bugün

übersonik dizi. ayrıca how i met your mother a esin kaynağı olmuştur kendisi. ayrıca

(bkz: cheers)
benim de yeni izlemeye başladığım ( 1 ayda 6 sezon bitirdiğim ) mükemmel dizi. esprileri, kurguları, her bölümde şaşırtan bir olay yaşanması... gerçekten muhteşem bir dizi. yeni anlamaya başlıyorum ki şimdiler de çekimleri devam eden bu tarz bir arkadaş grubunu anlatan tüm diziler bazı bölümleri direk alarak çekmiş. herkesin izlemesini tavsiye ederim.
gayet komik amerikanya yapımı dizi. ülkemizde halen comedymax kanalında yayınlanmaktadır.
kendisiyle olan tanışıklığımın bundan taaaa 11 sene evvel bir yaz dönemi atv'de dublajlı halini seyretmeme dayandığı, can sıkıntısına iyi gelen dizi. canın sıkıldı mı, kafan bozuldu mu attırıcan 5-6 bölüm neşen yerine gelsin. sonra istersen yine devam et kafa bozukluğuna. ayrıca atv'de 60 bölüm yayınlanmıştı hergün 2şer bölüm şeklinde 2 ay boyunca. tabi dublaj götüm gibiydi ama güzeldi la yine de.
hayatı anlamlı kılan hayatta her şey kötü gittiğinde bile 20 dk'sı sizi güldürmeye ve içinize yaşama sevinci katmaya yeten efsanedir.
dizilerin şah'ıdır.
Hayır en komik dizi değil, en heyecanlı dizi de değil fakat en mükemmel karakterlere sahip dizidir kendisi. En yakın arkadaşlarımdan birinin her gün izlediği bölümleri bana anlatmasından bıkıp izlemeye başladığım v bayıldığım dizi. Bir süre sonra -hatta çok kısa bir süre sonra- gördüğünüz her şeyde onlardan bir parça bulacak ve "Chandler olsa şöyle derdi..", "Monica olsa böyle yapmazdı" tarzı cümleler kuurmaya başlayacaksınız, benden söylemesi.
kızlarla erkekler arasındaki bazı farkları iyi yansıtabilen dizi:
mesela: rachel ve ross öpüşür.
kızlar:
- ross ile öpüştüm!
kızlar zıplayıp, çığlık atar: aman tanrım! aman tanrım! aman tanrım! her ayrıntıyı, her detayı anlat. tek bir şey bile atlama!
tutkulu muydu yoksa öylesine falan mıydı?
- bilirsiniz önce eli belimdeydi sonra saçlarımı tuttu....
uzaar gider...

erkek arafı
- dün gece rachel ile öpüştüm
+ dilini kullandın mı?
- evet.
+ oo iyimiş.

