bugün

hepimizin amin diyerek karşılayacağı bir söz vesselam.
üniversite öğrencisinin bol bol kullandığı slogandır sayın sözlük. evde oturup akşama kadar internet başında vakit geçirmemi sağlayan parasızlığın gözü kör, dili lal, kulağı sağır olsun. iki gün öncesinden kalan şerbetimsi kolanın mahoş tadına ve kredi kartıynan alınan paketde ki son dal sigaraya bakarkene ne denir ki başka. kış günü gelen elektrik faturasına verdiğim bütün mal varlığımı düşünürken, iki teli kopuk gitar ile şarkı çalmaya çalışırkene başka ne denir ki. zaten ninem derdi Allah bu dünyada fakirle çirkinin belasını versin diye. ne alakaysa hoşuma gittiği için araya sokuşturuverdim sayın sözlük.
sebebi anlaşılamayan dilektir.
niye yani kör oluyo?
gerçekleri görmesin diye mi?
Artık fakirlerin de interneti ve nete girecek bilgisayarı vardır son haberlere göre.
işyerinde bazı arkadaşlarım var. acıktıkları zaman mek danılsı arayıp sipariş veriyorlar. yok efendim çikını, halka soğanı falan bi güzel oturup yiyorlar. üstelik 10 dakikada üstü başı ciks robocop gibi motorlu yakışıklı bir çocuk getiriveriyo. ben ise fakir olduğum içün param yok yani acıktığım zaman burada mavipınar diye ekmek arası tavukçu var 2 lira. gariban üstü başı salaş üstelik motoru da yok tüm gün bisiklet sırtında pedal çeviren hayatından bezmiş bir delikanlı getiriyor biz pis boğazlıları doyurmak içün. o kadar acıyoruz ki halimize birbirimize sarılıp 8 dakika ağlıyoruz. hayat lütfen bize adil davran.
(bkz: laikliğin gözü kör olsun)
(bkz: yaran yanlış okumalar)

not: şakirt değilim.
isyan cümlesidir.
arkadaşların içerken sen odada oturmuş tv izliyorsan bu sözü içinden tekrar ediyorsun demektir.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/892714
Kör olursa bizi de göremez oh mis.
Fakir beyanidir. Gönül isterki senle villamda bi sohbet edelim genç.
şu sıralar içten içe söylediğim.

ulan beş kuruş kıçı kırık bir maaş için şehrimi değiştiriyorum, maddi/manevi zorluklara göğüs geriyorum. sonra beni çalıştırmayacak eş arıyorum dediğimde de ben suçlu oluyorum, adaletini dünya, ben evimin kadını çocuklarımın annesi olmak istiyorum lan.
fakirliğin de fakirlerin de gözü kör olsun. dün 10 yıldır görmediğim arkadaşım aradı benden 500 tl borç istedi. ulan amk fakiri borç isteyecek dolandıracak başka adam kalmadı çevrende de 10 yıldır görmediğin adamı mı arıyorsun.