bugün

-yeni bir yazar. sarumanın orduları gibin çoşku iler karşılıyoruz kendisini.
(bkz: hoş gelmiş)

-böyle bir isim ile fransaya ayak bassam 3 yıla kalmaz ya sinemada ya da müzikte patlama yaşardım bak.

-bir de francisella tularensis var ki o da bir bakteri çok iddialı bir isim. kendisi tularemi hastalığına neden olur. tavşan ateşi veya avcı hastalığı olarak bilinir. en azından ben öyle biliyorum. ani ateş, üşüme, titreme, başağrısı ve iştahsızlık gibi belirtilerle başlar. boğaz ağrısı ve kuru öksürük eşlik eder. öldürmez ama süründürür.
nick i biyerlerden tanıdık gelen yazar. hoşgelmiştir. *
hoşgelmiş.
diğer şehirlere göre bursa'da görülme olasılığı fazla olan tularemi hastalığının etken mikroorganizmasıdır.
(bkz: francisella tularensis) * *
Gram -,sporsuz hareketsiz yazar.*Selamlar olsun.
ilk kez Edward Francis tarafından insanlarda hastalık etkeni olarak tanımlanmıştır. bakterinin ismini koyan da bu amcamızdır. tüm orijinal kaynaklarda francisella tularensis olarak geçer dolayısıyla. okunuşu itibariyle franciella yazılması daha kolay geldiği için bazı ders notlarına da o şekilde aktarılmış olabiler. * *
gece vakti klavye ve başında oje süren yazar. mutsuzluktan gebermesi hiç de hoş olmaz. öyle ki acı çektirmeyi seviyor. *
kendisini, çoğu isviçreli bilim adamlarından oluşan ekibime dahil etmek istediğim nesildaş.
tularemi hastalığının etkeni olan bakteri.* *
legionella nı karizması ayrıdır.
Gram(-) ,tulerami etkeni,çomak bakteri.