- bitti -
son bölümünden sonra amerika'da işe gitme oranının düştüğü mühteşem ötesi dizidir.
bariz en sevdiğim dizidir. 2010-2011 eğitim öğretim dönemimi şenlendirdi. Final ve vize dönemlerinde ayrı bir bağımlılık yaptı. Simitli, pınar beyazlı kahvaltılarıma eşlik etti. 'Bu son bölüm', 'bugünlük bu kadar' diyerek kaç ders kaçırmışımdır, kaç kere sabahlamışımdır, kaç okumadan, kaç paperdan vazgeçmişimdir( paperı tamamen artizlik olsun diye yazdım. Hayatımda 2 paper anca yazmışımdır).
Özellikle sınav dönemlerinde çılgınlar gibi friends izleyip, attığım kahkahalarımla, oda arkadaşlarımı gerim gerim gerdim. Keşke 10 sezon değil de 3243569807 sezon olsaydı da hiç bitmeseydi. Şimdi de 8-9-10. sezonlarıyla tekrar kahvaltılarımı şenlendiriyor. Ama tabi hep bir hüzün hali, sonunu bilerek izliyorsun falan.
Friends de 6 yakın arkadaşın başından geçen olaylar anlatılıyor.6sı da birbirinden tatlı ve eğlenceli. Zaten birkaç sezon sonra birden sizin arkadaşlarınız oluyorlar.
Rachel green: en az sevdiğim karakter ama bu en az sevgiyle bile diziden önce nefret ettiğim Jennifer anistonı çok çok sevmeye başladım. Rossun ilk aşkı, en büyük aşkı, vazgeçilmezi. Dizi boyunca 'ya kavuşsunlar artık modda' izliyoruz. Ayrıca joeyle aşk yaşadığı bölümleri kınıyorum. Hiç olmasa daha güzel olurmuş.
Monica geller: racheldan çok diğerlerinden daha az sevdiğim karakter.Obsesif,güzel,aşçı, organizatör hatun. Hastalık derecesinde titizlik, düzen takıntısı var. Havluları bile 6 kategoriden oluşuyor düşünün. Chandlerla ne de güzel bir çift oldular.
Phoebe buffay: en sevdiğim friends karakteri. Müthiş, orijinal, eğlenceli, çocuk ruhlu bir hatun. Kendisi bir masöz, bir de şarkı söylüyor. smelly cat en sevdiği şarkısı. Önceden sokaklarda yaşamış, hırsızlık yapmış. Annesi kendini intihar etmiş. Üvey babası hapse girmiş falan, hep haksız olduğu durumlarda, duygu sömürüsü yaparken falan bu hikayesini kullanır. 10 parmağında 10 marifetin dışında, 10 parmağında 10 yüzük vardır bu güzel kardeşimizin. Çok da yakışır ona. Sevgilileri de onun gibi orijinal tiplerdir. Ayrıca çok garip bir zevki var. Guntherı çok beğeniyor. Gunther ne abiii. Kendisine guntherlar ülkesinde mutluluklar diliyorum :d
Joey tribbiani: italyan, yakışıklı adam. Vazgeçilmezi sex ve yemek. Aktör kendisi böyle iğrenç dizilerde, reklamlarda, tiyatrolarda falan oynamış. Days of our lives kariyerinin dönüm noktası oluyor. Bayağı gerizekalı bir rolü var. Ama çok da tatlı o saf halleri. Bu arada 'how u doin'
Chandler bing: ilk sezonlardaki favori karakterim. Komiklik onun olayı. En yakın arkadaşlarının bile adını bilmediği sıkıcı bir işi var. Kadınlar konusunda çok loser. Babası transseksüel bir striptizci. Travmatik bir çocukluk geçirmiş. Bir de hep gay olduğu üzerinden espriler dönüyor, hatta bazen öyle davranıyor.
Ross geller: phoebeden sonra en sevdiğim karakter. Rachel’a aşık ama nasıl aşık, yirim yaa. Paleontolog kendisi. ilgi alanı dinozorlar. Bu yüzden arkadaşlarının alay konusu. Arkadaşları onun mesleğini bayağı sıkıcı bulduğu için, o da işi işte bırakıyor. 3 kere evlenip boşandı. 2 tane çocuğu var. Rachella bi türlü kavuşamıyorlar.
Dünya çapında çok ama çok methedilen, Türkçe manası çoğu kişinin bilindiği üzre; Arkadaşlar olan, benim tam sevdiğim tarz ama daha hala üşengeçliğimden başlayamadığım bir Amerikan yapımı drama ve komedi dizisi olur kendileri.
gelmiş geçmiş en kötü, en overrated dizimsidir.
ilk sezonu sıkıcı gelen ama izledikçe daha çok bağlandığım ve bitmesinden korktuğum muhteşem dizi.
izledikçe onlarla sevinmeye, üzülmeye başladığım mükemmel komedi dizisi keşke daha önce izleseydim.
bu diziyi birakin defalarca izlemek, yatmadan once bir iki bolum acip dinleyerek uyuyan bir insanim. buna ragmen her izledigimde gulerim, ozlerim canim sikilinca direk takarim bir dvdsini. her diziyi torrent indirirken friendsin özel koleksiyon dvd setini almisimdir. boyle bir dizidir bu. anlayamazsiniz neden bu kadar sevdiginizi. bitmesi ölum gibidir, hani birisi ölunce herseyin bitebilecegini gozlerinizle gorursunuz soguk bir durum olur ya, he ayni oyledir iste. friends bitiyorsa hersey biter diye dusunursunuz. boyle dusunen tek insan oldugumu gormedikce de mutlu oldugumdur ayrica. friends seven herkes candir. ilk izlenim icin cok onemlidir bu dizi. mesela how i met your mother izleyip de friendsden haberi olmayan bir insanin, friends asigi birisini etkileme sansi yoktur. bunu duydugu anda bitmistir hersey. boyle yani izleyin oglm hepiniz bagimli olacaksiniz.
10 sezonun her bölümünü toplam 3 kere düzenli olarak izledim her seferinde de ağladım. mis gibi dizi niye bitiriyorsun arkadaşım. bir şey mi uyduramadın bi oylama yap millet devamını getirirdi dizinin. sonra baktınız ağlayanı çok, filmini çekicez dediniz. hani nerde lan film! ne diye kandırıyorsunuz milleti?! dizi biteli 7 sene olmuş hala çekemediler filmi!

