bugün

cinayet sebebidir. özellikle kalabalık bir grubun fotoğraf çekilmesi söz konusuysa mutlaka bir çift göz kapalı çıkacaktır. fotoğraf çektirme eylemi aynı zatın gözleri nedeniyle birkaç kere tekrarlanırsa darpa maruz kalacağı açıktır. alınan son bilgilere göre 'nikon', kapalı çıkan gözleri açık göstericek bir makine üzerinde çalışmaktaymış.
fotoğraf çekilirken patlayan flaş etkisiyle de yaşanılması muhtemel durumdur. en az gözbebeklerinin kırmızı çıkması gibi sinir bozucu bir durumdur.
dijital makinada çekilmesi durumunda 'sil sil bir daha çekelim', aksi durumda resimleri tab ettirdikten sonra 'ayyy embesil gibi çıkmışım' durumudur.
daha beteri vardır efendim:

görsel

poza yazık valla. hayır, filmi niye harcıyorsunuz ki...*
japon olma durumudur. adamların her daim kısık gözleri zaten.
fotoğraf çekilirken 'ayy kötü çıktım' gibi bir söz sarfiyatı sırasında çekim gerçekleşiyorsa, olma ihtimali çok yüksek bir durum.
eskiden ne kadar çiLeydi bu konu.. fotoğrafLar tab ediLene kadar için için yanardınız.. "Lan kesin gözüm kapaLı çıktı aLLah kahretmesin.." fotoğrafLarı eLinize aLınca "hah!.. ben demiştim gözüm kapaLı çıktım diye.. resmen köroğLu gibi çıkmışım.. teknoLoji bu işe bir eL atsın" derdiniz.. geLişen teknoLoji iLe bu oLaya bir çözüm buLundu;

-gözLerim kapaLı çıktı hajım ya..
+fotoğrafı siLeriz hajım, yenisini çekeriz.. dijitaL pLatform sağoLsun..
muhtemelen özel bir öneme sahip olan bir günde ya da olay sebebiyle çektirdiğiniz fotoğraflarda yaşanan talihsizlik örneğidir. okul sonu andaçlarında sıklıkla rastlanılan durumdur.
fotografci espirili bir admasa
-ayyy gozleim kapali cikti bidaha lutfen
- biz o gozleri daha sonra acariz bacim sen merak etme
seklinde cavap alicaginiz durumdur.
gözleri kapalı çıkmayan insanlar tarafından özenle saklanan fotoğraflardır gözlerinizin kapalı çıktığı o abuk fotoğraflar. onları saklarlar evet! çünkü onların gözü açık , sizinkisi ise 5 efes extra içip yamulmuş gibi ölesiye kapalıdır. o anda sanki bilerek kapatmışsınız gibi , o fotoğrafa her bakıldığında bakıcılardan * * birisi diğerlerine hemen gözlerini işaret ederek:

- aaaaaaa bak nuri'nin gözleri de kapalı çıkmış!

bir diğer bakıcı da atlar hemen. fırsat değerlendirilmelidir:

- aaa vallahi. ne komik çıkmıııııış. hi hi hi hi *

orada savunma yapmaya çalışırsınız:

- aslında orda şey olmuştu... şey..

derken:

1.bakıcı: zuhahaha
2.bakıcı: muhahaha
3.bakıcı: hihiihi

gibi değişik gülüş şekilleri sergileyerek , içinizde zaten var olan o fotoğrafı yırtma isteğini hayvanca körükler. biraz da gazla fotoğraf ele alınır , yırtılır , bakıcılara atılacak ters bakışlar yoluyla hepsi birden toplu halde mors edilerek mesele çözümlenir.
güzel poz veremediğine inanan kimi çakal bünye için bir kurtarma fişeği görevi gören "göz kapama" tekniğinin bir sonucudur.
görsel
gözünün şeytan gibi kıpkırmızı çıkmasından daha iyi bir durumdur . seme gibi gözükün ama olsun .
istesen denk getiremeyeceğin hadisedir.Flaşın gözü almasından kaynaklanır.
genelde o arada flaş patlar bir de çakır kefiysen normaldir. ertesi gün gülmelerle bu fotoğraflara bakılır.
(bkz: adriana lima ile fotoğraf çektirmek)

böyle bi şans yakalamışken benim de başıma gelen talihsiz olay .
lisede başıma gelen olay, flash yüzünden mal gibi çıkmıştım ibne fotografcıda gel baştan çekim de dememişti. okul kimliginde, pasoda hep o resim vardı. halada duruyo anı olarak saklıyorum, torunuma göstercem ak.