bugün

özellikle ortaokul yıllarında yeteneksiz öğrencileri krize sokan bi çalgı olmasıyla ünlüdür.
plastik ve genellikle krem rengi olanlar pek revaçtadır.
ve o flütün lanet delikleri bi türlü tam kapanmaz, tıslayan sesler çıkar.
son aşamada da flütün içi bi güzel tükürük dolar..
en popüler temizleme şekli ise flütü yere doğru sallamaktır.
müzik dersi denilince akla ilk gelen çalgı aleti.
boyu minik olabilir, altı üstü üzerinde 7-8 delik vardır ama çalması öyle zordur ki, saksafon bile onun yanında velinimet gibi görünür insana.
ortaokul zamanlarında muzık dersinde sankı başka bir muzık aleti yokmus gibi caldırılan alettir.az paraya iyi flut olarak helvacıoglu.temizlerkende sıcak suyun içine flutu parçalarına ayırarak atıp 1 müddet beklemek mantıklı bir çözümdür.
(bkz: helvacıoğlu)
ortaöğrenimim boyunca ömrümden en az 5 sene çalan plastik, gürültü çıkaran şey..nasılmı çaldı?? yeteneksiz birisinizdir , uyuz bi müzik öğretmeniniz vardır her hafta sözlü yapar..şöyle ki bizde bi şarkı olurdu onu çalan çalardı çalamayanlar bir sonraki haftaya devrederdi..ve her hafta genede calamayanlar tahtaya cıkartılıp 'salak bu bakın su kadarcık seyi çalamıyo ' muamelesi görürdü..ben ve 2 arkadaşım daha o tahtanın önünden hiç ayrılmazdık.dönemin başında 1 kere çalıp bütün dönem yatan kabiliyetli arkadaşlara imrenerek bakardık.artık öylesine yeteneksizdik ki sıra bize geldiğinde daha başlamadan tüm sınıf gülmeye başlardı.bir de ayak vurma meselesi var ki onu hiç karıştırmıyorum...

(bkz: helvacıoglu)
(bkz: vatan anadolu lisesi)
barok dönem öncesinden itibaren klasik batı müziğinde kullanılan enstürman. bugünkü modern flütün atası travers flüt sayılabilir. blok flüt ise, o zamanlardan beri pek değişime uğramamıştır. blok flüt ve travers flüt günümüzde hala orijinal enstrümanlarla yapılan müzikte historische aufführungspraxis kullanılmakta, müzik üniversiteleri ve konservatuvarlarda eğitimi yapılmaktadır.
(bkz: flut calabilmek icin tirnak uzatmak)
her türlü enstrüman çalmak güzeldir. ama bence fülütle kız arkadaşınızı etkilemeye çalışmayın ben denedim olmuyor.
genelde akıllara blok flütü getiren ama aslında birçok kişinin yan flüt diye bildiği çalgının doğru adı.
üç parçanın birleşiminden oluşan bir enstrümandır.

(bkz: baş) yada ağızlık
(bkz: gövde)
(bkz: kuyruk)
anadolu'da icat edilen enstruman. frigyalılar tarafından kullanılmıştır ilk kez.
derslerinin ilköğretimden kaldırılması gereken müzik aletidir. genelgeçer bir ifade ile müzik yetenek işidir ancak daha ilkokul çağında sevimsiz plastikten alabildiğine iğrenç ses çıkarırken tükürüklerini de saçan çocukların 100 de birinde bile olan müzik yeteneğini bloke eden ve hem çocuğu hem çevresini müizkten tiksindiren olmaz olası alettir. bir de yan flüt var onun yeri ayrıdır.
(bkz: yan flüt)
YAMAHA NIN MUHTEŞEM MODELLERi VARDIR VE iLKOKULLARDAKi BERBAT FLUTLERLE KARIŞTIRMAK GÜNAHTIR.
ilkokul döneminde, müzikten sürekli 3 almama sebep olan; sinir krizlerine sokup ağlatan, çalmayı bir türlü beceremeyip iğrenç olduğu kanısında vardığım önsürman.

mas ve helvacıoğlu markaları aklımdan çıkmamıştır hiçbir zaman. o vakit beceremezdim çalmayı, fakat an itibariyle hayvan gibi çaldığım, besteler yaptığım; ufaktan bir çalgıdır. elektroniğini alıp grupta çalmayı da düşünüyorum valla. elektro gitar sesi verilebiliyor ayrıca bu zımbırtıya, flüt solosu falan attım abura koyim.

edit: yan değil lan, benim çaldığım ilkokul flüdü. ama amfinin önüne dayayınca gayet de güzel ses çıkarıyor, aktif bir önsürman.
(bkz: blokflut)
bilinen ilk müzik aletidir.
insanlar tarafından blok flütle karıştırıldığı için, yan flüt olarak bilinen çalgı. oysa ki yan flüt diye bir çalgı yoktur.
http://inciswf.com/1303020692.swf
Burunla çalınınca dışardan iğrenç, kişi içinse eğlence oluşturacak bir müzik şeysidir.
blok flüt hayatımı yedi ilk okulda tüm derslerim 5 müzik dersim 3 olurdu. :((((
herkesin varmış öyle diyolla. *
kafamda kırılmışlığı olan, çok saçma müzik aleti.
her türk gencinin ilkokulda çaldığı müzik aleti. daha doğrusu çalmaya çalıştığı.
helvacıoğlu olanı makbüldür.
http://galeri7.uludagsozluk.com/236/flut_472081.jpg
http://inciswf.com/1285018955.swf
bu yıl kalacağım derslerden bir tanesidir.