bugün

kesinlikle helaldir aksini iddia eden allaha şirk etmiş olabilir , kuranda faiz için pek bir şey geçmez faiz bankanın paranızı işletip ( borsa , bono gibi) size yüzdesel olarak bir ödeme yapmasıdır. faiz kesinlikle helaldir , faizin haram olduğunu düşünen arkadaşlar varsa vebali ben alırım siz ıng turuncu hesaba hemen üye olun.
Ayet inkarı olduğu gibi aynı zamanda inananlar bilir ki harama helal demek dinden çıkmaktır. Ama anlayana.
efendim, malumunuz üzere diyanetin de faiz yediği ortaya çıkınca "faizin helal" olduğu yönündeki ilmi mülahazalarım artık iyice ciddiyet kesbetmişti...

amma velakin bir imamın borçlarının faizi yüzünden bunalıma girip, intihar ettiğini öğrenince yine şüpheye düştüm...

http://odatv.com/n.php?n=...e-kendini-asti-2005151200

hayır, haşa ama acaba mübarek akp hükümetimiz, diyanetimiz ve de halife-i ruy-i zemin zıllullah hazretleri yanlış yapıyor olabilir mi?
islamiyete göre halen daha tartışılan durum. çeşitli din adamları tarafından farklı fetvalar yer alıyor.
dün bir imamın intiharından sonra, bugün de bir polisin, maddi sıkıntılar nedeniyle, eşini ve 11 yaşındaki kızını öldürdükten sonra intihar etmesiyle, hakkındaki kuşkularımın derinleştiği tespitimdir mümin kardeşlerim...

http://www.milliyet.com.t...i-oldurup-gundem-2062985/

yahu mübarek akp hükümetimizin döneminde ekonomimiz "uçmamış" mıydı? nedir bu ülkenin üstüne çöken sıkıntının, acıların, ölümlerin sebebi yarabbi? yandaş kardeşlerim, siz ne diyorsunuz bu olaylara?
mümin kardeşlerim, malumunuz üzere bu mesele kafamı fazlasıyla karıştırmaktadır. bir öyle diyorum, bir böyle... ne diyeceğimi ben de şaşırdım artık... işte bunlar hep imtihan ama hakikaten de pek zor bir imtihan...

tam faizin helal olduğu yönündeki görüşümden vazgeçmek üzereydim ki güzide gazetemiz vahdet'in şu haberi gündeme geldi:

http://odatv.com/n.php?n=...ali-gundemi-bu-1506151200

bakınız, alkolü, kumarı, fuhşu saymışlar ama faizi sorun olarak görmüyorlar!.. oysa ki mübarek akp hükümetimiz döneminde en büyük patlama faizcilikte olmuş, faizcilik tabana yayılmıştı!..

allahım sen aklıma mukayyed ol...
mübarek akp iktidarımızın kuran meallerinde "gerekli" düzenlemeleri yapmasıyla kesinliğe kavuşan gerçektir.

http://odatv.com/n.php?n=...k-haram-degil--0807151200

allah-u ekber, allah-u ekber... işte şu sözlük köşelerinde çırpındım durdum... ilim sahibi tek bir yandaş mümin kardeşim çıkıp, ilk mesajlarımda ifade ettiğim, mübarek akp hükümetimizin yaptıklarıyla (faizi halkın tabanına yayması) -sözde- faiz yasağı arasındaki çelişkinin izahını yapamadı.

aciz, içlerinde imam ve polislerin de olduğu birilerinin borç batağı yüzünden intihar etmesi üzerine şaşkına döndüm. mübarek iktidarımızın islami hassasiyetlerinden zerre şüphem yoktu elbette... amma şeytan insanın aklına türlü vesveseler sokuyor işte..

rabbime ve zıllullah halife efendimize şükürler olsun ki faizle ilgili ayetlerin yanlış anlaşıldığı kesinlik kazandı. yüksek islami ilimleri şöyle mübarek bir zattan (bkz: rte nin şeyhinin ışidçi çıkması) alan bir kişiden başka türlüsü beklenemezdi tabi ki...

tutmayın beni müminler, şükür namazı kılmaya gidiyorum...
mübarek başbakanımızın da doğruladığı (bkz: davutoğlu nun kredi kartı artışı ile övünmesi) gerçektir elhamdülillah...

