bugün

Vault 76 bir kontrol sığınağı olarak inşa edildiğinden ve nükleer savaş sonrası Amerikan hükümeti’nin bile bel bağladığı bir yer olduğundan, sığınak deneyleri ile uğraşmadan, tüm Evrenin ve birimlerin doğumunu gözlemleyebileceğimiz bir oyun olacağını tahmin ediyorum.
Ek olarak 76. sığınak west virginia, washington dc dolaylarında yer alıyor. Ayrıca büyük savaş’tan 25 sene sonra geçecek olması new california republic gibi yeni devletçiklerin, arroyo gibi yerleşim alanlarının daha ortalıkta olmadığını bize anlatıyor. Yani ortalık biraz kaotik. E bu boşlukta, deneysel olayların olmadığı kontrol vaultunda biz ne yapacağız? Tabii ki hükümet adına çalışacağız.

Hatta muhtemeldir ki bir hükümet ajanını yahut enclave üyesini canlandıracağız. Lakin sonradan karakterimiz tarafından ihanet ortaya çıkarılacak(yani temiz delikanlı olup vault deneylerine karşı duracağız) ve vault çıkışını göreceğiz(ki bu ana hikayenin yarısında gerçekleşebilir. O zamana kadar vault içi meseleler ile uğraşırız muhtemelen). Ek olarak öyle geliyor ki Dünyayı ileri götürme ve savaş sonrasında yeni bir devlet tahsisi için çabalayacağız.
Ayrıca iddiayı büyütüyorum ve eli görüyorum; brotherhood of steel, Roger Maxson‘a yaptığımız yardımlar sayesinde bizim tarafımızdan kurulabilir. Oyunun başında da yine eski savaştan kalma bir power armor ile başlayacağımızı düşünüyorum.

Bu arada oyunun geçeceği bölge las Vegas(new vegas) şehri gibi(yukarıda bahsettiğimiz meselelerden, 76 önemli bir sığınak) hava savunma füzeleri ile nükleer bombalardan korunmuş birkaç yerden birisi olarak tasvir edilebilir. mr house yapabiliyorsa koca hükümet de kendi sığınağının etrafına iki tane lazer defansı koymuştur diye tahmin ediyorum.
Megaton benzeri olacağını sanmıyorum. O şans yüz milyonda bir olur, yani yaşandı bitti saygısızca.

Bekleyelim görelim.
Saçma konuya sahip fallout serisinin en çöp oyunu multiplayer olacak ve nükleer kodu bulanlar ortalığın mona koyacak.
Betasi cikmis herkes saldirmis durumda oyuna.
yaşadığım en ağır hayal kırıklıklarından biridir. mektup yazıp ucunu yakarak bethesda'ya yollamayı düşündüm. Böyle harika bir efsane buraya mı varacaktı? Elimde odun meczup gibi tek başıma dolanıyorum bomboş haritada, ne bir npc ne bir hikaye. Sürekli holotape bulup bir şeyler dinliyorum, robotlarla falan muhatabız. Yanımdan zıplayarak başka bir oyuncu geçiyor. Neymiş grup olup beraber oynayacakmışız npc o yüzden yokmuş. Yavrum herkes solo takılmak istiyor bu tip oyunlarda yahu, rpg oynuyoruz. Tek başıma var olacağım olayım o, neden tanımadığım insanlarla kulakta kulaklık grup olup uçan kakalak öldüreyim? Eğer onu yapmak isteseydim moba oynardım. Kahroluyorum her gün.

uzun sözün kısası, fallout serisinin beklentiyi karşılayamayan yeni online oyunudur.
1 haftalığına oynaması ücretsiz olmuş.

platform steam.