bugün

ben şu ana kadar sevişme sahnesi çıkarılınca; anlam kayması, filmin yapısında büyük kırılmalar olduğuna rastlamadım.
korku filmlerinde olmazsa olmazdır. olmasa yazıktır. aranır.
gişe kaygısı için gereklidir. filmin anlamıyla senaryosuyla vs ilgilenmeyen yurdum insanı x karının memelerini kıçını görmek için para verir.
hiç gerek yoktur. hele ailenizle izliyorsanız boş yere kasıntı gelir o sahnelerde.
filme olan dikkati arttırmaktır.
filmin bir bölümünde aşkı ve cinselliği göstermek için gereklidir, senaryo gereği gereklidir. abuk subuk holivud aksiyon filmlerinde ise evet, ticari bir kaygıdan dolayıdır.
filmi izlettirmek için abartılan sahneler ailecek oturup film izleyemezsiniz bu sahneler yüzünden.
ticari filmler için geçerlidir. zira dünya üzerinde her yerde cinsellik sattırır.
yoktur böyle bir gereklilik efenim. filmin konusu kendini izlettirmiyorsa, araya tıkıştırılan reklam kokan hareketlerdir bunlar.
korku filmlerinde kimin sonra öleceğini belli etmek için gereklidir. madem adam sevişmiyor, enerji harcamıyor gitsin önce o ölsün.
yabancıların "sex sells" diye özetledikleri mevzudur. türkçesi malum "seks satar" oluyor. sadece filmlerde değil kitaplarda da sıklık ile kullanılır bu yöntem ve çok geçerlidir. etrafınızda vardır mutlaka "lan olm filmde x in cicikleri görüküyor acayip sevüşme sahneleri var izleyelim mutlaka nıhahaha" şeklinde mevzuya yaklaşanlar. bunlardan işte milyon hatta milyar tane var dünyada *