bugün

feysbuk denen gereksizlik abidesinden kişinin kendisini dışarı atması olayıdır.
Recep ivedik izleyen bünyenin bu güne kadar neden yapmadım ulan diye düşünmesi eşliğinde yaptığı fiildir.
aç kapa artema kıvamında yapanlar da vardır ki evlere şenlik.
karmaşık sosyal ilişkilere veya ilişkisizliklere delalettir.
nasıl ki facebooku mal bulmus mağribi gibi yağmalayan gençlerimiz ve ergenlerimiz arasında facebooktan kaydını sildirmek dahi bir farklılık bir değişkenlik temayülü gibi arzı endam ettiriliyor.

-"ay yok ya ben nabcammm o kıroların arasında yaa." yahut " ortam çok laçkaa yaa" bu ve bunun gibi değişik modları mevcut ergenlerimiz ve aç kurtlarımızın , azgın kızlarımızın.

facebokunu silmekle hayata reset attığını sanan, kendini daha bir cool addeden fungiler var ki biraz oksijensiz kalsam dahe iyi anlarım kendilerini. *

(bkz: nefesim kesiliyor nefesim)
Facebook hastalarının sanal aşklarından ayrıldıktan sonra hayata kahredip, sanal dünyalarını kendi elleriyle yıkmaları olayı olsa gerek.
Hiçkimseyi eklemeyip silmediğim halde her gün 3 azalıp 5 artan ve hiçbir zaman 2 gün üstüste aynı sayıda kalmayan arkadaş sayısının bu durumdan ve tekrar geri manyaklar yüzünden olduğunu düşündüren hadise-i şahane.
an itibariyle "hesabı dondur" butonuna basmamla birlikte facebook'un dokunaklı bir sahne yaşattığı olay. 5 arkadaşımın adı teker teker yazılmış ve "sizi özleyecek..." diye devam etmiş. altına da birlikte olduğumuz en güzelinden fotoğrafları koymuş. ağlasam mı gülsem mi bilemedim.
(bkz: facebooktan dramatik sahneler)
(bkz: herkes birgün silecek)
türkçeleşirilmiş haliyle "dondurmak" şeklinde olan eylem.

hesap dondurma aşamasında sorulan "neden" sorusu vardı önceleri yalnızca, ama şimdi yeni bir şey eklenmiş.
akıllara zarar...
nerden aklınıza geldi...
üst kısımda arkadaşlarınızın "tag" yaptığı fotoğraflar çıkıyor ve "x sizi özleyecek" , "y sizi özleyecek" yazıyor fotoğrafların altında. *
arkadaşım bu nasıl bir duygu sömürüsüdür, bu nasıl bir kandırmacadır.
ben onları burda listeme eklemişim diye yalnızca senin vasıtanla görüştüğümü mü sandın?
he sen olmazsan arkadaşlıklarım bitecek mi sandın?
ne sanıyon * kendini, te allahım!
feys misin neysen, kaybol.
türkçe haliyle de artık mümkündür. Evet dondurmak değil, silmek. Farkettim ki sözlükte bunu bilen sayısı az.

Şöyle bir şey yapmışlar, silme talebini yolluyorsunuz. Hesabını 2 hafta boyunca farklı bir moda giriyor. Hayır trip falan atmıyo lan. Diyelim ki silme talebini yolladınız. Bunu takip eden 2 hafta süresinde face hesabınıza girerseniz karşınızda iki seçenek oluyor. Hesabımı dondur ve Silme isteğini iptal et. Hayır sen 2 koca hafta boyunca bunlardan birisini yapmazsan, face hesabın tamamen tarih oluyor. Ne kadar tamamen bilemem ama en azından giriş yapamıyorsunuz. Belki de facebook bilgilerinizi alt seviyedeki bir veritabanında saklıyordur. Bilemeyiz...

neyse sadete gelelim. Bu entry'e artı oy vermenizin ardından bu linke tıklamanız yeterlidir.

http://www.facebook.com/h...?show_form=delete_account
bir daha girmeyeceğim facebook'a. diyip hesabı dondurup ertesi gün yeniden açmaktır.
kendini hayattan çeken bünyenin sanal dünyadan da elini ayağını çekme eylemidir. bakar ki oradaki hatunlardan da hayır yoktur. bir kaç acı aşk deneyimi yaşamıştır. olması gerekenin, hesaptan bir an önce kurtulmak olduğunu düşünür. ama ne var ki dondurmaktan başka bir eylem yapamaz hesaba. silmeyi henüz öğrenememiştir.
kişinin facebook hesabını silmesi durumudur ve bir çok kişi facebookta'tan tamamen hesabın silinebileceği konusunda habersizdir... sadece dondurma değil, hesabı tamamiyle sistemden silmek de mümkündür... (bkz: http://www.facebook.com/help/?faq=13016)
replikteki insan tipidir.

+kanka hesabımı silicem ben...
-hayırdır olm ?
+kızla ayrıldık kanka siliyorum

3gün sonra tekrar açılır bu hesap

-nooldu lan yine açmışsn hesabı
+kankaaa bak aysel bu.yeni kız arkadaşım,feyssden tavladım
-Allah belanı versin.
(bkz: #7769725)
facebook hesabı silinmez, facebook hesabı dondurulur efendim.
asosyal bir davranış. sileceksen neden kayıt oldun demezler mi adama?
(bkz: facebook hesabını tamamen silmeyi başarmak)
anlık depresif hareketlerle herkesle ilişkiyi kesmek istediğimizde attığımız ilk adımdır facebook hesabını silmek, her ne kadar 3 gün dayanabilsek de...
PLATONiK AŞIK KARDEŞiMiZiN SEVDiĞiNE TAKINDIĞI TRiBAL TAVIRDIR.

3 GÜN DURUR SONRA DAYANAMAZ TEKRAR AÇAR FEYSBUKUNU SEVDiGiNDEN HABER ALMA UMUDU iLE amma ne çare...
verdikleri 2 haftalık süre, insanı fütürsüzce "tekrar girme" eylemine yöneltiyor. tam 13. gün "acaba ben yokken, duvarıma kimler işedi" diyerek, tekrar giren birçok kişiye şahit oldum. hiç silinmemesinden, daha etkili bir yöntem.

"feysbukun tam 300 milyon üyesi varmış-lann!"
(bkz: facebook sacma olduğunu anladiği icin silmiştir)
çeşitlerinden biri olan hesabı dondurma;feysbukun yeni modasıdır.
-yarın gene açıcam bakim kaç kişi fark etmiş.
şeklinde not bırakmayla gerçekleşebilecek eylemler bütünüdür.
güncel Önemli Başlıklar