bugün

çok bilmiş bir yazardır, adabı yoktur olmasını dileriz.
(bkz: tıp doktorları)
aynı ideali paylaştığım yazar. umarım o dreamland'de karşılaşırız.
sözlükte aynı hayali paylaştığı bir insanın var olmasından mutluluk duyan yazardır.

aynı zamanda kibirli değildir.üslup meselesidir.sözkonusu konuda kibrini açıkça gösteren yazara* da iki kelam etmiştir nitekim.

edit:buradan alttaki entry lerden birinde dendiği gibi 'karı bulmaya gidiyom' mesajını da vermedi aynı zamanda.ne bileyim değişik ithamlar bunlar,akla nasıl gelmiş o da ayrı söz konusu.
bakış açısıyla takdire şayan bulduğum yazardır. tanımam etmem en nihayetinde ancak entrylerinden bir profil çıkartmak gerekirse, kendi halinde ve kimseyi gereğinden fazla sallamayan, "düşüncelerini" çekinmeden söyleyebilen yiğit bir yüreğe sahiptir. elleri dert görmesindir.
okuduğunu anlamayan yazarımsı. troll.

bir de kendisine eksi verenlere hırsından dayanamayıp eksi verir. gereksiz yazar. yobaz.*

--spoiler--
çok hırslıdır çok.
bir de acayip bilgili bir yazardır. ah keşke bolca yazsa aydınlatsa bizi...
biz o kadar zavallıyız ki o muhteşemliğiyle bizi utandırdı.
korkarım ki bu gece oturup karmam üzerinde çalışıcak...
karma aralığının dediği gibi:
(bkz: düz adam)

--spoiler--
fikirlerini uygunca ifade edenlere asla eksi vermemiştir .fikirlerini hakaret edercesine ortalığa salanlara eksileri gönül rahatlığıyla vermektedir .

örneğin yobaz .fikirlerimin uyuştuğu bir tanımın içinde yobaz geçerse ne yapayım artı mı vereyim canım benim .o kadar zavallısınız ki birikiminiz yalnızca var olduğunuz çevrenin fikirleri .

bu arada çikita muz da fena değilmiş hani .
AKP'ye oy verenlerin ülkenin ezici çoğunluğu olduğunu sanan garibe...
(#10805796)

biraz incelesin: (#10814906)
bu memlekette yobaz olarak nitelendirilenlerin sadece ak partili olduğuna inanmayan yazar .kaldı ki o başlığın konusu bambaşka idi .fgfg gerçekten bu bağı anlayamamıştır .

tabi işin ak parti 16 milyonken diğer partilere oy verenlerin toplamının 26 milyon olması da var .yazar bir önermede 16 milyon kişinin yobaz,26 milyon kişinin aydın ilan edilmesini de anlayamamıştır .bu sebepten iki sefer gülücüğe tıklamıştır çoktan *
kaldı ki bana göre atatürkün eleştirilebilir olduğunu önce atatürkçüler kabul etmeli .neden ? çünkü bu önkabul size uygun tartışma ortamı hazırlar .o tartışma ortamında da atatürkün eleştirilemez olduğunu uygun bir dille ispatlayabilirseniz atatürkçü olma ihtimali mevcuttur .ama ona garibe,yobaz diyerek dışlarsanız hiç kusura bakmayınız .bu milletin zihninde küfürbaz geldiniz,küfürbaz gidersiniz inşallah .

benim yaşım 17 .ben benden başka dünyaların,fikirlerin de var olduğuna inanarak bu sözlüğe ve diğer sözlüklere üye oldum .hakikaten enteresan tespitler ve bakış açıları gördükçe ufkumu genişlettiğimi düşünüyorum .bu insanların içinde atatürkçüler de var .ama hiç bir fikir ortaya koymadan hakaret moduna geçenlerin fikirlerinin adamı olduklarını da düşünmüyorum .zira bana göre bir fikrin adamı olmak o fikri kişiliğinizin eksikliklerini kapatmaya alet etmek,küfretmek değil,inanılan fikre insanları uygun bir dille ikna edebilmektir .

son olarak ak partili değilim efendim .haklının asla olmayacağı sözlük başlıkları adlı başlığı okursanız bunu anlayabilirsiniz .peşin hüküm vermekle olmuyor .
(bkz: silme götünü kırık camla kestirirsin)
gözü kör kulakları sağar ucube yazar ayrıca fettonun sağ kolu.
nickinin açılımı double fetulah gülen sanırım.
günün birinde benden iyi bir ayar yemiş olması muhtemel.