üstelik mübarek başbakanımız "allah sayısını, bereketini arttırsın" diye dua bile ediyor... amin ya mübin...

müslüman, gaflete dalma, gör artık şu gerçekleri...
aziz kardeşlerim rabbime şükürler olsun ki imamlarımız da sonunda cehaletten kurtuldular. işte bir çoğu diyanet iş sendikamızın dağıttığı faizli kredinin peşine düşmüşler (bkz: diyanet sen in faizle kredi vermesi).

bunca kanıttan sonra, bir taraftan, her gerçek müminin yapması gerektiği gibi, mübarek akp hükümetimiz hakkında tek kelam etmemeyi sürdürerek, diğer taraftan domuz gibi inat edip, hala "faiz haramdır" diyecek mümin kardeşimiz çıkar mı bilemem...
ortaya koyduğumuz kanıtları anlamaktan aciz olan kimi mümin kardeşimizin hala "atma recep" diyerek muhalefet ettiği gerçektir.

neyse ki her müminin boynuna borç olan biat yükümlülüğünü hiçe sayarak, faizi imamlarımız arasında bile yaygınlaştıran mübarek akp hükümetimize -neuzübillah- laf etmeyip hakire laf etmekle yetinmiş.

evet, mümin kardeşlerim, gönül ister ki siz de mübarek akp hükümetimizin icraatlarının ve cehaleti müminler arasından silmek için yaptıklarının farkında olun benim gibi... mamafih aranızda kaz kafalı kardeşimiz çoktur... yine de mübarek akp hükümetimiz yerine hakire sövmeyi tercih etmeleri, hala iman üstünde olduklarının bir delilidir.

kardeşlerim, sakın, bakın sakın diyorum, mübarek akp hükümetimize sövmeyin. illa sövecekseniz onun yerine bana sövmeniz evladır... anladım, faizin helal olduğunu bir türlü kabul etmiyorsunuz. o zaman faizin bunca yaygınlaşmasının suçlusunun ben olduğumu varsayarak bana sövün ama zinhar mübarek akp hükümetimize laf etmeyin allah rızası için!...

yoksa imansız gidersiniz a melunlar!...
allah'ın faizi açıkça haram ettiğini ve de kuran-ı azimüşşan'da faize girenin allah ve resulü ile savaşa girmiş sayılacağının buyurulduğunu iddia eden kimi cahilin, savunanı kafir ilan ettiği haklı tespittir.

"faiz helaldir" diyen kafir oluyorsa, ümmet-i muhammet içinde faizi yaygınlaştıran, tabana yayan, imamlarımızı bile faizci yapan mübarek akp hükümetimiz ne oluyor a cahil?

cahil esnaf takımının boş lakırdılarını dikkate almayınız mümin kardeşlerim. şunun haline bir bakın!.. dinimizi mübarek akp hükümetimizden bile iyi bildiğini sanıyor gafil!...
Faiz helaldir demek başka faiz kullanmak başkadır.
Faiz nedir bunu önce masaya yatırmak lazım. Dini bir tartışmaya girmek için yazmıyorum. Bugün faiz dediğimiz olgu ile veda hutbesinde anılan faiz acaba eşit statüde mi önce bunu tespit edelim.
"faiz helaldir demek başka faiz kullanmak başkadır" diyenlerin, "ya faizi yaygınlaştırmak, halkın faize gark olması için daha önce hiçbir hükümetin yapmadıklarını yapmak nedir?" sualine yanıt vermeden muhalefet ettiği gerçektir.

çok şükür, dinimizi yeteri kadar anlamadıkları ortada olduğu halde mümin kardeşlerimde iman hala muhkem... aralarından, "allah rızası için emr'il bil maruf, neyh'ül anıl münker" yapmak gibi bir güdüye kapılarak, faizi tabana yayan mübarek akp hükümetimize "allah rızasını particilik gayretinden üstün tutmak" saikiyle, laf etmeye yeltenen bir sütü bozuk çıkmadı hala!...
faiz helaldir demek dinden çıkmak demektir.
benden söylemesi.
Anladık ironi yapıyosun. Faiz haramdır; faizi yaygınlaştırana da, helal kılana da, kullanana da veyl olsun. Oldu mu?
fazlası haram olmasa da mekruh olan helaldir müminler. bakın kimi yurttaşlarımız ne hale düşmüş:

http://www.sozcu.com.tr/2...olan-kisi-sayisi-1075032/

şimdi bunun suçlusu faizi helal kılan mübarek akp hükümetimiz mi? haşa! sümme haşa!..
elhamdülillah doğruluğu mübarek akp hükümetimiz tarafından teyit edilmeye devam edilen ilmi tespitimizdir.

http://www.milliyet.com.t...detay/2249994/default.htm

mübarek hükümetimiz sayesinde dinimizi öğreniyoruz müminler! hamd edin!

