bugün

Hoş gelmiş efendim. koştursun sözlükte.
avare sözlüğün reklamını yapmaya çalışıyor.

(#14771685)
(#14772043) başlık up lıyor.
kebapçı ustası.
sözlüğün baba yazarlarındandır.
şuan vatani görevini yapmakta olan yazar. tez tezkereler diliyorum kendisine. *
Bir melis gelmiş nick altımda ağlamakta.
(bkz: ağlama melis)
lan ipne siz yapınca demokrasi oluyor demi? bi siktir git ya.
devam et usta, insan dışındaki varlıklara aldırmadan.
kendisinden kurtulmak için sözlüğün komple kapanmasını talep edebilecek yazarlar var(mış), durum o kadar vahim.
tanım:bir uludağ sözlük yazarıdır.
#(#19103273)nasıl farklı olduğumu anlamadım denilen yazar..
bilgi sahibi olduğu konuda yardımcı olmayı seven insan.
hem bundan üşengeçlik duymuyor hem de sanki mutlu oluyor.
bilgi sahibi olmadığı konularda terbiyesizce saldırıya geçen kişi. hatta saldırılarına facebook üzerinden mesajlar atarak da devam ettiği duyum alınmıştır. kendisine yazıktır.
kebapçı ismi.
insanların bir duruşu olmalıdır. bu duruş hayata karşı bir duruştur. bu duruş inandığı doğruları ölesiye savunmak ve geri adım atmamaktır. olaylar ve kişiler karşısında ilkelerinden taviz vermemektir. bu başlığa bahse konu olan yazar panpamız bu özellikleri bünyesinde barındırmaktadır ve bu durum takdire şayan bir durumdur...
beni tanımış bir yerlerden , helal olsun.
iyi edebiyat yapıyor, lakin çok boş konuşuyor. şahsımın yazdığı yazıdaki görüşleri türlü hakaretler ve 1915'te bir müftünün verdiği fetvayla çürütmeye çalışması da komik ve acınası. halbuki o tarihlerde müftülerin hareketleri hükümetlerin ve polikalarının paralelinde idi. yani o müftü beni enterese etmediği gibi bu toprakların 900 yıllık tarihini de açıklayamaz, bilmesi gerekirdi. "ne mutlu türküm diyene" gibi bu ülke için felaket olan bir kelimeyi savunup kemalist değilim diyor ama kendisi kabul etmese de kendisinde bu virüsten bulunuyor. hiç kasmasın. beni anlaması zor çünkü kendisinin farkında olmadığı ırkçı egoları beni anlamasına müsade etmez.
bana türlü hakaretlerde bulunan ve ben bu aşağılık durumu kendi başlığı altında dillendirince garipseyen kişi. kusura bakmasın ama kendisini tanımlamaya ve konforunu bozmaya devam edeceğim.

"ne mutlu türküm diyene" cümlesinden asimilasyonu ve bu ülkede kendisini türk hissetmeyen ama dedeleri bu ülke için çıplak ayakla şehit olmuş kişileri aşağılamayı anlıyorum. aslında bu cümlenin kendisi ile ilgili bir problemim de kesinlikle yok. zira atatürk de bir insandır ve istediği şekilde konuşabilir. mesele bunun bir devlet politikası haline getirilip, resmi olarak ulusal bir slogan olmasıdır. ısrarla kullanılan ve kodları anayasa'da da olan bu resmi slogan totaliter bir politikanın ürünüdür. kendisini türk olarak hissetmeyen milyonlarca insan var bu ülkede. arnavutları ve çerkesleri bir kenara koyalım. zazalar, araplar ve kürtler var ve bu insanlar bu toprakların bir parçası. bu insanların en doğal hakkı kimliklerinin korunmasıdır. bana "ama atatürkçülük düşüncesine göre o insanların kimliğiyle ilgili problemimiz yok, biz kemalist değiliz atatürkçüyüz" diye hikaye okunmasın. ben 90 yıldır uygulanan devlet politikasına, yasalara bakarım. bu insanların kimliği sistemli bir şekilde tarihe gömülmeye çalışılıyor. siz bu insanların en mahremi olan kimliklerini dahi yasalar ile denetliyorsanız totalitersiniz demektir. kemalizm de totaliter bir rejimdir. bu nedenle kendisi kabul etmese de kemalizm'den virüsler barındırır. bu slogan ve bu minvaldeki devlet politikaları ters tepkilere ve sonu gelememiş kanlara, ayrışmalara sebep olmuştur. zaten yalnızca nutuk'ta yazan bir slogan olsaydı, resmi bir şekilde devletin kodlarında yer almasaydı ben de kesinlikle düşman olmazdım bu cümleye. kendisi ise farkında olmasa da bu cümleyi, bu olguyu savunarak totaliter kemalizmin bekçiliğini yapıyor.

