bugün

vestel manisanın slovakyalı forvet oyuncusu.
fener5çe ye boru tarzı bir gol atarak, kalecinin kısa bir süre felç geçirip kıpırdayamamasına sebep olan futbolcu..
hiz, teknik ve son vurus olarak turkiye liglerinin bariz bicimde en iyi forvet oyuncularindan. ayrıca şuan ki takım arkadaşı kaleci fevzi nin ayağini kırmiş olan futbolcudur.
bir fenerbahçe taraftarı olarak, mateja kezman konusunda ümidini yitirmemiş, ısrarla destek olmuş fakat artık pes etmekte olduğum zaman zarfında oynadığı futbolla, koşularıyla, şutlarıyla, çalımlarıyla dudağımı uçuklatan futbolcu. kezman neden tek forvet oynuyor diye kızarım hep, yahu bu çocuk da tek forvet.

uzun lafın kısası, bu çocuk 2 senedir lige damga vurabilecek seviyede performans ortaya koyuyor. dikkatle izleyiniz.
vestel manisaspor' a beşiktaş' ın yeni transferi* federico higuain ile takası düşünülen fakat transferi vestel manisaspor tarafından onaylanmamasından dolayı gerçekleşmemiş olan futbolcu. forvet hattında çok etkili bir isim.
tedbirli olarak pfdk'ya sevk edildiği için 6 ekim 2007 vestel manisaspor fenerbahce macinda oynamayacak olan slovak golcü. konuyla alakalı nilay yılmaz'ın yazısı da şöyledir;

--spoiler--
Holosko'nun parmağı!
Ligin 6. haftasında yani 21 Eylül'de oynanan Manisaspor - Trabzonspor maçının 54. dakikasında Holosko, Manisa'yı 1-0 öne geçiren golü atar. Golün ardından tel örgülere tırmanarak gol sevinci yaşayan sarı kartlı Holosko, ikinci sarı kartını görerek kırmızı kartla oyun dışında kalır. Doğal olarak cezası bir maçtır ve hafta içinde Gaziantep Büyükşehir Belediye ile yapılan Kupa maçında cezasını çeker...
Buraya kadar her şey normal... Ancak Holosko soyunma odasına giderken hakeme orta parmağını gösterir... Aldığım bilgilere göre bu maçın gözlemcisi Bülent Yavuz, Holosko'nun parmağını raporuna yazar... Ancak nedendir bilinmez, TV görüntülerinde de olan, gözlemci raporunda da yer alan parmak hareketinden dolayı tedbir bir maç sonra -istanbul Belediye maçından sonra-, yani 10 gün sonra konur. Bilin bakalım Holosko'nun oynamayacağı maç hangisidir? Fenerbahçe...
Bir soru daha sormama izin verin lütfen! Manisa'nın Trabzon maçından sonraki maçı istanbul Belediye ile değil de Fenerbahçe ile olmuş olsaydı, Holosko'ya tedbir yine 10 gün sonra mı konurdu, yoksa yetkili merciler yüksek görev bilinciyle hareket eder tedbiri elden bırakmayıp hemen mi tedbir alırdı?..
Af buyurun, sorularım bitmek bilmiyor! Belki ben bilmiyorum, bu işlerde usül farklıdır. Fakat bir futbolcunun iki ayrı cezası mı olur? Neden bizim ligimizin işleri çok çetrefillidir? Ve neden Tahkim'in karar verdiği bir maç hala tescillenmemiştir, beklenen başka bir şey mi vardır? Yoksa büyüklere endeksli bir ayrıcalık kontenjanı mı vardır süper ligimizin?
Biz böyle bir ortamda maçları seyretmeye devam edelim, bu maç olmaz bi dahaki maça bakalım, puan ya da puanlar almaya gelelim, gol ya da goller bulalım... Kimin şampiyon olacağını merak edip duralım...
--spoiler--
- fenerbahçe'nin korkulu rüyası olduğu tescillenmiş sporcudur.
- haluk ulusoy'un fenerbahçe yalakalığı yapmak için gecikmiş tedbir koydurduğu futbolcdur.
Büyük ihtimalle devre arasında galatasaray'a transfer olacak ve bizleri sevince boğacak süper yetenekli forvet.

