bugün

internetteki haber sitelerinde başladığı köşe yazarlığı, yenişafak ve takvimde devam etti. sanırım sabah' a geçmek için bir süre çaba gösterdi ama olmadı, takvim' de onu kesmedi bıraktı. ters cephe' deki ateşli ortamda gölgede kalsa da halinden memnundu. ramazan' ın 1' inde işine son verilmiş. bu duruma çok bozulan fikri bey, öyle bir röportaj vermiş ki resmen içini dökmüş;
--spoiler--
bu kadar tırı-vırı insan medyada yer bulurken ben yer bulamıyorum. ayşe özyılmazel’in sabah gibi büyük bir gazetenin hem de ikinci sayfasında hem de “günde kaç kez seks yapılmalı?” diye köşe yazdığı bir ortamda ben yazı yazamıyorum.
--spoiler--
http://www.bizimtava.com/...eni-isten-kovdurdular.php

fikri akyüz ters cephe' dyken "yahu bu adamı bugün' de neden yazdırmıyorlar ki zaten vasatın altında bi gazete verin bi köşe" diye kendi aramızda konuşuyorduk ama durum bildiğimiz gibi değilmiş.
--spoiler--
-ters cephe`den kovulunca kendinize yeni bir mecra aradiniz mi?

serhat albayrak biliyorsunuz atv-sabah dahil grupta medya grup başkanı.. en son ters cephe’den işime son verilince, daha iki gün önce cebinden aradım. ona “serhat bey, ben artık sadece osman gökçek’in beyaz tv’sinde bir program yapıyorum. sağ olsun o imkanı sağladı. iki aydır oradayım. demek ki o da olmasa ben tamamen boştayım. ama ben diyet miyet gibi bir algının doğmasından allah’a sığınırım ve bundan taaccüp ederim. lafın kısası, ben sabah’ın pazar ilavesinde haftada bir gün yazabilir miyim? gazetede yazmayı çok istiyorum ama yazamıyorum.. en son ters cephe’den gerekçe olmaksızın kovuldum. yani bana denilmiş oluyor ki, fikri sana medyadan zırnık yok.. iyi de benim çalışmam lazım, rantiye değilim, ben bir şekilde hayatımı idame ettirmem lazım” dedim. bu talebim de kabul görmedi.. ben sana takvim’de yaz demiştim, kendin çıktın dedi.. tamam da kavga ederek mi çıktım, aleyhte bir laf mı ettim.. düşünüyorum, düşünüyorum ben ne yaptım diye, bir türlü bulamıyorum.
--spoiler--
fazlasıyla acziyet içeren bir söyleşi olmuş. biraz daha dirayetli durulabilir. "rızkı veren allah' tır" fikri akyüz.
rasim ozan kütahyalı'nın en azından daha üsturuplu konuşan türü olan kişidir.
klişe muhafazakarr yazar. ümit zileli ayar üstüne ayar veriyordu bu şahsa. hoş ilkokula giden bir veled bile onu nakavt eder ya neyse...

şimdi efenim, bu şahıs sürekli lafı eveler gevelerdi ki; zileli sürekli sadede gel demek zorunda kalırdı, zileli ona ''sen bunu nasıl dersin diyince'' korkudan hemen 180 derece dönerdi...

neymiş delikanlı olmak önemliymiş, yoksa rok bile kovulmazken siz kovulabilirmişsiniz...
ciddiyetinin samiyetsizliğini,bilgisizliğini ve yorum gücünün tek taraflı çalışmasını örteceğeni sanan değişik bir tipdir.
garibe...

http://www.facebook.com/h...499052381435&comments
-mış'lı muş'lu o kadar çok boş konuşuyor ki, insan nasıl bu kadar cahil kalabiliyor inalılır gibi değil.
yazık demek bile bu adam için yazık...nasıl avukat olmuş..nasıl yazar olmuş...nasıl tvlere çıkıyor..vah benim güzel ülkem...aslında zavallı bir adam...gene diyeyim hadi..yazık benim fikrime gitmeyin bukadar üzerine..
"tam 20 aydır muhafazakar ve liberal medyada yer bulamadım.anılan mecradaki tv'lerde de profesyonelce iş bulamadım.sadece konuk oldum.yani"
"kalkıp da diğer medyaya kapak atmak için takla atmadım ki şimdi fikirsel kopma yaşamış olayım."
"tabii beyaz tv'deki programım hariç, o da sağolsun osman gökçek'in sayesinde oldu."
"kişisel ihtiraslarına kurban giden, üç kuruşluk menfaat için dört takla atan karakter mütecavizlerinden olmayacak kadar iman sahibi biriyim"
"bunları duygu sömürüsü maksadıyla yazmıyorum.yarından itibaren hakkımda çıkabilecek spekülasyonlardan kendimi korumak için yazıyorum."
"sonuçta hakkımda hayırlı olan buymuş diyorum.beyaz tv'deki programı da m. faraç'ın geçen haftaki dibe vuran tavırlarından dolayı bırakıyorum"
.
"ben siyaseti para için düşünmedim ki.ama gelinen nokta şu:medya kapalı,siyaset kapalı.e, ben geçimimi nasıl sağlayacağım?"
"tv ye konuk olmak gelir getirmiyor ki."