islam'ın şekillendirdiği bu topraklarda bir zamanlar (1000'li yıllardan 1900'lere kadar) ermeni, yahudi ve hıristiyanların rahatlıkla yaşadığını savunuyorum kendisi ısrarla 1915'teki bir savaş halinde lokal bir imamın zamanın konjönktürüne göre verdiği "ermeni fetvası"nı kanıt göstererek bu toprakların 900 yıllık genetiğini inkar ediyor. lokal bir olay ve savaş halinde verilen bir fetva 900 yıllık bir geçmişi açıklayamaz, çok basit, umarım anlamıştır. bu toprakların birleştirici unsurunun islam olduğunu savunuyorum, kendisi türk ırkının özellikleri olduğunu iddia ediyor, ki 72 milletin derneğine üye olsa da kendisi ırkçılık yapmış oluyor bu durumda. ırkçılık yalnızca başka ırkları sevmemek değildir, başka etnik unsurların tarihi etkisini ve güncel varlığını resmi olarak kabul etmemek ya da yasalarla başka kimliklere varoluş imkanı vermemektir (bakınız: üst paragraftaki "ne mutlu türküm diyene" bahsi). alparslan anadolu'ya bir namaz eşliğinde girdi. selçuklu, blokajlarıyla haçlı seferlerinin belki en büyük mücadelecisi oldu. anadolu selçuklu devleti hem medeniyetler beşiği idi hem de yetiştirdiği insanlarla ve hükümdarların bu kişilere verdiği olağanüstü değerle islam'ın bir kalesi oldu. hükümdarlar islam alimlerinden aldığı uyarı mektuplarını okuyup, öperek başının üzerine koyardı. bir islam devleti olan ve ispanya'daki katliamlardan kaçan sefarad yahudilerine tek sahip çıkan devlet de osmanlı'ydı. ben osmanlı'ya tapmıyorum. ancak onun cihat anlayışı ve fetvasız hareket etmemesi bir çok şeyin kanıtıdır. gerileme dönemleri ve o dönemlerde yaşananlara rağmen osmanlı müslüman kimliğini hiç kaybetmedi ve kurtuluş savaşında savaşan tüm askerler, ne etnik kimliğe sahip olurlarsa olsunlar, "osmanlı"yı kurtarmak için değil, müslüman devleti osmanlı'yı kurtarmak için savaştılar. dillerinde ise tek bir kelime vardı: "allah". bu birleştiriciliği hangi saçmalıklar ile inkar edecek çok merak ediyorum *. bu beraberlik malesef atatürk'ün ileri görüşsüz politikaları sayesinde bozuldu ve 90 yıldır bunun acı sonuçlarını yaşıyoruz. bir toplumun genetik kodlarıyla oynayıp, toplumu travmaya sokmak, gelecekteki oluşacak çatışmaları ve travmaları göremeden tüm toplumun kimliğiyle birlikte yaşamını denetleyip kontrol etmek ve belli şeyleri dikte etmek totaliterliktir ve atatürk'ün bu yönünü savunan herkes, kendisini nasıl tanımlarsa tanımlasın, totaliter yanlısıdır; yani kemalisttir. atatürk'ün totaliterliğine de "kemalizm" ideolojisinin 1920'lerde ortaya çıkması ve atatürk'ün buna müdahale etmemesi ve o zamanlar bu minvalde olan diğer yaptıkları kanıttır.
http://www.youtube.com/watch?v=o2s5RkQEjGI parçayı armağan ettiğim usta yazar.
kardeşim yazarı. hep yanımda olması dileğimle.
(bkz: #22623003)şikeci başı aziz hakkında doğruları yazan kişi.
Birisi çıkıp (bkz: #22623003) numaralı girimi referans göstererek saydığın maçların hiç biri şikeli maçlar listesinde yok demiş.
keşke o listeyi vereydi de karşılaştıraydık o maçları.
neyse bari listeyi ben vereyim.

