bugün

Geçen gün bir mühendise bir matematik sorusunu farklı yöntemle, kendi formülümü bularak çözdüğümü gösterdim. Çözümü açıkladım, anlamadı ve 20-30 kez bana geri dönüş yaptı. Klasik (ezber) yöntemle çözdü ama benim çözümümü açıkladığım halde anlamadı. Öğrendiği (ezber) şeyleri yazmaya devam etti. Daha zeki insanlar ezberci sistemi sevmiyor arkadaşlar * . Soruyu ve çözümü isteyen olursa atarım öyle ahım şahım değil.

Edit: Ayrıca arkadaş forumda 1000'den fazla kişiye eğitimle ilgili cevap vermiş. Şaşırdım.
sorgulayıcı bir neslin doğmasını engellemek için girilen çaba.
koskoca bir nesilin üniversiteyi uzatmasına, sorgulama yeteneğinin körelmesine, öğrenme özrü yaşamasına sebep olan lanet sistemdir. özellikle lisedeki ezbercilik başka hiçbir yerde yoktur. tarihte savaş adlarını yıllarını ezberle, edebiyatta eser - yazar ilişkisini ezberle, coğrafyada dağ, ova, nehir adlarını ezberle, felsefede tanımları ezberle, fizikte formülleri ezberle, biyolojide sistemleri ezberle... ezber babam ezber. sonra üniye geçtiğinde de aynı şeyi yapmaya çalışıyor çocuklar ama bakıyorlar ki ezberlemek bir sonuç getirmiyor. sonra iq seviyesi 87-88 civarı bir toplum ortaya çıkıyor.