bugün

yine pes in karşısında olmamış olan oyundur.
grafik olarak harika olan ve bana donumu degistirmeyi unutturan harika oyun. **
ses dosyasında jupiter öz yıldız sporun taraftar grubunun tezahüratlarının süper oldugu oyundur.
(bkz: başlık parsellemenin bokunu çıkarmak)
pes 10 ile yine topu dikecek olan oyun. *
(bkz: pes 2010)
volkan babacan ve irfan başaran' ın, a milli takım seviyesinde yerini alacağı oyun.
ilk traileri ağza çalınan bir parmak bal tadında yayınlanmış olan oyun.
http://www.youtube.com/watch?v=UqaYwf6o8JE
(bkz: bu sefer olacak)
muhtemelen konsollara yine süper çıkacak oyun. konsolu olmayan sefolar ise bilgisayarlara çıkan dandik fifa ile yetinecekler. oy yazık ya, sırf bunları özendirmek için futbol gibi kültürsüz bir oyunu bile oynuyorum.
pc sahiplerinin beklememeleri gereken oyundur. nasıl tanım lan o öyle, ben de çözemedim, gramer hatası falan varsa söyleyiverin.

yine bok gibi yapacaklar, sikimsonik grafikler için 50 gb ekran kartı falan lazım olacak. ben şahsen beklemiyorum hiçbir şey. ergen adamım, ps3 alacak paramız da yok. 10 sene sonra kendim alırsam oynarım fifa 20. bizim için bitti olm bunlar artık, en son 09 oynadık. biraz 10'a baktık. bilgisayarımız da kaldırmıyor zaten, pehey.

o değil de, izlanda ligi olursa banka soyar yine alırım ps3'ü de oyunu da ha. lig de eklemeleri lazım tüm bu güzelliklerin yanında hehe.
Bu sefer bomba gibi olacak izlenimi veren oynayacağımız zaman 2 maç yapıp tekrar pes 2011'i tıklayacağımız fiyasko.
oynanabilirlik açısından mükemmel olacak oyun

(bkz: fifa serisi)
en son oynadığım fifa2002ydi.
aslında zamane düşünürsek güzeldi de.
sonra win11 derken hayatımıza giren ps,ps2 ve ps3 yanında pes serisi fifayı unutturdu.
yine de fifa ustadır, saygıdır.
pc için yeni nesil next-gen grafiklere sahip olacak oyun. yani eski fifa serilerinde olduğu gibi balon toplar ve cüce adamlar görmeyeceğiz. ea'nin yalancısıyım.
ilk traileri yayınlandı saldırın hacılar gerçekten çok iyi.
http://www.youtube.com/watch?v=lF_t98LYYcA&feature=player_embedded
speedster, tackler, playmaker falan gibi özellikler eklemeye çalışmışlar oyunculara. fena fikir değil de tanıtım videosunda messi yoktu. ona ne diyecekler acep?

(bkz: prophet)*
kalecilik yapmak mümkün olacakmış, bu bir devrim.

düzeltme: world cup 98' de de kalecilik yapılabiliyormuş. uyardığı için boleyngirlilesevisenturk' e teşekkür ediyorum.

düzeltme 2: pes 2009' da da yama ile kalecilik yapılabiliyormuş. uyardığı için ne la bu x' e teşekkür ediyorum.

düzeltme 3: pes 2005' te bile yama olmadan kalecilik yapılabiliyormuş. uyardığı için northside' e teşekkür ediyorum.

düzeltme 4: ''pes 2005 diye bir seri yok, pes 5 var. ama fifa 11'de kalecilik yapmanın devrim olacağı doğru. çünkü be a goalkeeper şeklinde bir modu olacak ve kaleci olarak kariyer başlatabileceğiz. bu yüzden kaleci kontrol dinamiklerini çok daha çeşitli şekillerde aktarmışlar oyuna. ancak bu özellik sadece konsollarda var. yaptı ea yine yapacağını.'' diyen antitez' e teşekkür ederim.

başka bilgilendirme mesajlarına da açığım.
çok güzel bi trailer hazırlamışlar. ps3'te çok keyif verecek muhtemelen. bekliyoruz.
trailer ı güzel de son saniyelerindeki kaka nın valdes e attığı gol ayıp olmuş. bildiğin çok gocunduk barçalılar olarak. ayrıca 11 vs 11 olayı da bu yıldan itibaren fifa serisinin bir özelliği.
pc ile ps3 oyununu aynı ekibin yapacağı oyun. pes'i konsolda değil, her dalda tarihe gömecektir bununla beraber. pesonality özelliği ister istemez fifa street'i anımsatmıştır, iyi fikir gibi görünüyor demosu çıkınca anlayacağız uygulamada nasıl olduğunu.
pc ye de çıkacak olması iki üç yıldır katlandığımız pes eziyetine son verecektir.
şimdi pes ama yhaaaa ağbe diyenleriniz illa ki olacaktır. hemen gidiyorusunuz , adam gibi bir televizyona ps 3 ü takıp fifa 10u ya da 9u koyup susuyorsunuz.
eğer menajer modu türkiye ligi için önceki serilerde olduğu gibi saçma sapan buglar barındıracaksa çıkması çok da sevindirmeyen oyun.ligi bitiriyoruz,bir bakıyoruz ki kendi takımımız 34 maçla birinci olmuş,en yakın rakibimiz 36 maçla ikinci olmuş,üçüncü sıradaki 33 maçla sezonu tamamlamış falan filan.
oyunda artık futbolcuya özel gelişmeler olacak. servet topu tek hamlede kontrol edemeyecek. ailton tarzı tombul tombalak oyuncular yönünü kolayca değiştiremeyecek. selçuk şahin gibi düz oyuncular tek pas yapamayacak gibi gerçekçiliği artıracak gelişmeler insanın iştahını kabartıyor.
pesin türkçe olmasıyla ps cafelerde bu oyunu göremicez gibime geliyor. hadi hayırlısı.