http://www.gumushaber29.c...-o-pis-sikeli-maclar.html
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18191810.asp
http://www.trthaber.com/h...e-sikeli-maclar-1884.html

biz fenerli değiliz, işkembe-i kübradan atmak gibi bir alışkanlığımız yok.
karabük şike yaptı demedim emenike maça çıkmadı dedim (gerçi o maçta da şike tespit edildi, neyse) bunu karabük şike yaptı diye algılamak nasıl bir beyin yapısını gerektiriyor çözemedim.

Bi de ''mal mısın, mal taklidi mi yapıyorsun?'' demiş ya; işte buna random gülerim.
asklsjkls.
kıvırmakta bazılarının üstüne yok ama neyse, ben pozisyon vereyim o zaman, belki bazıları! o zaman susarlar.

http://www.acunn.com/vide...vasspor-3-fenerbahce-4/32

ne güzel goller lan bunlar, haydi korcan birinde mallaştı gollerın, hepsinde mi mallaştı yoksa mal taklidi mi yaptı?

Diyorum ki emenike maça kasıtlı çıkmadı, neresinden pozisyon göstereyim?

aç izle eskişehir - trabzon maçını sonra da fenerbahçe - eskişehir maçını, karşılaştır iki eskişehiri. Bir de internette ara eskişehir trabzon maçında tribünde fenerbahçe bayrakları diye, ligtv göstermedi ama resimleri çeken arkadaşlar var sağ olsun.

daha sonra gençler maçını falan da izleyebilirsin.

yaşımı sormuşssun ya söyleyeyim, 26.
nickaltımda fahişe videosu görünce ne diyor lan bu dediğim yazar.

sonra anladım ki dünyadan bahsediyomuş. ehe.

sürekli gülmem için her gün attığı gibi gıdıklayan mesajlar atsın biz de gülelim arkadaş kolay mı öyle gülmek.

kolay tabi. görsel

dünya fahişeyse biz de pezevenk oluruz eyüüüb ustaa.
gece kabuslarımdan bağıra çağıra uyanmalarımdan sonra aradığım candanötem. gecesini zehir etmeme kızmadan telefonda uyumamı bekleyen ben uyuduktan sonra da bekleyen bekçim. amerikanvari tavrıyla hem de

--spoiler--

tamam jayne geçti tatlım hadi ben yanındayım şşşh sırt sıvazlama sarılma

--spoiler--

internetten araştırdım huzursuz olduğunda ve sıkıntılı uyuduğunda görülen rüyalardır diyor . ama ben iyiydim yani iyi olduğumu düşünüyordum değilmişim. neyse insan ''seni hiç bırakmıcam'' diyen insanlara cidden

ihtiyaç duyuyor o da onlardan biri. sümüğümle kesilmiş sesimle ağladığımda da yeter artık dayanamıyorum dediğimde de öyle demişti bundan 1 hafta önce , ondan önce de , sonra da.

eksik olmasın. sevdiğim dostanem. eksik olmasın.

edit: vazgeçtim insan seni hiç bırakmıcam diyene değil hiç bırakmayana ihtiyaç duyuyor
Nick altıma ilk entry giren yazardır kendileri.
Tam olarak bu 925. Girim.
1000 giriyi tamamladigim an sozlugu ebediyyen birakacagim.