bugün

bilgisayar başında saatlerini geçiren, lakin format bile atamayan insanlardır.
işte eğitimsizliğimizi görüyorsunuz. bu devirde bilgisayara format atmasını bilmeyen bilgisayar kullanıcısı olabilir mi? " benim önüme hazır gelsin ben sadece oynayayım, kullanayım" yok yaa. basma benim arnavut damarıma. kullanmasını biliyorsan onarmasınıda bileceksin.
biraz işkilleniyor insan. böyle insanlar olabilirmi diye. birde ahkam kesmiyorlarmı bitiyorum o an. mausenin fişini çeksen takamazlar. yardım isterler. yardıma muhtaçtırlar. muhtaç olduğu kudret damarlarında bile yoktur.
sonuç itibari ile ;
format bile atamayan insan, dere kenarında yaşayan botanik bitkiden farkı yoktur. başkası olmadan hayatlarını sürdüremezler. artık biyolojide böyle canlılara ne diyorlar varın siz söyleyin.
sözlüge girdigi halde sözlügün manasını bilmeyen tipler.
(bkz: üniversite bitirip ingilizce konuşamayan tipler).
(bkz: üniversite bitirip adam olamayan tipler)
bir de, sürücüyü biçimlendirip yeniden windows kurmak işlemine -ki burada asıl format komutunu kullandığını sanmıyorum- format atmak diyen zat-ı muhteremler vardır ki, bilgisayardan zerre anlamadıklarını, birilerinden görüp öğrendikleri "format atmak" ile bilgisayar bildiklerini zannettiklerini ilan eden insanlar vardır ki, şiddetle uzak durulasıdır.
(bkz: format atmasını bilmeyen bilgisayar mühendisi)
en iyisini yapan kullanıcıdır. nihayetinde kullanmak için almıştır. format atıp atamamak umrunda değildir. format c: ile bitmeyen olaya hiç bulaşmayıp 20 ytl karşılığında bilgisayarcıya götürüp ter temiz alan kullanıcıdır.
öğrenmesi kolay olan , dikkat isteyen , bilgisayar temel komut sistemlerini (bkz: dos) bilmeyen kullanıcıdır.
(bkz: format atmak)
gelin format atmayı öğretelim kampanyasına sebep olabilecek bilgisayar kullacılarıdır.
(böyle dediğime bakmayın bir öğreten olsada öğrensem diye dört gözle bekliyorum.)
Format atamadığı için format atmayı bilen kişi arayan, onu bulamadığında da kasayı teknik servise götürüp boşuna para vermeyi gözden çıkarmış kişidir.
win xp için cd yi takıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra verilen komutları takip ederek bazı şeyleri öğrenebilecek insan güruhu.
(bkz: haydi kızlar format atmaya)
öncelikle (bkz: sazan avı) ama dayanamıyor insan...
tanım: son derece normal insandır.

insan her kullandığı şeyi tamir etmek zorunda değildir. o zaman otomobilin altına yat, onu da tamir et...
ama bazı öküzler vardır ki, türkçe konuşup(?)-yazıp(?) daha dil bilgisi kurallarından haberleri yoktur, onlara da 'lan yarraaaam, önce kendine bak, sonra millete pönkür' denir, başka da bir şey denmez...
bende bilmiyorum çevremde yapabilen çok insan olduğu içindir belkide öğrenme gereği duymadım.ayıp mı günah mı bilmiyorum itiraf ediyorum.*
chat yapmayi bilen bilgisayar kullanicisidir.
gayet normal bir durumdur.. niye bu kadar kınanmış anlamadım.. bizzat ben de bilmiyorum hatta babamın bilgisayar şirketinde çalıması nedeniyle ilkokul birinci sınıftan beri bilgisayarım var ama bilmiyorum.. öğrenmeye de kasmıyorum..
(bkz: forma çıkarıp atmayı bilmeyen bilgisayar kullanıcısı)
parası bol gelen elinde kasayı taşımaya meraklılardır.

edit:bu benim.
bunlar musluk contası değiştiremez, badana boyadan anlamaz, dubel, vida, somun, rondelayı birbirine karıştırır. ehliyeti olanları bırak sunni tenefüs yapmayı şanzumanın yerini bilmez, buji değiştiremez, subap ayarı yapamazlar. dahası haşlama, kapama, kelle paça, dolma, mantı yemesini de beceremez mide fesadı geçirirler.

http://www.youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno
bijon anahtarı kullanmayı bilmeyen lastikçi ile aynı kaderi paylaşan insanlardır. yazıktır günahtır *.
bilgisayarı doğa üstü bir varlık olarak gören insancıklardır.öğrenme çabasında da değillerdir.
Format atmayi bilen insandan tek farki format atmayi bilmemesidir, ne cahildir, ne de okuz muamelesi gormeyi hak etmistir.ayrica; (bkz: bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip)
Win Xp format atma simulasyonu programıyla öğrenebilecek kişilerdir.

iş sadece format atabilme meselesiyse buyrun
http://www.bilgisayarkulturu.net/winxp_kurulumu.exe
sony vaioda tek tuşla, cdye gerek kalmadan, kendi kendisini formatlayan pcye sahip insanın bilmesi gerekmediğini düşündüğüm işlemdir.
yaptığı hatayı düzeltemeyen insanların ihtiyaç duyduğu bir hadisedir format atmak.. yani işin kolayına kaçmaktır. format atmayı henüz(!) bilmeyen bilgisayar kullanıcısı, henüz bilgisayarında formata ihtiyaç duymamış kullanıcıdır. zira windows Cd' sini bilgisayarına taktığında Cd onu direkt olarak yönlendireceğinden işlemin sonunda 'format atmasını bilen bilgisayar kullanıcısı' olacaktır.anlayanlar anlamıştır.
(bkz: formatta hayır vardır)
bilgisayarı sadece bilen ve kullanan insanlardır. illa format atmasını ya da ram saçmalıklarını da çok iyi bilmemiz mi gerekiyormuş?
acilen format atmayı bilen bir arkadaş edinmesi gereken kullanıcıdır.