dün akşam bu sözleriyle mağduriyetlerini bildirmiştir.
ne yapsak, aramızda para mı toplasak?
müthiş bir adam bu. hep var olsun, çok yaşasın . katıldığı programlarda kendisine söz verilmeyince küssün, programı terk etme tehdidinde bulunsun ama moderatör tarafından siklenmesin, söz alınca kimse onu dinlemesin, sürekli lafı kesilsin, saçları gözümüzü gönlümüzü okşasın, yıkama yağlama sektöründe çığır açtığı ak parti den milletvekili adayı gösterilmeyip g.t olsun vs vs yani kısaca hep var olsun, hep gülelim...
15/09/2011 tarihli 8. gün programında ki sözleri tarihe geçsin istiyorum;

başbakan r.t. erdoğan ın talimatı ile mit başkanının pkk terör örgütü temsilcileri ile görüşmeleri / pazarlık sürecinin ses kayıtlarının yayınlanması ve hükümet tarafından bu görüşmelerin yalanlanmaması tartışılıyor.

f. akyüz:

"venizelos ta savaş esnasında atatürk ile görüşmüştü" (nasıl gazeteci olduğunu sorgulamıyorum artık, iki devlet başkanının görüşmesini bu pazarlık süreciyle nasıl aynı kefede değerlendirirsin!)

"eskiden de devlet pkk ile görüşürdü ama şimdi ki görüşmeler iyi niyetli, eskiler savaş sürsün istiyordu" (biri çıkar bunu kanıtlayabilir misin dediğinde sürat ifadeni merak ediyorum, aslında merak etmiyorum sizde ki pişkinlik başa çıkılır gibi değil)

"başbakan görüşmeleri nasıl açıklayabilirdi ki, şehit cenazeleri vesaire vesaire..." (şehit cenazeleri, vesaire vesaire..., pek yorum yapasım yok, teknik olarak ise başbakan demokrasilerde halkın temsilcisidir, böyle mühim ve nazik bir konuda tüm milletin haberdar edilmesi gerekir, her boka referandum yapma zihniyetli hükümetin bunu düşünmemsi pek manidar.)

fikri akyüz, senin akp yalakalığın mide bulandırıcı!
ey fikri akyüz!!! ey iktidar yalakası, yazdığın tweet ile çok önemli bir şey söyledin değil mi? bırakın artık şu birlik ve beraberlik zırvasını. çok sevdiğiniz iktidar partisi' nin neden hep zor zamanlarda aklına geliyor diğer hiziplerle dayanışmak ?

( burası önemli) acaba birlik ve beraberlik kisvesiyle kendi suçluluklarını örtmeye mi çalışıyorlar? ne dersin?

ey fikri!! senin vatansever olduğun ülkede ben vatan hainiyim, şerefsizim ve bundan gurur duyuyorum.
görsel
yiğit bulut'a karşı sert tavrıyla bilinir.
Süheyl Batum'un öğrencisidir.
Demokrat bir yazar. En azindan ilkesiz degil.
gereksizdir kanımca.
yakın ve yanında sözcükleri üzerinden kendince aforizma üreten vasat zeka ve kalemli yazar.
Bana "Hırsız Başbakan'ı niye destekliyorsun? diyorlar. Evet HIRSIZI destekliyorum. Çünkü icraatıyla gönlümü ÇALDI! diye twit atan akp yanaşması. namı fikirsiz fikridir.
Akşam gazetesi yazarı Fikri Akyüz, bugün kişisel Twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu.

Akyüz istifa gerekçesi olarak Ahmet Zeki Üçok'un 'Paralelin silahlı örgütü: Ötüken' manşetini gösterdi ve Akşam gazetesinin '28 Şubat medyasından daha beter bir çizgide olduğunu' belirtti.

http://www.medyatava.com/...-aksam-dan-ayrildi_105842
her ne kadar akpli de olsa yine de vicdanı olan yazardır. artık olayların nerelere gittiğini görmüştür. ya da cemaati daha güçlü görüp tarafını almıştır. bu yüzden akşam gazetesinden istifa etmiştir.
fazla değil 42 gün önce, bir sözlük yazarı tarafından; fikirsiz akpli, hırsız destekçisi diye yerden yere vurulan, bugün istifa etti diye de vicdanlı denilen akşam gazetesi yazarı. fikirsiz vicdanlı. a akıllım fikirsiz vicdan ne işe yarar ? bu kadar yanar döner olmayın.
twitter hesabı patlatılmış. başbakan'a saldırıyor.
görsel

Sözcü ' nün haberine göre :

gazeteci fikri Akyüz 22 Şubat 2015'te attığı tweette "Bana 'gerizekalı' deyin ama 'Ak Parti'ye yalakalık yapıyor' demeyin. Aday adayı maday adayı değilim" demişti.

Ve 3 Eylül 2015...

Fikri Akyüz bir tweet atarak AKP'den aday adayı olduğunu açıkladı. Akyüz, "Ak Parti istanbul 2. Bölgeden aday adaylığı için bugün müraacatımı yaptım Hayırlısı ne ise o olsun" ifadelerini paylaştı.

gerizekalı.
Şu anda Cnn turk tarafsız bölgede akp yalakaligi yapan şerefsiz.
aday adayı olduğunu da açıkladı.
boş görüşlere sahip sözde gazeteci. evet.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar