bugün

eski bölümleri i.netten kaldırılmış olan dizi.

epeydir arıyorum , bulamadım.
iki anlamı vardır.
Duaların kabul edildiği zaman.
En etkileyici fikirlerin düsünüldüğü zaman.
Herkesin esref saati farklıdır.
gece gece akıllara gelmiş olandır. bu ve bunun gibi diziler, yerini saçma sapan dizilere bırakıyorlar. pis yedilidir bilmem nedir. televizyon ile aram yoktur, birkaç tane sevdiğim dizi vardı, onlar da hep yayından kaldırıldı. ya benim zevklerim farklı, ya da çoğunluğun. insanlara kurgusu çok kafa karıştırmayan, replikleri bolca argolu ve çok basit anlaşılabilecek, öpüşmeli sikişmeli diziler lazım. tabii bir de evde ayakkabıyla gezilmesi gerek. halk bunları isteyince böyle yapımlar da yayınlanmıyor. yazıktır.
türk televizyon tarihinin en saçma dizileri arasında yerini almış olan dizi. Akasya durağı ve pis yedili ile ölümüne kapışır.
(bkz: şevket rado)
türkiye'de yapılmış bir dizi rezaletten sadece birisi..
herkese renkli günler
saçma diziler arasında yer alan dizi. evet.
saçma değil, harbi harbi izlenesi bir diziydi. aksaya durağını, bez bebeği geçtim şu an reyting alan, cool sanılan dizilere bile bin basar. devamı çekilse hiç kaçırmadan izlerim. bölümler sırasında söylenen türküler de çok güzeldi ayrıca.
leyla ile mecnun'un yıldızı ali atayın da oynadığı eski bir televizyon dizisi.
kişinin enmutlu en verimli olduğu vakittir.
Denk gelindiğinde duaların kabul edildiği söylenilen zaman dilimi. Sanırım bu sefer denk getirdim ama duanın içeriğini birazcık daha kısıtlamam lazımmış. Kaç gündür liseyi ve arkadaşlarımı özledim diye hönkürüyordum ve bugün gittiğim çalıştayda oturduğum sıranın bir önünde ve bir arkasında olmak üzere totalde 2 adet liseden arkadaşımı gördüm. Görmemle birlikte erdim mi lan acaba ben diye de bi düşünmedim değil.
türkiye'de ki güzel dizilerden biriydi. evet.
Hak ettiği değeri alamayan bir diziydi. Kaliteli bir diziydi.
Uygun ve uğurlu an. Savaşa başlamak, sefere çıkmak, tahta oturmak... gibi önemsenen her iş için resmî görevli durumundaki (bkz: müneccimbaşı)’nın özel yöntemlerle belirlediği vakit. Örneğin cülus hatt-ı hümayunlarında bu anın saptandığı mutlaka vurgulanırdı.

#osmanlıimparatorluğu
#osmanli