edit: Beşiktaş kaptı hayırlı olsun.
beşiktaş'ımızın da gönlü kendisinden yanadır..
higuain le takas edilmesi pekte güzel olacak oyuncudur.
posta gazetesinde gördüğüm, giydiği manisaspor şortu ve üstündeki Bjk formasıyla Beni fena halde yarmış futBolcu. Birader Bari aşşağıları göstertme de aBsürdlük olmasın. kendisi nasıl topçu Bilmiyorum ama, gönlü taBiiki her genç futBolcunun top oynamak istediği Bir takımdadır.
alınsın.
higuan ile takas edilirse bobo ile çok güzel bi ikili olacak ve beşiktaşı havalandıracak futbolcudur.
2006 yılında fenerbahçe'ye attığı müthiş golden sonra fener maçlarına çıkması bir şekilde engellenen futbolcu.
fotomaçın haberine göre tam 8 kulübün * * * * * * * peşinde olduğu oyuncu.
Beni bir Manisalı olarak, 10 numara gururlandıran kişi. pis şut çeker, fena çalım atar, defansı maymuna çevirir. Son duyduğuma göre Charlton Athletic Manisaspora 7.5 milyon euro önermiş, hayırlısı olsun...
beşiktaş ın istenen parayı çok bulup, transferinden vazgeçtiği futbolcu.
beşiktaşımızın gereksiz bir biçimde talip olduğu ve çok yüksek bedeller ödeyerek transfer etmeye niyetlendiği, yeni bir youla faciası olması kaçınılmaz olan yetenekli fakat beşiktaş'a gelmesi anlamsız futbolcu.

kendisi bobo ile benzer karakterlerdedir. bekiştaş'ın gerçek ihtiyacı ise, fiziki yapısı kuvvetli, hava üstünlüğü de olan mehmet yıldız'dır. holosko'ya göre ucuz olan ve beşiktaş'ın aradığı hücumcu olan mehmet yıldız yerine, holosko'yu almak isteyen futbol fukaralarına da selam göndermek isterim...

gökhan güleç'e de 2 milyon euro ödendi bugün denizlispor'da kiralık!

holosko yetenekli bir futbolcudur buna en ufak bir sözümüz yok ancak, bobo ile yanyana oynayamayacak nitelikte olan bir futbolcuya milyon eurolar döküp, transfer edip, oynatamamak, oynatmak adına bobo'yu kesmek, ne yardan, ne de serden vazgeçebilmek tuhaf sonuçlar doğuracaktır.

eğer holosko başka bir takıma giderse ve 2 sene içinde değeri 14-15 milyon euro yaparsa da kimsenin dövünmesine gerek yoktur! çünkü holosko beşiktaş'ta oynarsa 2. youla faciası olur ve asla 14-15 milyon euro etmez...

yoğun istek üzerine edit: holosko kötü demedim, "başka takıma giderse değerini 14-15 milyon euro bile yapar" dedim. holosko geldiği dönemde 4-4-2 oynayan bir beşiktaş vardı. bobo-holosko olmaz dedim hala da arkasındayım bu düşüncemin. eğer klasik 4-4-2 oynayacaksak, nobre-bobo veya nobre-holosko olur. bu sezon da beşiktaş her ne kadar çok kaliteli bir kadro olmasa da 4-3-3 oynadı doğru şekilde ve holosko ileri 3'lüde sağ kanattaydı.
şu sıralarda kendisine biçilen fiyatlarla beni dumura uğratan forvettir. tamam fena topçu değildir ama 6 milyon euro edecek adam değildir. manisa vestel'in desteğini çekmesinin ardından tek umudu holosko'nun bonservis bedeline bağlamıştır. ama fazla naz aşık usandırır elde patlar adam valla.
eğer beşiktaş paraya kıyıp alabilirse boboyla birlikte ortalığın tozunu atacak olan forvet.
an itibariyle dha dan bjk ye transfer haberi gelen oyuncudur. karşılığında burak, koray ve 5 milyon euro verildiği söylenmiştir. biraz pahalı sanki.
burak+koray+5 milyon euro karşılığında 2. youla vakası olacak olan futbolcu.

-aha buraya yazıyorum, 5. maçta ıslıklanarak sahadan ayrılmazsa tükürdüğümü aynen yalarım-

burak zamanında büyük paralarla alındı, keza koray aynı şekilde. mehmet yıldız gibi şu anda türkiye'nin en iyi hücum oyuncusunu peşin 4 milyon euro'ya alabilecekken, 5 milyon üzerine de gelecek vaat eden topçu diye alınan burak, üzerine koray. burak mal hadi onu verdin, koray da bazen kötü oynamakta ama cisse olmadığında ne olacak? ya da nobre'yi oyundan aldığında(!) ertuğrul hoca kimi sahaya sürecek koray'ın yokluğunda?

ulan bu kadar para verdiğiniz oyuncu elimizde patlayacak allah belanızı versin ulan! ertuğrul hoca, eğer bu maliyete aldırdıysan bu adamı, zerre futboldan anlamıyorsun!

holosko ve bobo yan yana oynayamaz! beşiktaş'ın gereksinimi bobo'nun yanına yıpratıcı ve iyi bir pivot santrafor iken, bu futbolcudaki inat nedir?

(bkz: tüpçü istifa)

edit: "aha buraya yazıyorum, 5. maçta ıslıklanarak sahadan ayrılmazsa tükürdüğümü aynen yalarım" sözümün üzerine değil tükürüğümü, balgamımı kusmuğumu bana yalatan oyuncu. ama yine şu düşüncemin arkasındayım, nobre konya'da golü çakmasaydı, ertuğru hoca bobo-holosko ikilisini oynatacak ve bu sistemde de holosko bu kadar ön plana çıkmayacaktı.
eğer doğruysa manisaspor'un ucuza bile sattığı futbolcu. yine haber doğruysa, bu yönetim anlayışı varken daha pahalıya da olabilirdi.

edit: ne kötülüyon lan?
beşiktaş'ın yaklaşık 7 milyon euro değerine aldığı oyuncu.

fenerbahçe bu fiyattan daha azına roberto carlos'u aldı.

galatasaray bu fiyata lincoln'u aldı.

sonra niye beşiktaş başarısız diye sormasınlar.

böyle başa böyle tarak.
beşiktaş'ın değerinden çok daha fazla maliyete getirdiği slovak forvet. 5 milyon euro zaten büyük bir para. bunun yanına burak gibi genç ve çalışırsa iyi performans verebilecek bir oyuncu ve koray gibi joker bir oyuncuyu veriyorsunuz. karşılığında büyük takım tecrübesi olmayan bir forvet oyuncusu alıyorsunuz. tamam holosko iyi oyuncu izledik 3 büyüklerle olan maçlarında adamı. hepsinde geniş alanlar buldu ve defans oyuncularını silkeledi attı. dar alanda oynamak zorunda olan büyük takımlarda ne yapacağı belli değil. senin gökhan güleç diye mis gibi bir forvetin var nedir bu para harcama arzusu. nobre, bobo, higuain, batuhan, gökhan güleç, ibrahim akın, burak yılmaz gibi hücum oyuncuların var bunların içinden sadece bobo'dan verim alabiliyorsun. niye aldın lan öbürlerini diye sormazlar mı adama? ulan fenerli olmama rağmen içerledim şu transfere ha demirören'le olmaz bu işler hocam!
beşiktaş tarihinin en büyük kazıklarından birini yemiştir sayesinde, ne lan bu burak+koray+5 milyon euro,* tek kelimeyle oha diyor ve bu güne kadar göremediğimiz meziyetlerini görebilmek adına, kendisini göz altına alıyoruz efenim...

ha bi de, eğer beşiktaşlı duruşunda bahsediliyorsa kulübün kapısından içeri girmemesi gerekirdi, son maçta kendisini oyundan alan giray bulak'a milyonların gözü önünde "fuck you" diyen bir futbolcunun, ertuğrul sağlam gibi efendilik abidesi bir teknik adama neler söyleyeceğini kestirmek de o kadar zor değil...