gülmek için yazıldıklarına inandığımız, zeka küpüne batırılarak hazırlanmış, anlatmaktan zevk alınsa da genelde hafızalardan çabuk silindiği için kolay kolay aktarılamayan fıkraların; günlük hayatta başrol oyuncusu olarak bizi seçtiği olaylara dahil olmaktır.
(bkz: güler misin ağlar mısın)

Genelde karadenizde yaşanılanların yoğunluğu oluşturduğu söylense de, yurdum insanı (bkz: metin uca) her zaman tetikte olmalıdır. Akıllara zarar dialoglar içerir.

misal...

olay, 5 yıl önce Trabzonda okurken bi arkadaşla bakkala gitmemizle vuku bulmuştur.
Eleman önden girer ve gayet normal bir şekilde bakkala sorar:

-Abi, kısa marlboro ne kadar?

Bakkal, önce eline, sonra bize bakar; baş parmağıyla işaret parmağını sekiz cm kadar açar...

-işte bu kadar... *

_!?

(bkz: laz bakkal)
duruşmanın son celsesinde hakim kısa kararı yazdırdıktan sonra davacı yaşlı adama dönerek;
hakim - seni haklı bulmadığımız için davanı reddettik, ama kararı temyiz edebilirsin.
yaşlı adam - ben niye temyiz edecekmişim, kendi b.kunu kendin temizle. *
cep telefonunuz çalar, aşağıdaki diyalog yaşanır. (as=arayan şahıs, mt=magictouch, te=telefon ekranı)
as - alooovv orası neresi?
mt - şu anda oturma odası, birazdan tuvalet olacak
as - hööö?
mt - sonra da bir işim var çıkacağım, sokak olacak.
as - hööö?
mt - arkadaşım aradığın şey cep telefonu, her yerde olabilir, hiç olmazsa önce kendini tanıtıp "kiminle görüşüyorum" diye sor.
te - call ended
uyanık bir çiftçi vatandaş, merhaba diyecek kadar tanıdığı bir avukatın bürosuna ziyarete gider.
hoşgeldin çay kahve fasıllarından sonra vatandaş tam asıl meseleye girip başındaki hukuki sorunu danışacakken gözüne duvardaki danışma ücrete tabidir yazısı ilişir. bir an duraladıktan sonra avukata döner ve;
-danışmak gibi olmasın da, hede höde bir davam vardı vs vs diye sorusunu sorar. * *
amca bürodan koskoca avukatı uyuttum gururu ile çıkar.
günün birinde zeytinburnu nda bulunan ismi malum alışveriş merkezinde dolaşıyoruz. iki genç hemen önde yürüyor ve sohbet ediyorlar. gençlerin isimlerini bilmediğimden onları alfabetik sıralayacağım, birine a diğerine b diyelim;

a-olm baksana dondurma büfesinde kredi kartmakinaları açıkta, kimse yok
b-e nolcak çalacaklar mı olm ?
a-olm manyakmısın , gelip kart çekerler
ben-allah islah etsin seni çocuk
Sivas'ta fıkraları aratmayacak bir olay bayan doktorun başına geldi!
Sivas'ın Suşehri ilçesindeki bir dinlenme tesisinde hastalığı nedeniyle şoka giren annesini ayıltmak için tokat atan kadın doktor, bu durumu yanlış anlayan çevredekiler tarafından darp edildiğini iddia etti.

Annesini dövdüğü sanılarak darp edildiğini öne süren kadın doktorun şikayeti üzerine, 4 kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ordu'nun Gürgentepe ilçesi Devlet Hastanesinde görev yapan uzman doktor N.A, 80 yaşındaki annesi N.G. ve çocuğuyla birlikte oyunu kullanmak üzere özel aracıyla Adana'ya hareket etti.

Sivas'ın Suşehri ilçesindeki bir dinlenme tesisinde mola veren doktor N.A, bu sırada bir rahatsızlığı nedeniyle şoka giren annesine müdahale etti.

Annesini ayıltmak için tokat attığını söyleyen N.A'ya, bu görüntüyü yanlış anlayan çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi.

Yaşlı kadını dövdüğü sanılan kadın doktor ile kendisine tepki gösteren vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan kavgada, doktor N.A'nın darp edildiği öne sürüldü.

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı gerekçesiyle olay yerine gelen ekipler tarafından Suşehri Devlet Hastanesine kaldırılan N.A, buradaki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Doktor N.A'nın şikayeti üzerine, kavgaya karıştığı ileri sürülen 4 kişi gözaltına alındı.
(bkz:
http://www.internethaber..../news_detail.php?id=95504)