bugün

büyüye maruz kalındığında okunması gereken sureler imiş.

(bkz: revenge of the cursed man)
her gece yatmadan evvel okuduğum surelerdendir. insana kendisini güvende hissettirir, kem gözlerden korur.
kutsal kitabımızın son iki suresi.

korktuğunuz anda yardımınızda hazır bulunan bir nevi manevi kalkanlardır.
bu iki surenin yanına bir de kevser suresi eklenerek yatarken okunur. sünnettir efenim.
kuran-ı kerimin halife osman zamanındaki düzenlenmesine göre son 2 suredir. gerçek son sureler hakkında itilaflar vardır.
nazardan korunmak için her gün okumayı alışkanlık haline getirmemiz gereken dualardır.
can simitlerimizdir.
korktuğunuzda hemen yanıbaşınızdadır.
Sabah akşam bu iki sureyi okuyan ve günlük hayatta sürekli okuyan kişi; cin insan şeytan şerrinden büyüden nazardan vesveseden fakirlikten ve her türlü kötülüklerden emin olur korunur.
mübarek surelerdir.
huzur veren surelerdir. hafaza melekleri yanınıza gelir falan.
ayet-el kürsi ile birlikte bir nevi kalkan oluşturduğunu düşündüğüm surelerdir.
yatmadan önce sevgili peygamberimiz sav ın okuduğu ve mübarek vucudunu eliyle mesh edip yattığını bilmekteyiz faydalı surelerdir 3 ihlas 1 fatiha dan sonra okurum ben hep tavsiyede ederim.
nazar için okunması gerekir.
bir müslümanın bu iki sureyi okuyup Allahtan yardım dilemesi yerine cansız bir cam parçasından ibaret olan o salak nazar boncuğundan medet ummasını saçmalık ve salaklıktan ibaret buluyorum.
sözlük yazarlarına bu geceki muhabbetten sonra yatmadan önce okumasını tavsiye ettiğim surelerdir.
Muavizateyn olarak adlandırılırlar. Sebebi ise içinde birçok şeyin şerrinden Allah'a sığınılmasıdır.(#)
fena halde kafiye içeren surelerdir.
Eğer yeni doğmuş bir çocuğunuz varsa en azılı ateist bile olsanız sizi allah'a inandıracak olan surelerdir.

altı değişmiş, karnı tok, gazı çıkarılmış olmasına rağmen yine de hüngür hüngür ağlaması durdurulamayan bir çocuğun ağlamasını küt diye durdurur bu sureler. daha önce de şahit olmuştum ama söz konusu insanın kendi çocuğu olunca bu olay gerçekten mucizevi oluyor.
hadi ateyizler bunuda açıklayın.

nazar ve kötülüklerin şerrinden allaha sığınmak için okunan surelerdir.
(bkz: safsata)
Peygambere büyü yapılması üzerine inen surelerdir. Muhtemelen medenidirler. Peygambere büyü için yapilan iplikte 11 düğüm oldugu icin iki surenin toplam ayetleri 11'ddir her bir ayet bir düğümü çözmüştur.
birinin gözünün içine bakarak okursanız, titremeye başlar.
1. Sonsuz kerem ve rahmet eden Allah 'ın adıyla (okumaya başlıyorum.)

2. (Biz her çağın müslümanına şöyle diyoruz) De ki: Mahlûkların Rabbine sığınmayı dilerim.

3. (Yani) O'nun yarattıklarının (iç ve dış) kötülüğünden,

4. Karanlıklar meydana getiren ve ortalığı karanlıklara boğanın kötülüğünden,

5. (insanlar arasındaki) bağları (koparmak için) üfürenlerin kötülüğünden,

6. Haset etmeye girişen hasetçinin kötülüğünden, (Allah'a sığınırım).
Karşidan karşiya gecerken gözleri bagli denek grubuna okutulmustur. Bir de gözleri bagli ve okumayan deney grubuna gore ölüm oranlari kontrol grubuna gore bir farklilik yaratmamistir.
Her gün evden çıkarken, her gece yatarken okuduğum surelerdendir...
hergün yatmadan önce okuduğum surelerdir. nazardan korur.