bugün

alışkanlığından ötürü psikolojik zararlar görmüş yada görecek olan kişidir zira kendisini bu şekilde korumaya alıştığından bir süre sonra farketmediği bir anda yiyeceği golün onda yaratacağı şok etkisi şahsı yerle bir edecek 90 dk şoktan çıkamayacak ve mağlubiyetini hayatı boyunca o şekilde ezilme korkusuyla geçirecektir. mütevazılık söylenerek olunmaz elbette ama denenebilr güzel bir erdemdir.
eski sevgilimin beni bu dertten kurtardığı kahrolası eski huyumdur.kurtulurken ne kadar üzülmüş olsam da onu güzel anmama sebebiyet vermiştir...

edit: niye eksiliyorsunuz ak.sankı adam öldürdük.daha çok eksileyin lan daha çok istiyorum.
birisinin üzerine basarak yukarı çıkmak,böylelerinin aynı tip muamele görüp dibe vurdukları bir hayli vakidir.
çok göt biridir efendim bu.

en yakın arkadaşınız olabilir mesela, yolda yürürsünüz karşıdan gelen yakışıklı çocuğa hava olsun diye, sizi ezer yüksek sesle konuşur falan, göttür yani bildiğin.
hayatı boyunca ezilmiş kişidir. (bkz: eziklik psikolojisi)
ofislerde kimi hatunlar bunun "ezilerek üstünlük sağlamaya alışmış" versiyonlarına dahildir. Neyi ezdiriyor kısmını size bırakıyorum ama netice alınıyor.
Aklın gücünü, çocukken ensesine yediği tokatlar sonucu kaybetmiş kişidir.
aşağılık psikolojisi olan kenara çekilip dövülesi tiptir. kenara çekmeden de dövebilirsiniz. hakkıdır.
zor kişiliktir ottan boktan şeyleri bile konuşmaya gelmez kafa sikerler.
kompleksli insan eylemini gerçekleştiren kişidir. muhtemelen duymasa da çok küfür yiyordur. küfürle gebe kalınsa bunlar hiç boş kalmaz.
iktidar sapığıdır.
hayatının belirli bir döneminde mutlaka ezilmiş ve bu yüzden aynısını çevresindekine uygulayarak acısını çıkartan, egosunu tatmin etmeye çalışan zavallı kişidir.
sensin salak, gerizekalı! cümlesi favori cümlesi olan kişidir.
Hiçbir zaman kendisi olduğu için üstünlük sağlamadığından, ondan daha üstünlerin olduğu bir ortama girdiğinde o da ezilmeye mahkum kalacaktır. Belki de ezilmez ama kendini öyle hissedecektir.
parazitlerdir. Her ortamda bulunurlar, kendilerine benzeyen arkadaşlar edinirler. ilerleyen zamanda yok olup giderler.
Böyle tipler ''bir ipte iki cambaz oynamaz mantığıyla'' yaşan kişilerdir, en önemli prensipleride budur hayatlarında ...

En önemli özellikleleri şudur ki; hiç bir zaman kendilerine denk olabilecek düzeyde kişilik, kültür, bilgi, güzellik, yakışıklılık ve ya fiziksel güç üstünlüğü olan kişilerle asla ama asla yakın arkadaşlık kurmazlar. Takıldığı, tipler (ona göre tabi) basit, sıradan düz adamlardır. böyle kişilerle arkadaşlık ettiği sürece de kendini bir b..k zanneder. iyide yapıyordur aslında öylesi insandan olsa olsa ancak b..k olur başkada bir şey olmaz.