bugün

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Fanta Gençlik Festivali, 16 şehirde gerçekleşecek. 30 Haziranda izmitten başlayacak olan Festivalde, Şebnem Ferah, Ceza ve TNK ile 24 Temmuzda istanbulda sona erecek..

Şehirler sırasıyla şöyle;

30 Haziran izmit
1 Temmuz Ankara
3 Temmuz Samsun
4 Temmuz Trabzon
7 Temmuz Diyarbakır
9 Temmuz Gaziantep
10 Temmuz Adana
12 Temmuz Kayseri
13 Temmuz Konya
15 Temmuz Antalya
17 Temmuz Kuşadası
18 Temmuz izmir
20 Temmuz Bursa
21 Temmuz Eskişehir
23 Temmuz Tekirdağ
24 Temmuz istanbul
halka açık olmasından dolayı katılımın sakıncalı olacağını düşündüğüm organizasyon. bu tür festivallerde fortçuluktan tutun, hırsızlığa kadar bilumum tü kaka şeyler bolca yaşanmaktadır.

parası neyse verin adam akıllı kopun. neymiş öyle kapak biriktirecen bilmem ne...

(bkz: olme esegim olme)
eskiden eglenceli olan festival, artık deyim yerındeyse çivisi çıktı. apaçilerin yeni boy gösterme alanı .
izmir kısmında apaçilerin olmamasını umut ettiğim festival, mutlu bir konser dileğiyle.
Yarında kimselere vermeyin!
ankara ayağı bugün gerçekleşen festival. tnk, ceza ve son olarak şebnem ferah sırayla sahneye çıkınca epey düşündük "ceza nerden çıkmış, onu araya kim sokmuş?" diye. tnk grubu henüz pek meşhur olmadığı için, ceza da sürekli 10 gün önce çıkan yeni albümünden söylediği için şarkıları havada kaldı, millet harbi festival havasına bürünüp ortalıkta dolanmaya başladı. amma velakin şebnem ferah'ın sahneye çıkmasıyla konsere nasıl başlanırmış hepimiz gördük.

geriye ne kaldı şimdi dersek?
- ceza'nın kendisine şu şişesi atan ergen, şebocu gençlerimize cevaben şarkının içine koyduğu "bunları atanlar, ben hepinizin babasıyım, sizler de benim oğullarım" cümlesi
- şebnem ferah'ın yeni albümünden bir şarkıda* eline bagetleri alıp bateriye yaklaşık 5dk boyunca süper uyumlu eşlik edişi.
- yine şebnem ferah'ın çakıl taşları şarkısının 'benim umudum var..' kısmında -sanırım son zamanlardaki olaylara ithafen- söylediği "oğullarım olacak yaştaki hiçbir gencin ne sebeple olursa olsun öldürülmediği bir ülke umuyoruz biz" cümlesi.
trabzon ayağı dün gerçekleşmiştir, güzel de olmuştur.
kaç tane kapak toplanılması gerektiğini çok merak ettiğim festival.