bugün

parası olmayan, geliri düşük olan erkeğin istenmemesi ve fakirliği dışında bahaneler bulunularak terk edilmesi.

ne badireler atlattı da ömrüm, sadece annesinin koynunda uyurken, dudaklarının arasına parmaklarını koyan o bebeği düşünerek avundum, sanki benim oğlummuş gibi. bir kaç ay geçse de imla hataları yapsa gülsem, diye bekledim. büyüyünce aynı hatayı yaptığında aforoz edilecekti tüm dil mezheplerinden oysa.

çok seversin ya işte, her şeyden çok seversin, sende gelecek bulamaz o sessiz sakin , taparcasına sevdiğin kadın. tahmin edemezsin, onun da havuzlu villalarda yaşayan insanların hayatına öykündüğünü, altında bir bmw x6' sı falan olmasını istediğini, gezip tozup , harcarken , çocuklarını bakıcıya, evinin işlerini ise hizmetçiye devretmek istediğini. güzel hayaller nitekim. son anda öğreniyor ama erkek niyeyse. ailesini bahane edeni bile varmış böylesi kadınların. ailenle evlenmeyeceğim be gülüm, desende kıvırır o. söyleyemez "ben parayı her şeyden çok seviyorum " diye

erkeğin babası mal mülk sahibi değildir, annesi belki ev hanımıdır, belki yetimdir, öksüzdür. adam gibi adamdır ama aldığı 2500 tl maaş olabilir en fazla şu hayatta. evi de yoktur, arabası da , bunların yanı sıra
istenilen adamdır. çokta yakışıklıdır belki, evlenilecek adamdır ama hiç bir şekilde bu vasfları değer bulamaz. eninde sonunda terk edilir.
utanmaması aksine kendiyle gurur duyması gereken erkektir.
şanslı erkektir. onu terkeden orospudan kurtulduğuna şükretmelidir.
neyse sakinim.
bir ustayla, bir filmler izah edilebilecek durum. sadri baba, çok büyüksün, çok. http://www.youtube.com/watch?v=M5Yxlxnn9qc
yalancı bir erkek olma ihtimali yüksek erkektir.

filmlerde hep gördüğüm bir olaydır aslında fakir ama yakışıklı genç zengin güzel kadına aşık olur. lakin yakınlaşmanın tek yolunu zengin kızla aynı statüde yani zenginlikte olması gerektiği sanılan en büyük yanlıştır. bir yalan söylenir ve olaylar gelişir.. iş anlaşılınca ise sırf yalan söyledi diye terk edilir.. şimdi burada küçük bir ayrıntı var; eğer bir türk filminde olursa sonunda yine sevenler ayrılmaz.. bir şekilde kız affeder.. diğer durumda yani hiç görmediğimiz durumda ise ve yine yani kız erkekten yalan söyledi diye ayrılıyorsa kimi çevrelerce ve terk edilen gururlu erkek için tam anlamıyla fakir olduğumu öğrendi ve fakirim diye beni terk etti duygusu oluşur. bu kadar uzun ve saçma niye yazdım bende bilmiyorum can sıkıntısı zor ve monoton olması ise daha bir zor..
çoktur. tamam kimse fakirsin diyerekten terk edilmez belki ama çoğu ilişki özünde parasızlık yapan nedenlerden bitmiştir. Örneğin; beni hiç eğlendirmiyorsun , hiç gezmiyoruz, hep çay bahçesine gelip çay içiyoruz sıkıcısın vs. gibi nedenlerden olabilir.
Utanmaması, kendisiyle gurur duymasının yanında enayi durumuna düşürülmeyi beklemeyip terkedilmesine izin vermeyen erkek.
iyiki de terk edilmiş olan erkektir. Öyle bir eşle ilişkiye devam etmesi daha kötüdür, hayatına devam etmesi lazımdır.