dediğim dizir.arada sırada sıktığı zamanlar da oldu, saçmaladığı zamanlar da oldu ama bu kendisine bağladığı gerçeğini değiştirmiyor. severek izliyoruz.
--spoiler--
5. sezonu 28 eylül 2012 'de başlayacaktır ve tüm bölümler gelecekte kel kafalıların dünyaya hakim olduğu o yıllarda geçecektir.
--spoiler--
açıldığım bi kızla böyle bir dizi muhabbeti ederken beni yerin dibine batıran dizidir.
zira kız 'ee fringe izler misin peki' diye sorduğunda
"ney? french mi?!?" cevabımla gözünde nasıl bi değer aldım bilmiyorum.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
5. sezonu beklememek için 4. sezonu ne kadar geç bitirirsem o kadar iyi olacağını bildiğim halde her bölüm sonunda "lann şerefsizler yine çok kötü yerde bitirdi" diyip her gece 2 bölüm izlediğim güzel dizi.
--spoiler--
4. sezonu bitirir bitirmez buraya koştum ve 2 senedir fringe le beraber olmama rağmen ilk kez entry gireceğim.

ya bu nasıl iştir şimdi durup düşününce sanki çok kafa karıştırdılar her şey birbirine girdi gibi geliyor ama bölümleri bitirip baştan izleyenlerin yorumlarını okuyunca soru kalmamış aslında. vakit bulsam yapacam bende öyle.

ama dizi hakkında genel bir yargı olarak 1. sezon düşük tempolu başlayarak bizi birşeylere hazırladı.
2. sezon olaylar karmaşık bir hal almaya başladı.
en çok beğendiğim sezon ve bence temposu yüksek olan sezon 3. sezondur benim için ama her şekilde kızıl oliviayı sevmiyorum (bkz: sahiplenmek)
4. sezon başlarda beni çok sıktı ve peteri tamamen herkesin hatırlamasını son bölüme kadar bir umutla bekledim. ama ona alışmış şekilde davranmayı tercih etti senaristler belki bir şey uyduramadılar.

ama o gözcüleri ben hep iyi insanlar olarak düşünmüştüm 3 sezon boyunca ama böyle birşey beklememiştim. o september gelsin bana evlenirim ben onla *
--spoiler--
cuma günü yeni ve son sezonu başlayacak olan dizidir. sabırsızlıkla bekliyorum.
güncel Önemli Başlıklar