bugün

sosyal bir paylaşım sitesine, kimin görüp göremeyeceğini bilmeden segilisinin fotoğrafını koyan insandır.
simdi facebook nedir?
bizim ilkoul mezunu muhtarın bile kayıt olduğu arkadaslık sitesi.
ee sen simdi sevgilinin resmini koydun o adam görmeyecek mi tüm mahallle duymayacak mı.
evlenmek için yanına ikamet belgesi almaya gitsen evleneceğin insanda yanında olsa muhtar dese.
len keraneci bu o facebookta ki kıza hiç benzemiyo.
hüseyin kim o facede ki kız diye sormazlar mı.
bi de bunu tagleyenler var.
zaten 5-10 gün sonra ayrılacak ilişkiler de bile koyulur, maksat sevgilim cok güzel.
herkes görsün huleyn mi demektir bilinmez.
aptal aptal icraatleri seven milletimiz için birebirdir. özellikle kız kişiler erkek arkadaşlarının fotolarını koyarlar. ayrıldıkları zaman status falan değiştirirler. garip yani bir nevi bende var sende yok muhabbetidir.
arkadaşlarınla yarak kürek fotoğraflarını koymaktan evladır.
isim-cinsiyet karmaşasına sebep olan durumdur. süleyman isimli bir erkeiğin; sevgilisi canan'ın fotoğrafını koyması insanların "ne günlere kaldık başımıza taş yağacak" şeklinde feryad etmesine sebeptir.
(bkz: havan kime guzelim enikonu duvarda bir tuglasin)
görmemişliktir. evet cidden görmemişliktir. bigün olursa ilk işim böyle bi icraat yapmak.

hatta facebookta yıllar sonra "sevgilim var lan" diye bi isim görürseniz, anlayınız ki o bu bünyedir.
hatta sevgiliyle öpüşürken fotolarını koyanlar vardır ki, abi bak ben ne yapıyorum- çok coolum, havasındalardır. ama yole olduklarını zannetmekten öteye gidemezler.
not: facebook kullanmıyorum *
hava atmak isteyen insanın yapacagı seydir. gerci bazen sevgili diyebiliyor facebooka benim resmimi koy başının baglı oldugunu? anlasınlar falan.
"herkes bilsin, görsün beni, kızlar/erkekler sarkmasın öyle." diyen kıskanç sevgili baskısı üzerine konmuş olabilir. *