bugün

fethullah hoca efendi hazretleri'nin amerikada yaşadığı evinin önünde göndere çekilmiş bayrak, amerika birleşik devletleri'nin bayrağıdır. ne garip değil mi? bu ülkenin vatandaşı bir adam, amerika'da kendi evinin girişine amerikan bayrağı asıyor.

http://www.odatv.com/Siya...ni_haber_yapti-16617.html
koskoca bir yalandır.

Yahu allah aşkına yeter artık bu ülkenin bu tarz tartışmalardan çok canı yandı. Oyalamayın bizi böyle şeylerle yeterrr!!!
Hala savunan bazı vatandaşların (!) gözlerinin içine sokulası haber - haberlerdir.
(bkz: Sevenlerinin kötüleyeceği entryler)
şaşkınlıktan şoka girmeyi sağlayan bayrak.

"fettoş'dan hiç beklemezdim" düşünceleri beyinleri acıtıyor. o derece.

ironi bi yana;

"cia ajanından korsan bayrağı mı bekliyordun lebraam?" denesi.
ağızlarını açtıklarında akıldan, objektiflikten bahseden adamların inanmayacağıdır.

çünkü, stv'den teyit edilmemiştir. zaman da "vardır" dememiştir. kartel(!) basının uydurmasıdır onlara göre.

hatta gönder amerika'ya göster bayrağı yine inanmaz "yalan" der. stv'den teyit, zaman'dan "evet amerikan bayrağı" onayını bekler.

sonra çıkar hala akıldan, objektiflikten bahseder.
doğal bir haberdir. ırak işgali öncesi abd aleyhine basın-yayın organlarından tek söz ettirmeyen bir meczuptan zaten ne bekliyordunuz ki dedirtir.
neden acaba hiç şaşırmadım dedirten haberdir. vatandaşı olduğu ülkenin bayrağı işte, e garipsenmesin lütfen bu durum. duyucak şimdi, ağlar, mağlar!
sahibinin kim olduğunu gösteren bayrak.
(bkz: patriot)
hürriyet gazetesi yazarlarından biri gitmiştir bu eve.
ve bir de fotograf bulunmaktadır.
fotograftaki bayrak türk bayrağına benzememektedir.
ama yine de kesin bir şey söylemek zor.
karar sizin.
herkes araştırabilir, sonuçta soyut bir şey değil somut bir şey yoruma gerek yok.
gülen'i sevmek ya da sevmemek de değil olay.
olay bayrak ne bayrağı olayı.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/11906866.asp
(bkz: bop) ve (bkz: fethullah gülen i anlamak)
1.si fotoğrafta görünen ev o ev değildir...
2.si o bayrağın direği var ya...*
(bkz: gördük montajı)*
yadırgamanın aksine sevindirmesi gereken haber. umuyorum ki doğru olsun. çünkü, bayrak kutsaldır.

edit : acıttım mı ablası?? *
abd'de bir gelenektir, bu tip bahçeli evlerin önüne abd bayrağı asılır. şimdi, fethullah efendi hali hazırda abd'deki bu bahçeli, çiftlikvari evinde yaşadığı için normaldir. belkide bulunduğu muhitin tepkisini çekmemek, duruma uyum sağlamak için astırmış olabilir. ki abd toplumu bu hususta çok tutucu. mahalle baskısına kadar gider. madem abd yaşıyorsun asmalısın diye tepki gösterebilirler. neyse, zaten umurumda değil. ama benim merak ettiğim konu "ingliz kültürüne katkı ödülü" fethullah efendiye neyin karşılığında verilmişitir? hangi katkısı bu ödüle layık görülmesine neden olmuştur? yoksa bayrak dediğin ne ki be gülüm. ben de yaşasam abd'de öyle bahçeli bir ev de en azından muhitin tepkisinden korunmak için asarım bir abd bezi sorun mu?
yalandır, montajdır, iftiradır...
koskoca hocafendi yapar mı öyle şey!

faşik ulusalcı,laikçi basın safsatası bunlar.

zaten hocafendi amerika'da yaşamıyor öyle gösteriliyor.

işte biz bu tarz cevaplara savunma refleksli kurulan cümleler diyoruz herhangi bir bilimsel geçerliliği de yoktur. belgeyle konuşanların yanında. ama surat köseleye döndüğünden yediği tokadı algılayamaz bazıları.
tükürsen nisan yağmuru sanır o derece yani.
emrinde olduğu ülkenin bayrağıdır. görmek istediğimiz ise dininin sembolü olan haçtır.
neden garip gelmiştir anlamadım.adam zati abd de yaşamıyor mu? gayet normaldir.odasında da türkiye nin her köşesinin toprağı vardır.bunu da başlık yapın.
* *
gemen devletin toprağında, bir başka ülkenin bayrağını göndere çekmek yassahtır. turistik tesislerde bile, egemen devletin bayrağı diğer ülke bayraklarından daha yüksek bir göndere çekilir. belki sebebi budur. şimdi elin amerikalısı gelip, bodruma yerleşse, evinin önüne türk amerikan bayrağı gerse, o gün akşam çarmıha gererler kendisini.
hoca asmışsa kesin bir hikmeti vardır şeklinde yaklaşılması gereken olay. bizim anlayamadığımız, çözemediğimiz vede çözemeyeceğimiz mevzular bunlar. hem bak ne güzel her tarafta okullar açılmış, orda sabah-akşam istikal marşı çalınıyomuş, çiçekler-böcekler, kuşlar şakır şakır falan. ( çok kafası karışan müritler belletmen abilerine sorduklarında yukarıdakine benzer bir cevap alacaklardır. ben kendilerini bu zahmetten kurtarayım-olayı belleteyim dedim. maklubeye devam paşam. takma kafayı bunlara. )
kendi götüne giren malafata bakmayıp,başkasının burnunun kılıyla uğraşmak.
radyolarında ve kanallarında 7/24 "anadolu insanı" demagojisi çekerken ne kadar samimi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. mahalle baskısı, bayrak asmayana dayak falan filan tabii... ayrı bir çiftlikte yaşıyormuş lan neyin mahallesi?*
bayrak aslında gönlünde evinin önüne asmış çok görmemek lazım.
(bkz: amerikanın barış güvercini fetullah gülen)
(bkz: evlerinin önü boyalı direk)
(bkz: papa nın elini öpen fettullah gülen adamı)