(bkz: akrabaları devlet kesesinden kollamak farzdır)

(bkz: alkole devlet sübvansiyonu uygulanması)

kemalistler sebebiyle yanlış biliyorduk bugünlere kadar.
zıllullah efendimizin beyan-ı şerifleriyle (bkz: rte nin faizciliği helal sayması) hepten kat'i bir hal alan gerçektir müminler.
diyanet işlerinin de zıllullah efendimize uymasıyla hepten kesinleşen helaldir.

(bkz: diyanetin 570 bin 839 lira tutarındaki faiz geliri)

(bkz: diyanetin faiz geliri elde etmesi)

zıllullah efendimiz: faiiizzz, kimi cahilin iddia ettiği gibi, haraaaammm, değildir. sizlerden akıl öğrenecek değiliz, biz biliriz biiizzz..

mümin(!) kitle: şak şak şak...

zıllullah efendimiz: faizi helal kılıyor muyuzzz?

mümin(!) kitle: kılıyoruuuzzz! şak şak şak....
(not: kitlenin alayı zaten gırtlağına kadar faize batmış, allah ve resulü ile harp halinde olan mümin(!)lerdir)

zıllullah efendimiz: yookk! öyle hemen olmaz. önce şartlar tamam mı ona bakalım. aranızda kredi kartı olmayan var mı?

mümin(!) kitle: yoookkk!.. şak şak şak...

zıllullah efendimiz: kullanırken besmele çekmeyi ihmal etmiyorsunuz değil mi?

mümin(!) kitle: ihmal etmiyoruzzz!.. şak şak şak...

zıllullah efendimiz: göreyim bakalım... çıkarın kartları şöyle... haaa.... kaldırın havaya... sallayın...

mümin(!) kitle: (meydan kart denizi gibi olur) şak şak şak...

zıllullah efendimiz: o zamaaan, hayırlı olsun! faiz helaldir. bunu böyle bilin. yaaa allaaaaahhh bismillah...
dinimizin güncellenmesi ile diyanet tarafından da tescil edilen gerçektir.

https://www.birgun.net/ha...-isleme-onay-verdi-283945

bak, bir solcu "din güncellenmeli" dese kızarsın ama sucukçu muhasebecisi efendimiz hazretleri hem der, hem yapar sesin çıkmaz! ne iş mümin kardeşim?

olayın bu noktaya varacağını oldukça erken tarihlerde fark etmiş ve başlığın ilk entrysinde açıkça ortaya koymuştum. siz ne yaptınız? faizi 80 milyona yayan, üstüne bir de helal kılanlara değil, bana sövdünüz, en kibarınız "faiz haramdır" diye tebliğde bulundu.

bu işlere kızıyorsanız, neden baş sorumlusu yerine bana laf ediyorsunuz?

"silivri soğuktur" korkaklığı mı veya "partizanlık gayretim din gayretimden baskın çıktı" çıfıtlığı mı sebep?
Şimdi Cübbeli yardirir ki ne yardirir..
basit bir hesaplama yapın en çok dolar ve altın kazandırıyor. Din alimlerine soruyorsun hepsi aynı cevap dolar alanda miktar sabitmiş artmıyormuş, o yüzden haram değilmiş.Yani benim anladığım dolar ve altına yatırıp iki kat değerlenen para haram değil, TL de kalmak haram.Benim şahsi görüşüm kutsal kıtabımız kuran-ı kerimde yasaklanan faiz tefecilik şeklinde parayı aşırı değerlendirmek olabilir.Çünkü O dönem devlet kontrölünde yürütülen bir borsa piyasası yoktur.Sanırım bu faizi herkes işine geldiği şekilde yorumluyor.Faiz görüşüyle ilgili değişik kurumlardan uzmanlar biraraya gelip günümüz şartlarına uygun bir ictihat oluşturmalılar.
Rumeli naber? Atatürk nasıl?
KiM DiNDEN ÇIKMIŞ diye geldim başlığa, diyanetmiş allah affetsin. hayır yani yine faiz yap ama en azından günah olduğunu bilin densin helaldir ne demek?