ahh chandler, ahh monica, ahh rose, ahh rachel, ahh phoebe, ahh joey! hepinizi özledim dostlarım! ühüüü..!!!! en iyisi ilk bölümden başlayıp tekrar izleyeyim. belki hasretim biraz olsun diner...

friends'i sevin ona kötü bir şey söylemeyin yeminlen sinirleniyorum gardaşım.

(bkz: şu an çok hassasım sözlük)

friends'ten özlü sözler:

"how u doin?"

"we were on a break!"
sinema filminin çekilmesini çekilmesi için götümü mike tyson'a verebileceğim dizidir.

chandler'ın o dalga geçer gibi gülmesini özledim amınaki.
how i met your motherin babası.ayrıca led zep parçası
yaklaşık olarak 9 ay içinde bitirdiğim ( kendimi nasıl tuttuysam) gelmiş geçmiş en iyi dizi. az önce son bölümünü izledim ve şuan neler hissettiğimi inanın buraya aktaracak yeteneğim yok. kelimelerin kifayetsiz kaldığı beni benden alan bitmesiyle beni ciddi anlamda mahvetmiş dizidir.
efsane olan dizidir. tadında bırakılıp, filmi çekilmemiştir. bittiğinde kendinizi kocaman bir boşlukta hissettirir. onun yerini dolduracak bir dizi aramaya başlarsınız. hiçbiri de tutmaz genelde. phoebe'nin garipliklerini, chandler'ın esprilerini, joey'in o doğal hallerini, monica'nın takıntılarını, rachel'ın o deli dolu hallerini, ve ross'un -favorim sendin- bütün olaylarda verdiği tepkileri, her şeyini çok özledim. sizi gerçekten çok özledim çocuklar.
feci dizidir. adamlar uçmuş herhalde gelmez bir daha böyle bir dizi diyorum.
harika bir dizidir. üstünden yıllar geçmesine ve o kadar sezon sürmesine rağmen (tam hatırlayamasam da 8 sezondu galiba) etkisini hiç kaybetmemiştir. ayrıca ingilizcesini geliştirmek isteyenler için altyazıyı kapatıp izlemeleri önerilir.
how i met your mother fanboylarının kesinlikle oturup izlemesi gereken dizidir ki arkadaş ortamı içerisinde ilişki geyikleri yapılırken iyi kötü bir olay örgüsü içerisinde gerçek bir komedi dizisi nasıl çekilir öğrenebilsinler.

Bununla beraber televizyon tarihinin en iyi komedi dizisi olan seinfeld genel yapı itibariyle How i met your mother veya friendsin ilham kaynağı olmasa da kullanılan esprilerin ve espritüel olaylar açısından bu dizilerin kaynağıdır.
halen digiturk comedymax kanalında her gün ard arda iki bölüm ve günde dört kez yayında olan mükemmel dizi. diziyi izlerken dünyalık kaygılarınızdan uzaklaşır gidersiniz.
digiturk sayesinde sürekli izlediğim dizidir. her bölümde ayrı eğlenirim, izlerken her şeyi unuturum resmen. yok böyle başka dizi.
güncel Önemli Başlıklar