bugün

facebook'ta mantıklı bir şey olmaması sebebi ile herşey.
(bkz: farmville)

biz bu dalgaya ilkokul arkadaşlarını bul sloganını düşünerek girmedik mi. ee şimdiki dalga ne böyle.
(bkz: dürtmek)
Sürekli tuhaf, sahte ve anlamsız uygulamalar yükleyerek profilini ve benim anasayfamı kirletmek.
(bkz: neden facebook hesabın yok)
beğenmek. mesela 'mülayim beatles'ı beğendi' eee ne oldu peki mülayim sen onu beğendinde. sanal ortamda kişilik yaratma çabalarına giriştinde ne oldu. mccartney 'yaşasın ulan mülayim de beğenmiş bizi, piyasanın mına koyduk' mu diyecek? anlamadım ben. *
ebeveyn ve kardeşler kısmına arkadaş isimleri girmek, erkek arkadaşın soy isimini kullanıp ilişki durumunu o herifle evli yapmak, çektiği fotoğrafın altına 'ay bunu kim çekmiş acabaaa?' geyiği çevirmek ve insanlara 'bi siktir git' dedirtecek bilumum hareketler.
eski sevgiliyi engellemek. evet *
ona buna "fotomu beğen" şeklinde mesaj yollamak. beğenmiyorum lan seni piç?
facebooka üye olunmayarak kurtululan şeylerdir.
iki sevgilinin fotoğraflarını gönderip "acaba doğabilecek çocuğumuz nasıl olacak" demeleri ve nasıl olacağı bulunan bebeğin fotosunu yayınlamaları.

ya bu insanlar ne zaman bu kadar gerizekalılaştı, nasıl bu kadar salaklaştı anlamıyorum.lan doğacak çocuğunuzu da doğunca görün diye çemkirilesi salaklar.
saymakla bitmeyecek olanlardır.
facebook'ta çıkış yaptıktan sonra sekmeyi kapatıp, sonra tekrar facebook.com'a tıklayıp çıkıştan emin olmak.
ilişki durumu sürekli değişen insanlar. evli, nişanlı, dul, karmaşık ilişkisi var vs vs. * * *
kendi profiline girip bakmak ve bunu her boş bulunduğunda yapmak.
artık yapacak bir şey bulamayıp sayfayı aşağı yukarı oynatmaktır. yeter ki facebook açık kalsındır, hatta açık bırakılıp durumuna dışarda yazan bile olmuştur.
"ne düşünüyorsun?" bölümüne aforizma yazdıktan sonra onunla çelişen başka bir aforizma yazıp ikisinide yorum girenlere karşı savunmak.
oyun oynamak.ve sürekli "yok arkadaşın seni çiftliğe davet ediyor yok eve davet ediyor" gibi abuk oyunlarla ilgili davetlerin gelmesi.
Ne hikmetse sürekli sayfa beğenmek. Daha çok sayfa beğenince insanlara daha kültürlü, daha görmüş geçirmiş, daha bilgili, daha entel süsü vermek. (bkz: Sanal dünya feysbuk)
her dakika nerede olduğunu belirten şeyler yazmak. yok orda yok burda şununla birlikte.
kadınların arkadaşlık gönderip sonra sudan sebeplerle küsüp engellemesi. (bir daha tanımadığım kadınları kesinlikle kabul etmeyeceğim.)
facebook a girmek kadar anlamsız olan şeylerdir.

ben hesabımı sadece, sevdiğim kızın resimlerine bakmak için kullanıyorum.*
bakacak birşey bulunamadığında sürekli anasayfanın yenilenmesi,
eski sevgilinin yada onun yeni sevgilisinin profiline bakmak kapalı olduğu için sadece bir adet resmine bakmak,
resimlerin altına özelliklede kızların 'ayy bebeğimmm bu resmin çook güzel,ayy çok tatlısın' gibi ibareler kullanmak ve bunlara verilen cevaplar.

aslında daha çok var aklıma geldikçe yazarım.
Hoşlandığın çocuk seni farketsin diye saniye başı statü güncelleyip akabinde silmek, silmek ve silmek..
milletten beğeni toplamak için çeşit çeşit videolar çekmek(misal bakın ben şu enstürmanı çalıyorum, bakın ne güzel futbol oynuyorum, bakın benim 10 parmagımda 10 marifet var), zırt pırt aynı videoyu paylaşmak, hic tecrübe edinmedigi bir konu hakkında felsefik sözler paylasmak.

seni bilen bilir dostum kendini ispatlama çabası nedendir hey. hayatının 7/24 ünü paylaşan insanlar var ya bi gidin.