(#11215838)
önce boşluk atıp sonra noktalama işareti koyan yazar.

şöyle yani;

bu yazarımız önce boşluğa basıyor ,sonra ;nokta ,virgül ,soru işareti ...her neyse koyuyor .
gereksiz yazar.
"sağ elimden kurtuldum olum karı buldum karıya gidiyom" mesajı veren adam. acaba ne kadar verdi genel eve, merak edilir.
uzun zamandır kendisi hakkında yazılanlara bakmamış yazar.görülen o ki ısrarla fethullah gülen ekolünden olmadığını belirtse de aynı eleştiriye maruz kalmıştır.

bak dostum ben kendime karşı dürüstüm.bu sistemin beni sadece göreviyle ilgilenmesi,düşünmemesi gereken bir robot olarak gördüğünün ve bu algıyla bana fazla fazla sorumluluk yüklediğinin farkındayım.bu sorumluluğun altından kalkmaya çalışırken tefekkür etmeye,düşünce dünyamı geliştirmeye inanın vaktim olmuyor.inanın sizin de olmuyor.lütfen kabul edin bunu,hiç birimiz fethullah gülen'in yazdığı bir kitabı okumadık ? kabul edin,hiç birimiz mustafa kemal'in nutuk'unu da okumuş değiliz..

bilmiyorum bilmiyorum bilmiyorum.ve bilmediğim mevzu hakkında peşin hüküm vermek istemiyorum.bir gün bir boşluk açıp,irademe hükmedip kim iyi kim kötü öğreneceğim inşallah.ama malesef ben bu eğitim sisteminin robotuyum,umarım böyle kalmayacak ve öğreneceğim.

lütfen,özeleştiri ilerlemenin başlangıcıdır.deneyin.bu beş yüz kitap bitirmiş aydın gömleği bol geliyor bize.kabul edin.
(#15478733) no.lu entrysi günah keçisi olmuş yazardır. ee milletin maksadı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.
Yanlış anlaşılmış ve ön yargılı davranılmış yazardır.
(#15478733) entrysini eleştiren herkese msj atan yazardır.

--spoiler--
arkadaşım ille adamı benim de ailemde başı açıklar var geyiğine sokacaksınız.belli ki bu hale hiç düşmemişsin o yüzden ne kadar aklı selim bi giri girilebilir bilmiyorsun.var git işine yahu.benim ederim ne ki sırf başı açık olduğu için bir bayana hakaret edeyim.

gel sana bir şey anlatayım.bir iç çamaşırcıya gittim.gitmez olaydım,içerideki bayan hakikaten soğuk terler estirdi adama.altı üstü lazım olan 2-3 şeyi alıp çıkacaktım.meğer abla da baya bilindik bi ablaymış iyiymiş hoşmuş.şlak diye vitrinden bi iç çamaşır çıkartıp dedi ki bu bana yakışır mı ? dedim abla kafa iyi heralde.derken muhabbet gelişti.

bak şimdi bu ablanın niyeti kötü mü ? hayır.sadece şakadan hoşlanıyor.ben de oradan geçtiğim zaman abla burdan geçen erkeklerin iliğini kurutuyosun be yine bugün çok güzelsin falan diyorum gülüyor sağol yakışıklım benim falan diyor.benim laf atmaktan kastım budur.rahatsız olmayacak insanlara böyle şeyler söylenir.karşılıklı muhabbettir bu.
--spoiler--

neyin kafasını taşıyorsun cidden anlamak zor.
Gergin bi arkadaş.

Tek bir bakışla hangi kız laf atılmasından rahatsız olur, hangisi olmaz anlayabiliyor.

Bu konuda kendince ölçütleri var. Falan filan. Daha da yazılmaz hakında. Malzeme bu kadar.
entryi eleştirenlerle birebir konuşmayı istemiş yazar.ama hakikaten inanılması güç tespitlerin adamları ortaya çıkıyor.

tek bir bakış olayına artık hiç girmiyorum.artık ağlayacam cidden bir insan bu kadar beyin fakiri olmamalı.ya da okuma üşengeçliği yapmamalı.
(#15478733)

"Onlar ki laf ile verirler dünyaya nizamat,
Bin türlü teseyyüp bulunur hanelerinde"

ziya paşa
entry sine önyargılı davranılan yazar.
zavallı yazar. lafı başka yerinden anlayan insanların hakaretlerine maruz kalmış.
gereksiz bir şekilde çok üstüne gidilen yazar. demek ki neymiş; önyargıları düşünüp öyle entry girmek gerek. bir kelimeyi görünce gözü dönen şahsiyetler var.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar